خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones

خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones
خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) مجموعه‌ای تلویزیونی در ژانر فانتزی – درام است که نمایش آن از اردیبهشت ۱۳۹۰ آغاز شد. این سریال که بر اساس کتاب «ترانه یخ و آتش» اثر «جرج آر. آر. مارتین» تهیه شده است، تاکنون ۶ فصل آن به طور کامل پخش شده و به تازگی پخش فصل ۷ سریال Game of Thrones آغاز شده است. بیایید خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones را با هم ببینیم…

اگر جزو آن دسته از دوستانی هستید که هنوز فصل اول سریال Game of Thrones را ندیده‌اید، بهتر است از خواندن ادامه مطلب صرف نظر کنید چون خطر لوث شدن داستان وجود دارد. این خلاصه برای آن دسته از طرفداران سریال بازی تاج و تخت است که می‌خواهند خیلی سریع آنچه در فصل اول سریال گذشت را مرور کنند.

خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones

دانلود خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones

داستان سریال Game of Thrones از اونجایی شروع میشه که رابرت باراتیون پادشاه هفت اقلیم به همراه همسرش سرسی لنیستر و فرزندانش به شمال سفر می‌کند تا با دوست قدیمیش ند استارک دیدار کند. پس از گذشت چند روز از اقامتش در وینترفل از ند استارک درخواست می‌کند که به عنوان دستیار پادشاه با او به پایتخت برگردد و همچنین برای پسرش جافری از دختر بزرگ ند، یعنی سانسا استارک خواستگاری می‌کند.

در همین حال پسر کوچک ند یعنی برن استارک متوجه رابطه پنهانی سرسی لنیستر و برادرش جیمی لنیستر می‌شود ولی برای اینکه به گوش پادشاه نرسد، جیمی لنیستر او را از بالای برج به پایین پرتاب می‌کند و او به کما می‌رود. ند که خودش مایل به ترک شمال نبود سرانجام با این خواسته موافقت می‌کند و با دخترانش سانسا و آریا راهی پایتخت می‌شود. و با رابرت به پایتخت برمی‌گردد. پسرش راب، جانشین او در وینترفل می‌شود و حرامزاده‌ی او یعنی جان اسنو به عنوان نگهبان شب به سمت دیوار (دیواری که بین دنیای انسانها و وحشی‌ها و وایت واکرها ساخته شده) می‌رود.

فرسخها دورتر از پایتخت، ویسریس تارگرین و خواهرش دنریس تنها بازماندگان پادشاه دیوانه و خاندان تارگرین در فکر بازپسگیری تاج و تخت بودند و ویسریس حتی برای این هدف، پیشنهاد ازدواج خواهرش با رییس قبیله دوتراکی (قبیله‌ای وحشی در شرق) را می‌دهد. علیرغم خواسته دنریس، این وصلت صورت می‌گیرد و آنها سفر پرپیچ و خم خود را برای فتح پایتخت (کینگز لندینگ) آغاز می‌کنند.

از دست ندهید:  داستان بازی تاج و تخت (۲۴)؛ آبسیدین

ند استارک پس از گذشت مدتی در پایتخت متوجه می‌شود که دستیار قبلی پادشاه به قتل رسیده است، چون داشته راجع به حرامزاده‌های رابرت باراتیون تحقیق می‌کرد و برای او اثبات شده بود که رابرت، پدر هیچکدام از فرزندان خود نیست و پدر آنها جیمی لنیستر است. اما ند استارک موفق نمی‌شود این موضوع را با رابرت در میان بگذارد زیرا او هنگام شکار زخمی می‌شود و می‌مرد.

در همین هنگام ند به ملکه می‌گوید که پادشاه بعدی از فرزندان تو نخواهد بود اما جافری به کمک نفوذی که خاندان لنیستر داشت بر تخت پادشاهی می‌نشیند و دستور بازداشت ند را صادر می‌کند.  جافری که انسان خوش قلبی هم نبود هنگام محاکمه ند دستور داد او را اعدام کنند و دخترش سانسا هم باید به عنوان همسر او در پایتخت باقی می‌ماند اما دختر کوچک ند یعنی آریا استارک قبل از کشته شدن او از پایتخت فرار می‌کند.

ویسریس که متوجه می‌شود کال دروگو همسر دنریس خیلی توجهی به خواسته او ندارد سعی می‌کند او را تهدید کند که ارتش خود را هرچه سریع‌تر فرا خواند اما کال دروگو که به دنریس روز به روز علاقه‌اش بیشتر می‌شد برادر او را می‌سوزاند. دنریس که دل خوشی از برادرش نداشت از این موضوع راحت می‌گذرد و پس از مدتی دنریس که از کال دروگو فرزندی حامله بود، فرزندش مرده به دنیا می‌آید و خود کال دروگو هم مبتلا به بیماری ناشناخته‌ای می‌شود و چندی بعد می‌میرد.

دنریس که جد آنها اژدهاسوار بودند و با قدرت آتش اژدها مدتها پادشاهی می‌کردند با ایمانی که به این موضوع داشت با سه تخم اژدها که به عنوان هدیه جشن عروسی خود با کال دروگو دریافت کرده بود، پا به آتش نهاد و او نه تنها نسوخت بلکه با سه بچه اژدها از آتش برگشت و تمام دوتراکی‌ها به او ایمان آوردند او را مادر اژدها نامیدند.

دیگر قسمت‌های خلاصه سریال بازی تاج و تخت

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

6 ديدگاه

 1. چرا فقط همین قسمت را گذاشتین قسمت سومش هم داره میاد –
  لینک دانلود را هم میشه بزارین ممنون

  • روزچین: سلام دوست عزیز، خلاصه فصل های بعدی هم در راهه.
   امروز عصر خلاصه فصل دوم منتشر میشه…
   🙂

 2. دمتون گرم من همیشه فکر میکردم جنریس هست اما وفتی خوندم فهمیدم دنریس درسته
  عالی
  لطفا برای دیگر سریالها اینکارو بکنید

افزودن دیدگاه