جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا و معرفی فیلم

پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا
جولیا رابرتس و اوون کانینگهام ویلسون در فیلم اعجوبه

علاقمندان سینمای جهان به گیشه هفت خوش آمدید. طبق روال همیشگی سری به جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا می‌زنیم تا ببینیم کدام فیلم گیشه آمریکا را از آن خود کرده است. در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم موفق شدید انیمیشن کوکو را ببینید؟ کوکو در دومین هفته اکران برای دومین هفته صدرنشین باکس آفیس شد. در ادامه به معرفی سومین فیلم پرفروش آخر هفته می‌پردازیم.

 جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا

رتبه نام فیلم فروش هفتگی مجموع فروش
۱ کوکو ۲۶,۱ ۱۰۸,۶
۲ لیگ عدالت ۱۶,۵ ۱۹۷,۳
۳ اعجوبه ۱۲,۵ ۸۸
۴ ثور: راگناروک ۹,۶ ۲۹۱,۴
۵ خونه بابا ۲ ۷,۵ ۸۲,۸
۶ ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ ۶,۷ ۸۴,۷
۷ لیدی برد ۴,۵ ۱۷
۸ سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری ۴,۵ ۱۳,۶
۹ ستاره ۴ ۲۷,۲
۱۰ کریسمس مادران بد ۳,۴ ۶۴,۸

کوکو صدرنشین جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا

کوکو، انیمیشن جدید کمپانی دیزنی و پیکسار در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا همچنان در صدر قرار دارد. این انیمیشن فانتزی-موزیکال در دومین هفته اکرانش با فروش ۲۶ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم باکس آفیس آخر هفته شد.

لیگ عدالت و اعجوبه هم مانند باکس آفیس پیشین در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. در کل، رتبه‌بندی جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا در آخر هفته گذشته با هفته قبلش تفاوت خاصی نکرده است. فقط فیلم لیدی برد که از فهرست ۱۰ فیلم پرفروش خارج شده بود، آخر هفته گذشته با فروش ۴٫۵ میلیون دلاری هفتمین فیلم پرفروش باکس آفیس آخر هفته شد. این فیلم توسط منتقدان تحسین شده است.

اعجوبه در باکس آفیس آخر هفته

فیلم درام اعجوبه (Wonder) به کارگردانی «استیون شباسکی» که سومین هفته اکران خود را پشت سر می‌گذارد با فروش بیش از ۱۰۲ میلیون دلاری در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا در جایگاه سوم قرار گرفت. شاید جالب باشد بدانید شباسکی فیلمنامه فیلم سینمایی دیو و دلبر، یکی از پرفروش‌های ۲۰۱۷، را نیز به عهده داشته است.

از دست ندهید:  ددپول ۲ صدرنشین باکس آفیس آخر هفته هالیوود
 پرفروش‌ترین فیلم‌های روز دنیا
جولیا رابرتس در نمایی از فیلم اعجوبه

داستان فیلم اعجوبه

داستان فیلم اعجوبه درباره پسر بچه‌ای به نام آگوست پولمن است. آگوست به سندرم تریچر کالینز مبتلاست و به‌علت این سندرم، قیافه‌اش با بچه‌های سالم متفاوت است. او به خاطر همین تفاوت مدتها منزوی بوده و در جمع هم‌سالانش حاضر نشده و در خانه درس خوانده است. حالا آگوست در آستانه رفتن به کلاس پنجم، تصمیمی بزرگ می‌گیرد، او می‌خواهد به یک مدرسه عادی برود و با بچه‌های هم سنش در کلاس درس بنشیند …

بازیگران اعجوبه

«جولیا رابرتس» که برنده اسکار بهترین بازیگر زن در سال ۲۰۰۰ برای فیلم ارین براکویچ است در اعجوبه نقش مادر آگوست را بازی می‌کند. بازیگر مقابل رابرتس در این فیلم «اوون کانینگهام ویلسون» است.

اگر به دیدن فیلم‌های درام علاقمندید پیشنهاد می‌کنیم اعجوبه را ببینید و دیدگاهتان درباره این فیلم را با سایر روزچینی‌ها در میان بگذارید.???

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه