با کم‌خرج‌ترین خودرو داخلی آشنا شوید

کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی

برای خرید خودرو باید موارد مختلفی را در نظر گرفت، رعایت اصول زیباشناختی، راحتی، قدرت و سرعت خودرو از مواردی است که خریداران در حین خرید خودرو به آن توجه دارند، اما در بین این موارد هزینه‌ نگهداری خودرو نیز از مواردی است که خریداران ایرانی خودرو به آن توجه زیادی دارند، در ادامه با هم به فهرست کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی نگاهی می‌اندازیم.

خوشبختانه شاهد تولید طیف وسیعی از خودروهای ساخت ایران در داخل هستیم که می‌توان آنها را در فهرست کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی جای داد. در بین این خودروها پراید به عنوان پرمخاطب‌ترین خودروی حال حاضر ایران به حساب می‌آید.

این امر باعث شده است تا پراید به عنوان کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی به حساب آید، انصافاً باید گفت این باور با توجه به محاسبه قیمت لوازم جانبی پراید می‌تواند صحت داشته باشد اما پراید به هیچ‌وجه خودروی کم‌مصرفی نیست.

کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی

به کلام دیگر کم ‌خرج‌ترین خودرو ممکن است لوازم جانبی ارزان قیمت تری داشته باشد اما اگر مصرف این خودرو بالاتر از خودروهای همرده خود باشد باز هم در دراز مدت هزینه بیشتری را به مالک تحمیل می‌کند.

با این حساب می‌توان گفت کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی، خودرویی است که مصرف کمتری هم داشته باشد. خوشبختانه خودروهای کم‌مصرف داخلی بسیار متنوعی را شاهد هستیم که روزبه‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند.

ام‌وی‌ام ۱۱۰

خودرو mvm 110

اگر به دنبال کم‌ خرج‌ترین خودروی داخلی هستید بدون شک ام‌وی‌ام ۱۱۰ گزینه خوبی است. این خودرو – که از آن در بازار با نام چری QQ نیز یاد می‌شود – با مصرف بسیار پایینی که دارد، می‌تواند در صدر انتخاب‌های شما برای کم‌ خرج‌ترین خودروی داخلی قرار گیرد.

جالب است بدانید مصرف سوخت ام‌وی‌ام ۱۱۰ به ازای هر صد کیلومتر در سیکل شهری رقمی حدود ۸/۷ لیتر است. کم‌ خرج‌ترین خودروی داخلی در بزرگراه نیز مصرفی معادل ۵/۴ لیتر دارد و در سیکل ترکیبی شهر و بزرگراه مصرف این خودرو برابر با ۷/۵ لیتر است.

البته کاملاً مشخص است که به لحاظ قدرت نباید توقع زیادی از این خودروی چینی تولید داخل داشت، ام‌وی‌ام ۱۱۰ دارای موتوری با سه سیلندر است که حجمی برابر با ۸۱۲ سی‌سی دارد. گیربکس ۵ دنده‌ای این خودرو نیز قادر است قدرتی برابر با ۵۲ اسب بخار تولید کند.

از دست ندهید:  نبرد ماشین های فرانسوی در خیابان‌های تهران

مدل ۴ سیلندر ام‌وی‌ام ۱۱۰ نیز در گروه کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی قرار می‌گیرد، این خودرو با موتور ۱۰۸۳ سی‌سی خود مصرف بسیار پایینی دارد.

تندر ۹۰

تندر 90

خودرو تندر ۹۰ توانست به سرعت در بازار ایران طرفداران بسیاری پیدا کند، شاید بتوان یکی از این دلایل را کم مصرف بودن این خودرو دانست، مصرف پایین این خودرو باعث شده تا تندر ۹۰ را در فهرست کم‌ خرج‌ترین خودرو داخلی قرار دهیم.

در خودرو تندر ۹۰ شاهد حضور گیربکس دستی ۵ سرعته هستیم، این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته نیز هست، تندر ۹۰ ویژگی‌های بارز بسیاری دارد که مصرف پایین این خودرو در این مطلب بیشتر توجه ما را به خود جلب کرده است.

تندر ۹۰ در شهر حدود ۹، در جاده‌ها ۶/۵ و در ترکیبی از رانندگی در شهر و جاده مصرفی برابر با ۹/۶ لیتر دارد.

پژو ۲۰۶ (تیپ ۲)

پژو ۲۰۶

درست است که لوازم پژو ۲۰۶ نسبتاً گران است اما از طرف دیگر این خودرو مصرف کمی دارد و این امر می‌تواند جبران قیمت بالاتر لوازم خودروی ۲۰۶ را بکند. به همین دلیل پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در فهرست کم خرج‌ترین خودرو داخلی جای داده‌ایم.

در پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با یک گیربکس ۵ سرعته دستی طرف هستیم که قدرتی برابر با ۷۵ اسب‌‌بخار تولید می‌کند. جالب است بدانید میزان مصرف سوخت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در شهر حدود ۴/۹، در جاده‌ها برابر با ۷/۵ و در ترکیبی از رانندگی در شهر و جاده معادل ۷ لیتر است.

در این قسمت به پایان فهرست کم خرج‌ترین خودرو داخلی رسیدیم، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم خودروی کم خرجی را سراغ دارید که می‌تواند به این فهرست اضافه شود، نام آن را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه