راهکارهایی برای دکوراسیون داخلی خانه کوچک

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

در مطالب پیشین خواندیم که چطور می‌توان با الهام از طبیعت و استفاده از آن در منزل خود تغییر دکور ایجاد کنیم و اینکه با استفاده از چه رنگ‌هایی می‌توان فضایی دلنشین‌تری داشت. امروز قصد داریم به بیان بهترین‌ ایده‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک بپردازیم تا دیگر نگران فضای اندک آپارتمان خود نباشید و ببینید که همیشه زیبا‌ بودن یک خانه به میزان فضای آن بستگی ندارد، بلکه دکوراسیون و چیدمان آن است که نقش اول را در این مهم ایفا می‌کند. با ارائه راهکار‌هایی برای دکوراسیون داخلی خانه کوچک که امروز با هم بررسی می‌کنیم، هم خانه بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و هم زیباتر خواهد بود.

ترفندهایی برای دکوراسیون داخلی خانه کوچک

زندگی آپارتمان‌نشینی اجتناب‌ناپذیر شده است و برای اینکه بتوانیم از فضای نقلی و جمع و جور اغلب آپارتمان‌های امروزی بهترین بهره را ببریم نیاز به ترفندهایی در چیدمان داخلی خانه هستیم. با این ترفندها روزچین را همراهی کنید.

دیوار‌ها را دریابید

اولین و مهم‌ترین نکته در دکوراسیون داخلی خانه کوچک استفاده از دیوارها است. هنگامی‌که وارد منزلی می‌شوید، اولین چیزی که به چشم می‌آید دیوارهای آن است؛ چرا‌که فضای زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. برای اینکه خانه شما بزرگ‌تر به چشم بیاید، سعی کنید دیوارها را شلوغ نکنید. آویزان‌کردن یک تابلوی شیک و ساده علاوه بر اینکه به زیبایی منزل شما می‌افزاید، خانه را هم بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

نکته دیگری که باید در دکوراسیون داخلی خانه کوچک رعایت کنید، استفاده از فضاهای کناره و به اصطلاح «پَرت» است. جالب است بدانید این فضاها به‌هیچ‌عنوان بلااستفاده نیستند، شما با قرار‌دادن گنجه‌های کوچک و کمدهای جمع‌و‌جورِ زیبا می‌توانید از آن فضاها به‌خوبی برای پنهان‌کردن وسائلی که خیلی ضروری نیستند استفاده کنید و وسایل دکوری و زیبا را در گنجه‌هایی که بیشتر دیده می‌شوند قرار دهید.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

رنگ‌ها را دریابید!

مورد دیگری که در دکوراسیون داخلی خانه کوچک بسیار خودنمایی می‌کند، بهره‌گرفتن از رنگ‌هاست. هرچه رنگ‌های شاد و ملایم‌تری برای اتاق نشیمن یا آشپزخانه خود انتخاب کنید، علاوه‌بر اینکه فضایی دلنشین‌تر دارید، به دلیل استفاده از رنگ‌های روشن محیط خانه بزرگ‌تر به چشم می‌آید و این‌طور به‌نظر می‌رسد که کمی دیوارها عقب‌تر رفته‌اند و به اصطلاح «خطای دید» ایجاد می‌کند.

از دست ندهید:  ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک – که اغلب دکوراتیوها به آن پایبند هستند -چیدمانی ساده است. به این معنی که هرچه‌قدر شما در چیدمان منزل خود از شلوغی فاصله بگیرید و وسایل کمتری در آن بچینید، فضایی به‌دست می‌آید که به نظر بزرگ‌تر و شیک‌تر است.

نکته دیگر در طراحی منازل کوچک انتخاب و ترکیب رنگ‌هاست. همان‌طور که قبلاً درباره دکوراسیون داخلی آشپزخانه اشاره کردیم استفاده از رنگ‌‌های ملایم نقش مهمی در بزرگ‌تر جلوه‌دادن فضا دارد. در کنار انتخاب رنگ، ترکیب رنگ‌ها هم نقشی کلیدی دارند و علاوه بر اینکه هر ترکیب رنگی، محیط خاصی را به‌وجود می‌آورد، می‌تواند نشانگر روحیات ساکنان آن خانه نیز باشد.

به‌عنوان‌مثال اگر در طراحی منزل خود از ترکیب رنگ‌‌های سبز و خاکستری و کرم استفاده کنید، فضایی لاکچری را برای اعضای خانواده فراهم کرده‌اید. در ضمن اگر به رنگ‌های تیره علاقه دارید، اصلاً نیازی نیست سلیقه خود را نادیده بگیرید، می‌توانید با خیال راحت از ترکیب رنگ‌های تیره استفاده کنید.

این نکته را حتماً به خاطر داشته باشید که از نورهای کوچک و نورمخفی‌‌ها غافل نشوید. زیر کابینت‌ها، گوشه دیوارها و حتی زیر مبل‌ها می‌توانید نور مخفی به‌کار ببرید و دیگر هراس استفاده از رنگ‌های تیره برای دکور‌کردن خانه خود نداشته باشید.

با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد دیگر نگرانی شما برای فضای کوچکی که دارید بی‌معناست. با دنبال‌کردن سایر مطالب روزچین دکوراسیون خانه خود را متفاوت و دوست‌داشتنی بچینید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه