ژانر کمدی در صدر جدول فیلم‌های پرفروش ایرانی

فیلم‌های پرفروش ایرانی
فیلم سینمایی تابستان داغ

اهالی کافه هفت سلام. امیدواریم در روزهای آخرین ماه تابستان توانسته باشید بخشی از اوقات فراغت‌تان را به تماشای فیلم اختصاص بدهید. با هم سری به باکس آفیس فیلم‌های ایرانی می‌زنیم تا ببینیم با توجه به هفته قبل و تازه‌های اکران تغییری در رتبه‌بندی فیلم‌های پرفروش ایرانی ایجاد شده است یا خیر. در حال حاضر دو فیلم کمدی «اکسیدان» و «ساعت پنج عصر» در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های سینمای ایران قرار دارند.

رقابت تنگاتنگ «اکسیدان» و «ساعت پنج عصر»

در هفته‌های اخیر ژانر کمدی در جدول فیلم‌های پرفروش ایرانی صدرنشین بوده است. با توجه به اینکه ۳۱ شهریور شروع ماه محرم است و در طول دو ماه محرم و صفر فیلم‌های کمدی اکران نمی‌شوند، تنها ۱۱ روز دیگر این فیلم‌ها روی پرده خواهند بود و باید دید در این مدت کدام فیلم گوی سبقت را خواهد ربود.

فیلم «اکسیدان» در هفته یازدهم اکران خود توانست از اولین ساخته مهران مدیری پیش بیفتد و در صدر جدول فیلم‌های پرفروش ایرانی قرار بگیرید. «ساعت پنج عصر» هم در رتبه دوم باکس آفیس قرار دارد. فیلم «سارا و آیدا» در هفته چهارم اکران خود همچنان در رده سوم فروش قرار دارد. در این میان فیلم «رگ خواب» با سقوط سه پله‌ای روبرو بوده و در جایگاه هفتم جدول فروش قرار گرفته است.

گیشه هفت: جدول فیلم‌های پرفروش ایرانی – هفته سوم شهریور

رتبه نام فیلم هفته تعداد سالن فروش هفتگی (تومان) مجموع فروش
۱ اکسیدان ۱۱ ۸۲ ۴۹۴,۹۸۹,۰۰۰ ۹,۶۱۱,۷۹۵,۰۰۰
۲ ساعت ۵ عصر ۶ ۱۲۳ ۳۸۸,۲۴۵,۰۰۰ ۸,۵۱۲,۱۶۱,۰۰۰
۳ سارا و آیدا ۴ ۱۰۶ ۳۷۵,۲۷۹,۰۰۰ ۲,۰۱۸,۴۴۴,۰۰۰
۴ تابستان داغ ۱ ۵۳ ۲۶۱,۸۳۶,۰۰۰ ۴۷۶,۸۲۵,۰۰۰
۵ پا تو کفش من نکن! ۶ ۶۲ ۱۴۷,۲۸۴,۰۰۰ ۱,۱۲۳,۷۳۲,۰۰۰
۶ بیست و یک روز بعد ۵ ۶۶ ۱۴۳,۸۳۴,۰۰۰ ۹۴۳,۰۶۹,۰۰۰
۷ رگ خواب ۱۱ ۳۵ ۱۳۲,۸۲۲,۰۰۰ ۴,۵۶۲,۴۳۹,۰۰۰
۸ نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا ۱۷ ۳۴ ۱۲۰,۰۲۹,۰۰۰ ۲۰,۶۰۴,۹۸۶,۰۰۰
۹ زادبوم ۴ ۳۷ ۸۲,۷۰۴,۰۰۰ ۴۶۵,۴۲۴,۰۰۰
۱۰ فصل نرگس ۴ ۳۱ ۵۳,۶۶۷,۰۰۰ ۲۰۹,۸۴۶,۰۰۰

«تابستان داغ» در رتبه چهارم فیلم‌های پرفروش ایرانی

«تابستان داغ» یکی از فیلم‌هایی که در هفته اخیر اکران شده و اولین ساخته ابراهیم ایرج زاد است. این فیلم به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی ساخته شده است. در اولین هفته اکران خود در ۵۳ سینما به نمایش درآمده است و با فروش هفتگی ۲۶۱,۸۳۶,۰۰۰  توانسته چهارمین رتبه جدول فیلم‌های پرفروش ایرانی را از آن خود کند.

فیلم تابستان داغ برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و با استقبال خوب مردم و داوران مواجه گردید و رکورد نامزدی را در بخش مسابقه سودای سیمرغ (با ۱۳ عنوان) شکست.

فیلم‌های پرفروش ایرانی
صابر ابر و پریناز ایزدیار در نمایی از فیلم تابستان داغ

داستان فیلم «تابستان داغ» شما را یاد کدام فیلم می‌اندازد؟

داستان فیلم تابستان داغ درباره زندگی دو زوج است که در نقطه‌ای از داستان به هم تلاقی می‌کند. نسرین زنی است که قصد دارد از شوهرش جدا شود و می‌داند که نمی‌تواند دخترش را از شوهرش بگیرد پس تصمیم می‌گیرد که به گوشه‌ای از شهر برود و در آنجا پنهان از شوهر زندگی کند. او که وضعیت مالی خوبی ندارد در مهدکودک بیمارستان مشغول کار می‌شود. اینجاست که با خانواده اصلی دوم فیلم یعنی خانواده آقای دکتر آشنا می‌شود.

از دست ندهید:  اره ۸ به جان باکس آفیس فیلم‌های آمریکایی افتاد

دکتری جراح برای ادامه تحصیلاتش باید به شهر زادگاهش برود و همسرش که خود پزشک است با این تصمیم مخالف است و به همین دلیل در زندگی مشترک و برای نگهداری از فرزندشان دچار مشکلاتی می‌شوند. بعد از آشنا شدن با نسرین که در مهد کار می‌کند از او می‌خواهند در شیفت شب از فرزندشان نگهداری کند. با وجود اینکه این کار قانونی نیست، نسرین این پیشنهاد را قبول می‌کند اما این تصمیم آغاز دردسرهای نسرین است. شوهرش او را پیدا می‌کند و …

تیزر فیلم تابستان داغ

تکرار مکرارت یا تجربه ای نو؟

از دید برخی از منتقدان این فیلمساز در ساخت اولین فیلم خود تا حد زیادی از فیلم موفق سال گذشته یعنی «ابد و یک روز» و مدل سینمای اصغر فرهادی تاثیر پذیرفته است. فرم و قصه و چالش‌هایی که در فیلم با آن روبرو هستیم تکرار آثاری چون «جدایی نادر از سیمین» است و خلاقیتی در روایت و شخصیت‌پردازی از خود ندارد.

فیلمبرداری تابستان داغ در نگاه بسیاری از منتقدین نکته قوت آن است. حالا این شمایید که باید با دیدن این فیلم قضاوت کنید که تابستان داغ تا چه اندازه روی پای خودش ایستاده است و توانسته حرف جدیدی بزند یا شکل جدید از روایت را به نمایش بگذارد.

بازیگران: پریناز ایزدیار، علی مصفا، مینا ساداتی، یسنا میرطهماسب و صابر ابر، بازیگران خردسال: مانیا علیجانی، پرهام محمدی

خبر خوش سینمای ایران: نوید محمدزاده شیر طلایی ونیز را شکار کرد

فیلم بدون تاریخ بدون امضا
نوید محمدزاده برنده شیر طلایی بخش افق های نو جشنواره ونیز برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا

هفتاد و چهارمین جشنواره ونیز در حالی برگزار شد که وحید جلیلوند با فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» در آن شرکت کرد. یکی از هیات داوران این جشنواره کارگردان صاحب نام ایرانی خانم رخشان بنی اعتماد بود. فیلم جلیلوند در این جشنواره موفق ظاهر شد و توانست جایزه بهترین کارگردانی در بخش افق‌های نو را از آن خود کند.

نوید محمدزاده نیز برای بازی در این فیلم شیر طلایی بهترین بازیگر بخش افق‌های نو را به دست آورد. جایزه بهترین فیلمنامه بخش افق‌ها نیز برای فیلم «آیات فراموشی» به علیرضا خاتمی رسید. کافه هفت این موفقیت را به سینمای ایران، همه سینما دوستان ایرانی و عوامل این فیلم تبریک می‌گوید.?

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه