با فایده‌های آلوورا برای پوست آشنا شوید

در سلسله مباحث دنباله‌داری از خواص و مزیت‌های میوه‌ها و گیاهان مختلف نوشتیم. از خواص درمانی سیر حرف زدیم، از خواص زیتون و خواص خرمالو برای سلامتی گفتیم، نگاشتیم که در این فصل رنگارنگ پاییز، خاصیت انار چیست. از وارداتی‌ها هم غافل نشدیم و از خواص آب نارگیل سخن به میان آوردیم. پایین‌آوردن چربی خون با شوید را به میان گذاشتیم و از آووکادو که این روزها در حال مطرح شدن است. و درنهایت، از تمامی میوه‌هایی که برای پایین‌آوردن چربی خون کاربرد دارند. این فهرست عریض‌و‌طویل‌تر از این حرف‌هاست، ولی در همین‌جا توقف می‌کنیم و در این متن از خواص آلوورا برای پوست می‌نویسیم.

اگر از آن دسته افراد زیبا‌چهره‌ای هستید که به سلامت پوست خود اهمیت می‌‌دهند، حتماً به خاطر دارید پیش‌از‌این به فایده‌های آلوورا برای پوست در مطلب پرشدن صورت بدون عمل زیبایی اشاره کردیم. امروز نیز قصد داریم با‌هم نگاهی به ویژگی‌های این گیاه دوست‌دار پوست داشته باشیم و برای شما بیشتر از فایده‌های آلوورا برای پوست بگوییم.

در همین ابتدا جالب است بدانید آلوورا از دیرباز به‌عنوان یک گیاه مؤثر در درمان‌های پوستی به شمار آمده است. این امر سبب شده تا به‌مرور ماسک‌های مختلف آلوورا شکل بگیرد. جالب‌تر اینکه خوردن آلوورا نیز می‌تواند تأثیر بسزایی در بهینه‌کردن عملکرد دستگاه گوارش و ارتقا سیستم‌ ایمنی بدن داشته باشد.

خاصیت اصلی آلوورا در ژل آن نهفته است؛ در‌نتیجه اگر به فکر استفاده از ماسک‌های آلوورا هستید ابتدا باید بدانید چگونه می‌توان ژل آلوورا را استخراج کرد. برای اینکار پیشنهاد می‌کنیم یک یا چند برگ بزرگ آلوورا را جدا کنید، سپس ساقه برگ را محکم با انگشتان بگیرد و به‌آرامی فشار دهید تا ژل آلوورا به‌راحتی از منافذ برگ استخراج شود.

پس از اینکه ژل برگ آلوورا را استخراج کردید، خار‌های روی برگ را با چاقو جدا کرده و برگ را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و با قاشق ژل باقی‌‌مانده در برگ را در یک ظرف بریزید.

اگر هم به فکر استفاده از فایده‌های آلوورا برای پوست هستید، اما حوصله گرفتن ژل را از برگ آلوورا را ندارید، می‌توانید از مراکز تجاری معتبر ژل استخراج شده آلوورا را خریداری نمایید.

فایده‌های آلوورا برای پوست که احتمالاً از آن‌ها بی‌خبرید!

آلوورا برای پوست

به احتمال زیاد شما هم به‌خوبی می‌دانید که آلوورا تا چه اندازه می‌تواند در حفظ زیبایی و شادابی پوست تأثیر داشته باشد اما فایده‌های آلوورا برای پوست به همین‌جا ختم نمی‌شود و مادر طبیعت ویژگی‌های مختلفی را در آلوورا نهفته است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

از دست ندهید:  با بهترین روش‌های از‌بین‌بردن جوش آشنا شوید

التیام آفتاب سوختگی

از آلوورا برای پوست آفتاب‌سوخته نیز می‌توان کمک گرفت. در آلوورا شاهد ترکیبات ضدالتهاب هستیم. از‌طرف‌دیگر آلوورا باعث آرام و خنک‌شدن سطح پوست نیز می‌شود. با این حساب اگر در برابر وسوسه آبتنی در دریا نتوانستید مقاومت کنید و تنی به آب زدید، و آفتاب سوخته شدید، می‌توانید برای التیام سوزش پوست خود روی آلوورا حساب باز کنید.

تسریع زمان درمان زخم‌های پوستی

پوست انسان به‌عنوان بزرگ‌ترین ارگان بدن به حساب می‌آید و همیشه در معرض آسیب‌ و صدمات بیرونی است، از‌طرف‌دیگر گاهی اوقات آثار جوش‌های پوستی نیز به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود، اما بد به دل راه ندهید؛ چرا‌که آلوورا به‌خوبی می‌تواند سرعت التیام زخم‌های پوستی را تسریع بخشد.

جالب است بدانید تحقیقات نشان داده است استفاده از آلوورا برای پوست در زمان سوختگی‌های درجه سه باعث می‌شود تا چیزی حدود نُه روز، پوست سریع‌تر التیام پیدا کند. از‌طرف‌دیگر آلوورا فرآیند تولید سلول‌های پوستی را نیز تا میزان هشت مرتبه بیشتر افزایش می‌دهد.

کاهش جوش‌های آکنه و عارضه‌های عفونی پوست

در این قسمت خبر خوشی داریم برای بانوان جوانی که جوش‌های آکنه امان آن‌ها را بریده است. ماسک آلوورا برای پوست افرادی که مستعد آکنه هستند گزینه بسیار خوبی است. در بیشتر موارد منافذ پوستی افرادی که پوست چرب دارند بسته می‌شود، این امر باعث ایجاد جوش‌های آکنه و سایر عارضه‌های عفونی در سطح پوست این دسته از بانوان خواهد شد.

آلوورا دارای ترکیبات لایه‌برداری است که سلول‌های مرده را از سطح پوست می‌زداید و منافذ پوستی را باز می‌کند. در‌نتیجه آلوورا برای پوست افرادی که جوش‌های آکنه زیادی دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

همان‌گونه که حتماً شما بهتر از ما می‌دانید ویژگی‌های آلوورا برای پوست به همین‌جا ختم نمی‌شود و در‌نتیجه پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم خاصیت‌‌های مختلفی از آلوورا برای پوست را سراغ دارید که ما به آن‌ اشاره‌ای نکردیم، در قسمت نظرات، ما و سایر کاربران را در جریان بگذارید.

منبع: Natural Living Ideas

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه