زیباترین کاخ‌های جهان جایی برای اداره‌ی کشورها

زیباترین کاخ‌های جهان جاهای تاریخی هندوستان
کاخ میسور هند

زیباترین کاخ‌های جهان مکانی است که بخش مهمی از تاریخ جهان در آن شکل گرفته است و تصمیمات بزرگ و مهم کشورها را به خود دیده است. این کاخ‌ها در دنیای امروز به موزه تبدیل شده یا مراسم‌های رسمی دولتی را پذیرا است. البته بعضی از این زیباترین کاخ‌های جهان همچنان پذیرای خانواده‌های سلطنتی هستند.  با روزچین همراه باشید تا زیباترین کاخ‌های جهان که محل زندگی پادشاهان و ملکه‌ها بوده را به شما معرفی کنیم.

کاخ‌های سلطنتی بسیار زیبایی در جهان وجود دارند که امروزه به موزه تبدیل شده‌اند. بازدید از آنها برای عموم آزاد است و به یکی از مقصدهای گردشگری توریست‌ها تبدیل شده‌اند. زیبایی خارق‌العاده و تاریخی بودن این بناها سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

زیباترین کاخ‌های جهان

این اقامتگاه‌های رسمی پادشاهان و روسای دولت‌ها بخش مهمی از تاریخ کشورها را نیز در بر‌می‌گیرند. بهتر است بدانید بسیاری از این کاخ‌ها امروز هم مورد استفاده‌ی دولت‌ها قرار می‌گیرند و نشست‌های رسمی در آنجا برقرار است. به همین علت بازدید از داخل آنها ممنوع است. ولی حتی چهره‌ی بیرونی آنها هم ارزش دیدن دارد. در زیر لیستی از زیباترین کاخ‌های دنیا را آورده‌ایم.

کاخ شنبرون اتریش

کاخ های مجلل پادشاهان
کاخ شنبرون اتریش

یکی از جاذبه‌های مهم توریستی وین اتریش، کاخ شنبرون (Schonbrunn Palace) است. شنبرون واژه‌ای آلمانی به معنای «چشمه‌ی زیبا» است. این کاخ بین سال های ۱۶۹۶-۱۷۱۲ به دستور امپراتور لئوپولد اول ساخته شد. سپس توسط ماریا ترزا تبدیل به کاخ تابستانی امپراتوری گردید.

کاخ شنبرون دارای ۱۴۴۱ اتاق است. پارک کاخ دارای جاذبه‌های فوق‌العاده زیبا مثل باغ خصوصی، قدیمی‌ترین باغ‌وحش دنیا و یک خانه‌ی تابستانی زیبا از سنگ مرمر است. کاخ‌ها و باغ‌ها نشان از سلیقه، علایق و آرزوهای پادشاهان این کشور دارد.

کاخ تُپکاپی ترکیه

مکان های دیدنی ترکیه
کاخ تُوپکاپی ترکیه

کاخ تُوپکاپی در شهر استانبول ترکیه قرار دارد. سلطان محمد فاتح با فتح قسطنطنیه (استانبول امروزی) در سال ۱۴۵۳ دستور ساخت اقامتگاه جدیدی را داد. این کاخ بعدها به تُپکاپی (Topkapi Palace) معروف شد. امپراطوری‌های عثمانی به مدت چهار قرن از این کاخ سلطنت کردند.

کاخ تُوپکاپی بین خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره ترکیه قرار گرفته است. این مجموعه از ۴ حیاط اصلی و چندین ساختمان کوچک‌تر تشکیل شده است. با انتقال محل اقامت حکومت در زمان سلطان عبدالمجید به قصر مدرن دولما باغچا، این کاخ به موزه تبدیل شد. کاخ تُوپکاپی یکی از زیباترین کاخ‌های دنیا است که به موزه تبدیل شده است.

از دست ندهید:  سفر به دوبرونیک نگین دریای آدریاتیک

کاخ ورسای فرانسه

معاهده ی ورسای پاریس
کاخ ورسای فرانسه

سومین کاخ در لیست زیباترین کاخ‌های دنیا ، کاخ ورسای پاریس (Palace of Versailles) است. این کاخ در ابتدا شکارگاه بود و به دستور لویی سیزدهم در سال ۱۶۲۴ ساخته شد. جانشین وی، لوئی چهاردهم این شکارگاه را به بزرگترین و بهترین کاخ دنیا تبدیل کرد.

کاخ ورسای مجموعه کاخ‌هایی در شهر ورسای در نزدیکی پاریس است که به ‌عنوان بزرگترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود. یکی از مهمترین معاهدات سیاسی، یعنی پایان دادن به جنگ جهانی اول، در این کاخ به امضای طرفین رسید. کاخ ورسای پاریس به عنوان یکی از میراث‌های جهانی توسط یونسکو انتخاب شده است.

 کاخ میسور هند

جاهای تاریخی هندوستان
کاخ میسور هند

شهر میسور هندوستان دارای تعداد زیادی کاخ است و به همین علت به شهر کاخ‌ها معروف شده. مهمترین کاخ این شهر، کاخ میسور (Mysore Palace) است. این کاخ بعد از آتش سوزی در یک عروسی کاملا نابود شد، دوباره در سال ۱۸۹۷ ساخته شد.

در جشنواره‌های داسارا که در ماه‌های دسامبر و اکتبر برگزار می‌شود این کاخ با ۱۰٫۰۰۰ لامپ تزیین می‌شود. کاخ میسور اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی میسور و محل برگزاری میهمانی‌های دربار بوده است. جالب است بدانید کاخ میسور سالانه ۲٫۷ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

کاخ رویال پالاس اسپانیا

کاخ رئال پالاس مادرید
کاخ رویال پالاس اسپانیا

مادرید، پایتخت اسپانیا، شهر تاریخ، موسیقی، شور و هیجان و فوتبال است. مادرید را می‌توان نمونه‌ی کوچک کشور اسپانیا دانست. کاخ رویال پالاس (Palacio Royal) یکی از همین جاذبه‌های تاریخی شهر مادرید است. در قرن نهم میلادی‌ مسلمانان اندلس در شبه جزیره‌ی ایبری که اسپانیا هم جزوش بود، یک سری قلعه و استحکامات برای خودشان ‌ساختند.

طی همین جریانات بود که محمد بن عبدالرحمن الاوسط، امیر اموی، دستور داد کاخ رویال پالاس امروزی را برای وی بسازند. قصر رویال پالاس محل اقامت پادشاه اسپانیا است. همان‌جایی که امروز کاخ سلطنتی مادرید (Palacio Real) وجود دارد و وسعتی حدود ۱۳۵،۰۰۰ متر مربع دارد و دارای ۲۸۰۰ اتاق است.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه