شاسی‌بلند‌های کره‌ای موجود در بازار ایران

شاسی‌بلندهای کره‌ای سانتافه

پیش‌از‌این از انواع خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور نوشتیم. اشاره کردیم که این خودروها به چند دسته تقسیم می‌شوند و تفاوت‌های این دو دسته با یکدیگر در چیست. در مقالۀ پیشین از شاسی‌بلندهای ژاپنی موجود در بازار ایران نوشتیم و در این مقاله به انواع شاسی‌بلندهای کره‌ای موجود در بازار ایران می‌پردازیم و در شماره‌های بعدی به شاسی‌بلندهای اروپایی و چینی خواهیم پرداخت. پیش از هر چیز باید اشاره کنیم در ایران تمایز میان شاسی‌بلند و کراس‌اوور بسیار محو است و شماری از خودروهای معرفی‌شده، هم شاسی‌بلند تلقی می‌شوند و هم کراس‌اوور.

حضوری قدرتمند هیوندایی در ایران

پس از سال‌ها سرکردن با نیسان پاترول و رونیز و پیک‌آپ، با گشوده‌شدن مرزها به روی خودروهای خارجی، شهروندان ایرانی شانس این را داشتند که حتی اگر پول خریداری خودروهای وارداتی را ندارند، چشمشان قدری به تنوع خو بگیرد و از دیدن منظره‌های تکراری خودروهای تولید داخل بزک‌شده خلاصی یابند.

در میان خودروهای از مرز گذشته، خودروهای کره‌ای و ژاپنی بخت نخست را در کسب سهمی از بازار ایران داشته و دارند. در ادامه به شاسی‌بلندهای کره‌ای موجود در بازار ایران می‌پردازیم.

هیوندایی؛ تک‌تاز کره‌ای یکه‌تازی می‌کند

هیوندایی سانتافه و توسان، مهم‌ترین شاسی‌بلندهای هیوندایی در ایران به شمار می‌روند. قیمت شاسی‌بلندهای هیوندایی از حدود ۱۵۰ میلیون تومان برای هیوندایی توسان آغاز شده و به حدود ۲۹۰ میلیون تومان برای هیوندایی سانتافه می‌رسد. بسته به امکانات (آپشن‌ها) این قیمت ممکن است قدری بالا و پایین شود.

شاسی‌بلند کره‌ای هیوندای توسان

هیوندایی توسان

شاسی‌بلند کره‌ای هیوندای سانتافه

هیوندایی سانتافه

کیا؛ باوقار

پس از پیوستن کیا به هیوندایی، در کالبد محصولات کیا روحی تازه دمیده شد و ازلحاط کمی و کیفی چند مرحله ارتقا پیدا کردند؛ استفاده از بسیاری از قطعات مشترک در هیوندایی و کیا، سبب شد به جای چند پروژه تحقیقاتی نامرتبط و بهسازی‌های کم‌بهره، پروژه‌ای واحد برای بهبود و توسعه تعریف شود و قطعاتی با کیفیت‌تر طراحی شود.

از دست ندهید:  معرفی بهترین مارک لوازم آرایشی دنیا

شاسی‌بلند کره‌ای هیوندای سورنتو

کیا سورنتو

امروزه محصولات کیا از منظر کیفیت، شانه به شانه محصولات هیوندایی می‌سایانند. محدوده قیمتی شاسی بلندهای فعلی کیا در بازار ایران از محدوده ۱۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است.

شاسی‌بلند کره‌ای هیوندای اسپورتیج اسپورتج

کیا اسپورتیج

با بخش خودرویی روزچین همراه بمانید، در مقالات آینده به به خودروهای شاسی‌بلند اروپایی و چینی موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه