خلاصه فصل دوم سریال گیم آف ترونز

خلاصه فصل دوم سریال گیم آف ترونز
نمایی از نبرد بلک واتر (Battle of Black Water) در فصل دوم سریال گیم آف ترونز

سریال گیم آف ترونز یا همان بازی تاج و تخت یکی از مجموعه‌های تلویزیونی پرمخاطب در کشورهای مختلف دنیا است. در ایران هم سریال گیم آف ترونز طرفداران بسیار زیادی دارد. چند روز پیش خلاصه فصل اول سریال Game of Thrones را با هم تماشا کردیم. امروز می‌خواهیم به خلاصه فصل دوم سریال گیم آف ترونز بپردازیم.

اگر جزو آن دسته از عزیزانی هستید که هنوز فصل دوم سریال گیم آف ترونز را تماشا نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم از خواندن ادامه این مقاله صرف نظر کنید؛ چون خطر لو رفتن داستان وجود دارد. این خلاصه برای آن دسته از علاقه‌مندان سریال بازی تاج و تخت است که می‌خواهند خیلی سریع آنچه در فصل دوم سریال گذشت را مرور کنند.

خلاصه فصل دوم سریال گیم آف ترونز

دانلود خلاصه فصل دوم سریال Game of Thrones

راب استارک با پیوستن اقوام شمالی ارتشی مهیا کرد و به سمت پایتخت (کینگز لندینگ) حرکت می‌کند و شبانه جیمی لنیستر را توسط افرادش دزدیده و او را به اسارت می‌گیرد. از طرفی دو برادر رابرت باراتیون که جافری را پادشاه بر حق نمی‌دانستند مشغول جمع‌آوری ارتش برای حمله به پایتخت شدند.

رنلی باراتیون برادر کوچکتر رابرت، حمایت خاندان تایرل را داشت که قرار بود با مارجری نایرل ازدواج کند. استنیس باراتیون که در مقر اصلی خاندان باراتیون ساکن بود حمایت ملیساندرا، بانوی سرخ را داشت که الهه روشنایی می‌پرستد و اعتقاد داشت که استنیس پادشاه بر حق است. سرانجام با استفاده از قدرتی ماورایی ملیساندرا سایه‌ای ایجاد می‌کند که رنلی باراتیون را به قتل می‌رساند.

کتلین مادر راب استارک به محافظ پیشین رنلی، برین از تارت ماموریت می‌دهد که جیمی لنیستر را به پایتخت برگرداند و در ازای او، آریا و سانسا را پس‌بگیرد و وقتی راب متوجه می‌شود از دست مادر خود عصبانی می‌شود. راب استارک که برای گذر از ریورران به والدرفری حاکم آنجا قول می‌دهد که با دخترش ازدواج کند، در این بین عاشق دختر دیگری می‌شود و با او ازدواج می‌کند.

از دست ندهید:  بازی تاج و تخت (۲۹): پادشاه شب

دنریس تارگرین در شهر کارث برای مدتی توقف می‌کند و در این بین اژدهاهایش دزدیده می‌شوند که در نهایت این بچه اژدهاها برای اولین بار به دستور دنریس از آتش خود استفاده می‌کنند و دنریس و یارانش از آنجا جان سالم به در می‌برند.

در آنسوی دیوار جان اسنو و لرد مورمونت توسط وحشی‌ها اسیر می‌شوند و مورمونت به جان دستور می‌دهد تا او را که فرمانده نگهبانان شب است، بکشد تا با این کار بین آنها نفوذ کند و منس رایدر، فرمانده وحشی‌ها که آنها را متحد کرده بود تا به دیوار حمله کنند، ببیند و بلکه بتواند آنها را متوقف کند.

خاندان تایرل که تشنه رسیدن به قدرت بودند پس از مرگ رنلی با لنیسترها متحد می‌شوند. استنیس با جمع‌آوری سپاهی بزرگ به پایتخت (گینگز لندینگ) حمله می‎کند اما در این بین تایرین لنیستر، کوتوله خردمند با استفاده از آتش سبزرنگ استنیس را غافلگیر می‎کند و استنیس در این جنگ شکست خورده و به درگون استون برمی‎گردد. جافری هم که از حمایت تایرلها بهره برده بود از مارجری خواستگاری می‎کند و او را ملکه جدید اعلام می‎کند.

اما در همین حال در آنسوی دیوار صدای اخطاری را می‎شنوند که هزاران سال بود شنیده نشده بود و معنی آن دیده شدن ارتش مردگان (وایت واکرها) در آنسوی دیوار بود…

با روزچین و ادامه خلاصه فصل‌های مختلف سریال گیم آف ترونز همراه باشید. به زودی خلاصه فصل سوم سریال گیم آف ترونز را نیز منتشر خواهیم کرد.

دیگر قسمت‌های خلاصه سریال بازی تاج و تخت

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه