همه چیز در مورد ست حلقه ازدواج

ست حلقه ازدواج

خریدحلقه ازدواج و نامزدی یکی از بخش‌های مهم مراسم ازدواج است. اگرچه این بخش ساده به نظر می‌رسد، اما اگر در این خرید نکاتی را رعایت نکنید، ممکن است بعدها از این انتخاب خود ناراضی باشید. این مقاله روزچین به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب و خرید ست حلقه ازدواج راحت‌تر و بهتر عمل کنید. با ما همراه باشید?

تفاوت حلقه با انگشتر

از همان اول کار دنبال انگشترهای بزرگ و پرنگین نباشید. آن‌ها حلقه به شمار نمی آیند. حلقه خیلی ظریف است و روی آن یک ردیف نگین یا یک نگین درشت کار شده است. شما حتی می‌توانید یک حلقه طلایی ساده را به عنوان ست حلقه ازدواج انتخاب کنید. اما بعدا می‌توانید برای جشن ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی حلقه ازدواجتان بخرید. دقت کنید که حلقه و انگشتر شما باید با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند.

ست حلقه ازدواج را سفارش بدهید

ست حلقه ازدواج

اگر مثل خیلی از زوج‌ها، نسبت به رنگ و شکل حلقه ازدواج‌تان حساس هستید و مدل‌های موجود در بازار را نمی‌پسندید، می‌توانید یک مدل حلقه ازدواج را که می‌پسندید، انتخاب کرده و یک جواهرسازی معتبر پیدا کنید و از او بخواهید مشابه آن حلقه را برایتان بسازد. دقت کنید حتما مهم است جواهرساز شما در این کار متبحر باشد و حلقه شما را دقیقا با همان ظرافت مورد نظرتان بسازد.

حواستان به نگین‌ها باشد

ست حلقه ازدواج

هنگامی که می‌خواهید ست حلقه ازدواج را خریداری کنید، به نگین‌های آن خوب دقت کنید. بهتر است هر نگین در یک قاب از جنس طلا، محکم شده باشد چون در غیر این صورت احتمال افتادن و جدا شدن نگین‌ها بیشتر است. نگین‌هایی که با چسب به انگشتر چسبیده شده‌اند، ممکن است با ضربه و زمین خوردن، از حلقه شما جدا شوند و مسلما دوباره جایگزین کردن این نگین‌ها، گران تمام خواهد شد.

از دست ندهید:  انواع متن کارت عروسی برای سلیقه‌های مختلف

یک سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید

ست حلقه ازدواج

تا حد امکان از خرید حلقه‌هایی که خیلی به دست شما تنگ و جفت و جور است، خودداری کنید. بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال‌ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می‌توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ، بسیار دشوار است.

مدل‌های گرد را در اولویت قرار دهید

ست حلقه ازدواج

بعضی از حلقه‌ها، گوشه‌های تیزی در طراحی‌شان دارند، به طوریکه نگین‌ها روی این گوشه‌های تیز وصل می‌شوند. این گوشه‌های تیز هنگام کار روزمره ممکن است به اطراف گیر کند و به این ترتیب احتمال جدا شدن نگین‌ها وجود دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که حلقه‌های تخت و گرد را در اولویت خود قرار دهید.?

اینترنت را فراموش نکنید

پیش از اینکه همراه همسرتان به خرید حلقه بروید، بد نیست سری به اینترنت بزنید و انواع ست حلقه ازدواج را نگاه کنید. از طرف دیگر هم سری به فروشگاه‌ها بزنید تا دقیقا دست‌تان بیاید چه مدل حلقه‌ای می‌خواهید و سپس دو سه مدل را نشان کنید و با کمک همسرتان یکی را انتخاب کنید. شاید قبل از خرید حلقه ازدواج، دیدن سیر تکاملی صد ساله حلقه ازدواج برایتان جالب باشد:

امیدواریم که بعد از خواندن این مقاله، بتوانید در مورد خرید ست حلقه ازدواج به درستی تصمیم بگیرید و حلقه مد نظرتان را پیدا کنید.?

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه