سرنوشت قاتل اهلی مسعود کیمیایی در گیشه سینمای ایران

345
قاتل اهلی
پرویز پرستویی در قاتل اهلی

سینما دوستان روزچین سلام. در هفته‌ای که گذشت موفق شدید سری به سینما بزنید و یکی از تازه‌های اکران سینمای ایران را روی پرده ببینید؟ کدام فیلم توانست نظر شما را جلب کند؟ اگر در هفته‌ای که گذشت به دیدن خالتور رفتید بد نیست بدانید این فیلم در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته همچنان در صدر قرار دارد. یکی از تازه‌های اکران، قاتل اهلی کیمیایی است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران

رتبهنام فیلمهفته اکرانتعداد سالنفروش هفتگی
(میلیون تومان)
مجموع فروش
۱خالتور۴۱۷۴۱,۱۹۵,۴۳۵,۰۰۰۳,۲۸۵,۳۸۴,۰۰۰
۲ثبت با سند برابر است۱۷۷۵۶۱,۸۳۹,۰۰۰۷۸۰,۲۵۹,۰۰۰
۳قاتل اهلی۱۸۲۵۴۶,۷۸۵,۰۰۰۷۴۰,۴۴۴,۰۰۰
۴خفه‌گی۶۹۱۲۶۷,۴۲۹,۰۰۰۳,۷۷۹,۰۵۰,۰۰۰
۵زرد۸۳۷۱۲۶,۹۴۶,۰۰۰۴,۷۱۴,۰۰۰,۰۰۰
۶قهرمانان کوچک۸۶۵۱۱۶,۷۰۷,۰۰۰۲,۲۳۵,۷۷۵,۰۰۰
۷خانه دختر۷۴۱۹۵,۴۵۸,۰۰۰۲,۷۷۱,۳۲۱,۰۰۰
۸صفر تا سکو۱۱۸۶۴,۴۴۴,۰۰۰۹۶,۱۶۹,۰۰۰
۹غیر مجاز۴۳۲۶۳,۳۹۹,۰۰۰۲۲۷,۱۴۶,۰۰۰
۱۰ملی و راه‌های نرفته‌اش۱۱۱۶۴۸,۰۴۱,۰۰۰۱,۹۷۴,۱۰۳,۰۰۰

قاتل اهلی هم حریف خالتور نشد!

در هفته‌ای که گذشت شاهد اکران دو فیلم قاتل اهلی و ثبت با سند برابر است بودیم. اما اکران این دو فیلم هم نتوانست در صدرنشینی هفته‌های اخیر خالتور خللی وارد کند و این فیلم همچنان در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های در حال اکران پیشتاز است.

خالتور در هفته چهارم خود به سه میلیارد نزدیک شد. فیلم کمدی ثبت با سند برابر است توانست دومین فیلم پرفروش هفته گذشته شود و خفه‌گی با دو پله سقوط در جایگاه چهارم جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته قرار گرفت.

قاتل اهلی مسعود کیمیایی هم در اولین هفته اکران خود سومین خانه جدول پرفروش‌ترین‌های هفته را از آن خودش کرد. زرد هم به تبع این تغییرات در پله پنجم باکس آفیس هفتگی سینمای ایران ایستاد. امروز با هم به معرفی تازه‌ترین اثر مسعود کیمیایی خواهیم پرداخت.

قاتل اهلی
امیر جدیدی در نمایی از فیلم قاتل اهلی

قاتل اهلی مسعود کیمیایی در سینما چه خواهد کرد؟

مسعود کیمیایی و سینمایش برای همه علاقمندان به هنر هفتم آشناست. فلیمساز مولفی که بعد از ۵۰ سال به ژانر سینمای خود وفادار است و همچنان حال و هوای خاص خود را دارد. وقتی سخن از سینمای کیمیایی به میان می‌آید قیصر از پیش چشمانمان می‌گذرد تا به گوزن‌ها برسد.

از دست ندهید:  گیشه هفت: پرفروش‎ترین فیلم‌های ایرانی در هفته دوم تیر

قدم به قدم در فیلم‌های کیمیایی و قهرمانان معترضش پیش می‌رویم تا سرب به کام سینما بریزد و دندان مار بکشد. پیش‌تر که می‌آییم فریاد اعتراض سربازهای جمعه برمی‌خیزد و به حکم رئیسش محاکمه‌ای در خیابان بر پا می‌شود تا جرم را ببینیم و به متروپل مخروبه پناه ببریم و حالا پس از ۳ سال قاتل اهلی‌اش به سراغ‌مان آماده است.

این قاتل اهلی است!

جدیدترین ساخته مسعود کیمیایی هم اعتراض به قدرتمندانی است که حکمشان پیکر رنجور مردمان را بیش از پیش آزرده کرده است. حالا قهرمان جوان و عصیانگر کوچه پس کوچه‌های پایین شهر سینمای کیمیایی، موی سپید کرده است و در هیبت پرویز خان پرستویی ظاهر می‌شود تا نقش اصلی فیلمش جان بگیرد و در همین امروز ما دنبال احقاق حقی پایمال شده باشد. دکتر جلال سروش، مردی مومن و پاکیزه سرشت که فعال اقتصادی و کارآفرین است، متوجه زد و بندها و مفاسد اقتصادی می‌شود و تاب خاموشی در برابر آن را ندارد، پس پاشنه ور می‌کشد تا جلوی ستم بایستد.

بازیگران: پرویز پرستویی، امیر جدیدی، پرویز پورحسینی، پگاه آهنگرانی، لعیا زنگنه، حمیدرضا آذرنگ، امیرحسین رستمی، حمیدرضا افشار، رضا رشید پور، اکبر معززی، سعید پیردوست، شراره دولت آبادی، هستی محمایی، کاترین اصلانی و پولاد کیمیایی

اگر از هواداران سینمای کیمیایی و دیالوگ‌های کوچه بازاری آهنگین او هستید حتما قاتل اهلی را ببینید تا رد پای همه قهرمان‌هایش را در جدیدترین ساخته‌اش دنبال کنید. جدای از همه حاشیه‌های اکران این فیلم و نقدهایی که بر سینمای کیمیایی می‌رود دیدن قاتل اهلی که اولین همکاری پرویز پرستویی و کیمیایی بزرگ است خالی از لطف نیست.

قاتل اهلی

با وجود اینکه فیلم تازه کیمیایی در اولین هفته اکرانش نتوانست جای خالتور را بگیرد باید دید در هفته‌های آینده سرنوشت قاتل اهلی کیمیایی در گیشه سینمای ایران چه خواهد شد. قاتل اهلی را در سینما ببینید و دیگاهتان درباره آن را با بقیه سینما دوستان روزچینی در میان بگذارید.📽🎞🎬

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه