زیباترین کشورهای دنیا از دید گردشگران

زیباترین کشورهای دنیا

زیباترین کشورهای دنیا کجاست؟ به نظر شما زیباترین کشورهای دنیا از نظر بهره‌مندی از مناظر زیبا کجاست؟ ایتالیا؟ فرانسه؟ یونان؟ اسپانیا؟ هند؟ چین؟ ترکیه؟ آفریقای جنوبی؟ یا ایران خودمان؟ کشورها برای کسب عنوان زیباترین کشورهای دنیا باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشند؟ با روزچین همراه باشید تا شما را با این کشورهای زیبا و توریستی آشنا کنیم.

به نظر شما چه عواملی موجب می‌شود یک کشور برای گردشگران خارجی جذابیت داشته باشد؟ اقتصاد قوی، مجاورت با دیگر کشورهای مرفه، جاذبه‌های طبیعی و مصنوعیِ ساخت بشر از جمله‌ی‌ این عوامل هستند.

معیارهای لازم برای زیباترین کشورهای دنیا

تعداد زیادی از افراد در انتخاب کشور برای سفر با مشکل مواجه‌اند. انتخاب مقصد گردشگری اولین و مهمترین گام برای برنامه‌ریزی یک سفر به یاد ماندنی است. برخی از کشورها دارای قدمت تاریخی و مکان های تفریحی بسیاری هستند. قطعا گردشگران هم به دنبال همین تفریحات هستند.

معیارهایی مانند خطوط هوایی، زمینی، دریایی، مکان‌های تاریخی، جاذبه‌های طبیعی، ساختمان‌های زیبا، هتل‌ها، چشمه‌های آبگرم و تمام معیارهای مدنظر در این انتخاب‌ها هستند. شاید یکی از مهم‌ترین نکات که باید در هر سفر در نظر گرفته شود، انتخاب محل اقامت است. امروزه در بیشتر نقاط دنیا، اقامتگاه‌های متنوعی برای میهمانان در نظر گرفته می‌شود، از مسافرخانه‌ها، سوئیت‌ها ویلاها، هتل‌ و آپارتمان‌ها گرفته تا هتل‌های ۵ ستاره‌ی لوکس.

زیباترین کشورهای دنیا کدامند؟

جاذبه های گردشگری ایتالیا
طبیعت زیبای شهر ساحلی پاستوم ایتالیا

کشورهای اروپایی نخستین مقصد گردشگران هستند. کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه با داشتن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، از زیباترین کشورهای جهان به شمار می‌روند. تعداد گردشگران این کشورها هر سال روند رو به رشدی داشته‌اند. معیارهایی که باعث جذب توریست به یک کشور می‌شوند را می‌توان با شاخصه‌های زیر عنوان کرد.

جاذبه گردشگری

جاذبه گردشگری انگیزه اصلی برای مسافرت هستند. این جاذبه‌ها مقصد اصلی توریست‌ها هستند. مقصد فرعی، مکان‌های جالب و دیدنی دیگر این گردشگران هستند که در کنار مقصد اصلی قرار می‌گیرند. مثلا بیشتر افرادی که به شرق لاس وگاس می‌روند توقفی هم در گرند کانیون می‌کنند. جاذبه‌های گردشگری معمولا بر اساس منابع طبیعی، فرهنگ، قومیت یا تفریح هستند.

منابع طبیعی

دیدنی های کشور فرانسه
طبیعت زیبای فرانسه

منابع طبیعی ترکیبی از ویژگی‌های فیزیکی، اقلیمی و زیبایی طبیعی در سطح منطقه است. چالشی که برای مدیریت منابع طبیعی وجود دارد این است که این مکان‌ها از اثرات مخرب حضور توریست‌ها در امان بمانند. در برخی نقاط برای تشویق گردشگران به حفظ طبیعت مشوق‌های مالی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

از دست ندهید:  دیدنی‌های شهر تبریز و سفر به شهر آرزوها

فرهنگ

فرهنگ مردم کشور مقصد از دیگر معیارهای توریست‌ها برای یک سفر است. مشاهده روش زندگی، دین، تاریخ، حکومت و سنن مردم کشور مقصد برای خیلی‌ها جالب است. برای نمونه کشورهای آسیایی و افریقایی در این زمینه جاذبه‌های متنوعی دارند. خصوصا در هند و چین که فرهنگ‌های گوناگونی در کنار هم زیست می‌کنند.

سرگرمی

سرگرمی‌های توریستی شامل مراکز خرید، بازارهای سنتی، پارک‌ها، شهربازی‌ها و … می‌شوند که هر کشوری آنها را در بخش سرگرمی‌های توریستی به مسافران عرضه می‌کند. بعضی مناطق و شهرها مانند دبی در امارات متحده عربی به قطبی برای تجارت و خرید در منطقه خلیج فارس تبدیل شده‌اند و مسافران را به این بهانه به خود جذب می‌کنند.

سایر امکانات

هنگامی که توریست‌ها برای جاذبه‌های گردشگری به جایی می‌روند نیاز به امکاناتی و خدماتی دارند. کشورهایی که ما در ویدئوی موجود در انتهای مقاله به شما معرفی می‌کنیم، امکانات ویژه در اختیار گردشگران قرار داده‌اند.

غذا و آشامیدنی

زیباترین کشورهای دنیا غذاهای کشورهای مختلف
غداهای خوشمزه و لذیذ یکی از دلایل سفرهای توریستی

غذاهای محلی و خاص هر کشور عامل مهمی برای توریست‌ها به حساب می‌آیند. می‌توانید اطمینان داشته باشید که هدف بعضی از گردشگران برای مسافرت، چشیدن طعم غذاهای کشوری خاص است، مثلا کشور هندوستان که به داشتن غذاهای تند و خوشمزه معروف است یا کشور ترکیه که با پخت غذاهای لذیذ و خوشمزه توریست‌های زیادی برای خود جذب می‌کند.

خدمات پشتیبانی

معمولا شامل خرده‌فروش‌هایی می‌شوند که سوغاتی بومی آن منطقه توریستی را می‌فروشند. خرید قسمتی درست از تجربه مسافرتی است. توریست‌ها به دنبال مواردی تازه و منحصربه‌فرد هستند که نشان‌دهنده منطقه و فرهنگی باشند که آنها دارند بازدید می‌کنند.

بعد از موارد ذکر شده، حالا نوبت به معرفی زیباترین کشورهای دنیا می‌رسد. در ویدیوی پایین شما می‌توانید لیست زیباترین کشورهای دنیا را با تصاویری زیبا از آنها مشاهده کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه