نقشه پیاده روی اربعین

نقشه پیاده روی اربعین

پس از حاکم شدن امنیت نسبی در کشور عراق، پیاده روی اربعین گسترش فراوانی یافته است. به طوری که بر اساس آمارها تعداد افراد وارد شده به کربلا در ایام اربعین به ۲۰ میلیون نفر می‌رسد که آماری بسیار قابل توجهی می‌باشد و این گردهمایی بزرگ، به بزرگترین اجتماع مذهبی و حتی غیر مذهبی شهرت یافته است. با روزچین و نقشه پیاده روی اربعین همراه باشید.

مراسم پیاده روی اربعین به مناسبت چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران وفادارشان صورت می‌گیرد. امام حسین و ۷۲ تن از یاران باوفایش در روز ۱۰ محرم سال ۶۱ قمری (مصادف با روز عاشورا) در صحرای کربلا به خاک و خون کشیده شدند. به همین مناسبت هر ساله شاهد برگزاری مراسم‌های گوناگون و بزرگداشت این ایام در کشورمان و دیگر کشورها هستیم.

به دلیل ارادت مسلمانان و حتی غیر مسلمانان به امام حسین (ع) و اهل بیت (س)، در مسیرهای پیاده روی اربعین، خصوصاً مسیر نجف به کربلا، مرکب‌های زیادی برای استقبال، پذیرایی و خدمات‌رسانی به زوار به صورت خودجوش و مردمی دایر شده است.

پذیرایی مرکب اربعین

مردم محلی با جان و دل اسباب پذیرایی زوار امام حسین (ع) را آماده می‌کنند و با افتخار می‌کوشند به زائران حرمین شریف خدمت کنند. از تهیه نوشیدنی گرم مانند چای و قهوه و شیر داغ گرفته تا توزیع میوه و آب و غذای گرم و ارائه محل استراحت و پذیرایی. به قولی در این ایام در مسیرهای پیاده‌روی اربعین غوغایی برپاست.

البته زائرانی که قصد پیاده روی اربعین را دارند، باید تمام امکانات و تجهیزات ضروری را به همراه داشته باشند. یکی از این تجهیزات ضروری، نقشه پیاده روی اربعین است. روزچین در این مقاله برای شما نقشه‌های مورد نیاز برای پیاده روی اربعین را به صورت عکس و فایل گردآوری کرده است. انشاالله مورد استفاده زوار عزیز قرار گیرد.

(توجه: برای مشاهده تصاویر در سایز اصلی، روی آنها کلیک کنید.)

نقشه راهنمای پیاده روی اربعین – نقشه راهنمای کربلا

کربلا مرکز اصلی برگزاری مراسم‌های بزرگداشت اربعین است. همه زوار از گوشه و کنار عراق و ایران و دیگر کشورها راهی کربلا می‌شوند و می‌کوشند در روز اربعین در حرم امام حسین (ع) حاضر باشند تا در حال و هوای روحانی آن یک دل سیر عزاداری کنند.

نقشه پیاده روی کربلا

نقشه پیاده‌روی اربعین حسینی

برای زائران حسینی که می‌خواهند از شهرهای همدان یا اهواز رهسپار کربلا شوند این نقشه‌ای است که باید به همراه داشته باشند. در این نقشه مسیر پیاده‌روی اربعین از شهرهای مهم غربی ایران تا شهر کربلا ترسیم شده است.

نقشه سه راه پیاده به کربلا

نقشه پیاده‌روی چذابه تا نجف

پایانه مرزی چذابه یکی از گذرگاه‌هایی است که ساکنین جنوب و جنوب غرب ایران می‌توانند برای ورود به خاک عراق از آن استفاده کنند. پس از گذر از پایانه مرزی چذابه راه خود را در خاک عراق تا العماره ادامه دهید و از آنجا خود را به فجر، دیوانیه و نجف برسانید و سپس رهسپار کربلا شوید.

از دست ندهید:  یک خبر خوب: ویزای صربستان برای ایرانی ها لغو شد

نقشه چذابه نجف کربلا اربعین

نقشه پیاده‌روی مهران تا نجف

اگر می‌خواهید از استان ایلام رهسپار پیاده‌روی اربعین شوید، این نقشه مناسب شماست. با استفاده از نقشه پیاده‌روی مهران تا نجف می‌توانید راه خود را از استان ایلام به مرز مهران رسانده و پس از عبور از گذرگاه مرزی راه خود را در کشور عراق ادامه دهید و پس از عبور از بدره و کوت خود را به شهر کربلا برسانید.

نقشه مهران نجف اربعین

نقشه مرز خسروی تا نجف

برای پیاده‌روی اربعین می‌توانید از مرز خسروی به سمت نجف بروید. برای این منظور باید از سرپل ذهاب و قصر شیرین خود را به مرز خسروی رساند و پس از عبور از این گذرگاه مرزی به راه خود در خاک عراق ادامه داده و پس از عبور از بغداد، در میانه راه نجف، مسیر خود را به سمت کربلا کج کنید.

پیاده روی اربعین نقشه مرز خسروی

نقشه پیاده‌روی کربلا

پس از آنکه خود را از راه‌های دور و نزدیک به شهر کربلا رساندید، دیگر احتیاجی به نقشه پیاده روی اربعین نخواهید داشت زیرا خیل عظیم جمعیتی که در این شهر وجود دارند بهترین راهنما به سمت بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) هستند. با این حال به همراه داشتن نقشه کربلا خالی از لطف نیست و می‌توانید پیش از رسیدن به این شهر، از قبل مسیر حرکت خود را مشخص نمایید.

نقشه کربلا اربعین

نقشه حرم امام حسین (ع)

آرامگاه امام حسین (ع) یکی از مهمترین حرم‌هایی است که در ایام محرم و اربعین مورد توجه مسلمانان به خصوص شیعیان است. در دهه نخست محرم و روز اربعین خیل عظیمی از عاشقان حسینی از سراسر جهان به این حرم شریف می‌آیند تا از نزدیک این ایام را گرامی بدارند. در بین نقشه پیاده روی اربعین نقشه بارگاه امام حسین (ع) را هم داشته باشید.

نقشه حرم امام حسین

نقشه حرم امام علی (ع)

حرم حضرت علی (ع)، در شهر نجف اشرف واقع شده است. امام اول شیعیان به سال ۴۰ هجری قمری توسط ابن ملجم مرادی در مسجد کوفه به شهادت رسید. حرم امام علی (ع) یکی از زیارتگاه‌های مهم شیعیان است که همه ساله میزبان میلیون‌ها نفر است.

نقشه حرم امام علی

?هدیه روزچین: دانلود همه نقشه‌های پیاده‌روی اربعین

برای دسترسی راحت‌تر شما عزیزان به نقشه پیاده روی اربعین تمامی نقشه‌های مربوط به شهر کربلا، شهر کاظمین، شهر نجف اشرف، شهر بغداد و مسیرهای تردد زائران ایرانی در نقاط مرزی و شهرهای عراقبه همراه تمامی نقشه‌هایی که در بالا آمده است و نقشه حرم امام حسین (ع)، نقشه حرم امام علی (ع) در یک فایل فشرده (zip) گردآوری شده است.

برای دانلود همه این نقشه‌ها کافی است روی دکمه سبز رنگ دانلود زیر بزنید. امیدواریم سفر پربرکت و پر از خیر و خوشی داشته باشید و در این پیاده‌روی با فضیلت روزچین و تیم تحریریه آن را هم از دعای خیر خود بی‌نصیب نگذارید. التماس دعا داریم…?

دانلود همه نقشه‌های لازم برای پیاده‌روی اربعین

منابع: سازمان حج و زیارت، باشگاه خبرنگاران جوان

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه