آلبوم عکس پاندا

آلبوم عکس پاندا

در منطقه سیچوآن در چین پایگاه‌هایی برای مراقبت از خرس‌های پاندا وجود دارد. در این پایگاه‌ها تلاش‌هایی برای حفظ حیات خرس پاندای دوست‌داشتنی در جریان است. در این گزارش تصویری سری می‌زنیم به این مراکز در شرق دنیا و از تماشای آلبوم عکس پاندا در چین لذت می‌بریم.

در منطقه کوهستانی جنوب غربی چین در استان سیچوآن، شبکه‌ای از مراکز تحقیقاتی، مناطق محافظت‌شده، مراکز پرورش و ازدیاد نسل و پایگاه‌های نگهداری از خرس پاندا وجود دارد که هدف آن‌ها مراقبت از گونه‌های در معرض خطر انقراض به‌خصوص گونه خاصی از خرس پاندای غول‌پیکر است که در معرض خطر نیستی قرار دارد.

محققان چینی در مراکز تحقیقاتی این منطقه دهه‌هاست روی تکثیر خرس پاندای غول‌پیکر کار می‌کنند. این دانشمندان می‌کوشند تعداد خرس‌های پاندای غول‌پیکر را در اسارت بیشتر کنند و به‌تدریج برخی از آن‌ها را به طبیعت بسپارند. از سال ۲۰۰۶ این برنامه ازدیاد نسل موفق شده است هفت پاندایی که در این مراکز بزرگ‌شده بودند را در حیات‌وحش رها کنند؛ هرچند دو پاندا در این بین تلف شدند.

در حال حاضر حدود ۱۸۶۴ پاندای غول‌پیکر در حیات‌وحش چین زیست می‌کنند و حدود ۲۲۵ پاندا هم در مراکز این‌چنینی رشد پیداکرده‌اند. بیایید با هم آلبوم عکس پاندا را تماشا کنیم.

آلبوم عکس پاندا

نگهداری از خرس پاندا

محققان لباس مخصوصی به شکل خرس پاندا به تن کرده‌اند و در حال جابجایی یکی از بچه پانداها و قرار دادن آن در سبد هستند. این توله ۶ ماهه را به محیط زیستی بزرگ‌تر منتقل می‌کنند تا فاز دوم رشد و آموزش خود برای کسب آمادگی برای ورود به حیات‌وحش را کسب کند.

خرس پاندا روی درخت

یک خرس پاندای غول‌پیکر بر بالای درختی در منطقه محافظت‌شده در استان سیچوآن چین نشسته است و در حال تماشای گذر عمر است!

شغل مراقبت از پانداها

یکی از کارکنان بخش خوراک‌دهی و تغذیه پانداها لباس مخصوص خرس پاندا را به تن کرده و خود را برای یک روز کاری و انجام کارهای معمول این شغل آماده می‌کند.

عروسک خرس پاندا

همان‌طور که در اغلب تصاویر آلبوم عکس پاندا مشاهده می‌کنید، محققان از لباس‌هایی به شکل خرس پاندا استفاده می‌کنند تا این خرس‌ها حضور آدمی را در این محیط‌ها احساس نکنند.

از دست ندهید:  شوخی و ترس، جوانان را به شرکت در فعالیت‌های اقلیمی تشویق می‌کند

حفاظت از خرسهای پاندا

در این تصویر از آلبوم عکس پاندا چند تن از کارکنان بخش خوراک‌دهی و تغذیه را می‌بینید که راهی محل کار خود می‌شوند. یک صبح دل‌اگیز در لباس پاندایی!

تیم مراقبت از خرس پاندا

محققان مشغول بررسی وضعیت جسمانی یک خرس پاندا هستند.

حفاظت از پانداها

یکی از محققان مراکز نگهداری و مراقبت از خرس‌های پاندا مشغول وزن‌کشی یک توله خرس کوچولوی بامزه است.

مراقبت از پاندا

یکی از محققان این توله خرس پاندای کوچولو را به محل زندگی تازه‌اش آورده است تا در اینجا بیشتر با حیات‌وحش اخت شود.

خرس پاندای بازیگوش

یک توله خرس پاندای غول‌پیکر پنج‌ماهه بعد از بارش برف مشغول بازی در فضای باز است.

مراقبت از خرس پاندا

یک مراقب پاندا در مرکز تحقیقاتی در استان سیچون چین یک توله خرسی چهارماهه را به بغل گرفته است.

عکسهای پاندا

این عکس پاندا بسیار جالب و دیدنی است. دو خرس پاندا از درختی بالا رفته‌اند و آنجا مشغول شیطنت هستند. این درخت در محلی موسوم به مهدکودک پانداها در یک مرکز تحقیقاتی در کشور چین قرار دارد.

عکس پاندای ناز

یک خرس پاندای نازنازی مشغول زبان‌درازی به ما است! این توله به‌تازگی یک‌کاسه شیر را سر کشیده و حسابی شادوشنگول و پرانرژی است!

عکس پاندای نازنازی

این عکس پاندا مربوط می‌شود به یک توله خرس خجالتی سه‌ماهه که مشغول بازی در مرکزی تحقیقاتی است.

عکس پاندا محافظت شده

یکی از محققان توله خرس پاندا را در ظرف مخصوص می‌گذارد تا آزمایش‌های جسمانی روی این جانور صورت گیرد.

عکس پاندای بلا روی درخت

یک عکس پاندا نازنازی در بالای درخت! این جانوران با این قد و هیکل چه راحت می‌توانند از درخت بالا بروند و بازی‌گوشی کنند!

عکس پانداهای شیطون

سه بچه خرس بازیگوش که خودشان را در قاب عکس پاندا جا داده‌اند! قیافه‌های بامزه این خرس‌ها را از یاد نبرید، آنها ستاره‌های دنیای وحش هستند!

این عکس‌ها به روشنی نشان می‌دهد که دیگر کشورها برای حفظ و حراست از موجوداتی که نماد ملی‌شان هستند چه جد و جهدی می‌کنند و چطور برای زنده ماندن تک‌تک این خرس‌های پاندا از جان و دل می‌کوشند، باشد که چراغ راه ما شود!

امیدواریم از این آلبوم عکس حیات‌وحش لذت برده باشید. با روزچین و گزارش‌های تصویری آن همراه بمانید.

منبع: The Atlantic

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه