از خواص شربت آلوئه ورا بیشتر بدانیم

شربت آلوئه ورا

پیش از‌این از خواص شگفت‌انگیز آلوئه ورا نوشته بودیم. از خاصیت آلوئه‌ورا برای جوش صورت و آلوئه‌ورا برای پوست و خواص ماسک آلوئه‌ورا برای بدن. آلوئه‌ورا اکسیر جوانی و شادابی است و این گیاه معجزه‌آسا را می‌توان به گونه‌های مختلفی برای سلامتی و شادابی بدن استفاده کرد. یکی از این روش‌ها استفاده از شربت آلوئه ورا است که در ادامه به آن نگاهی خواهیم داشت.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

به هر نوشیدنی‌ای که از آلوئه ورا به دست آمده باشد، شربت آلوئه ورا می‌گوییم. این پرسش در ذهن ایجاد می‌شود که نوشیدن شربت آلوئه ورا چه فایده‌‌هایی را به دنبال دارد؟ برای پاسخ به این پرسش باید ابتدا ببینیم شربت آلوئه ورا دارای چه مواد مغذی‌ای است؟

معجزه شربت آلوئه ورا

جالب است بدانید آلوئه ورا دارای حدود ۷۵ مادۀ فعال و مفید است که در بین آن‌ها می‌توان به ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم‌ها، شکر، اسید‌های آمینه و اسید‌های سالیسیلیک اشاره کرد. با‌این‌حساب می‌توان گفت بی‌دلیل نیست که آلوئه ورا این‌قدر طرفدار دارد. همان‌‌گونه که در ابتدا هم اشاره کردیم شربت آلوئه ورا به‌عنوان یکی از روش‌های مصرف این گیاه به حساب می‌آید. در ادامه به فایده‌های نوشیدن شربت آلوئه ورا اشاره خواهیم کرد.

درمان عارضه‌های گوارشی

شربت آلوئه ورا دارای خاصیت ملین است و درنتیجه باکتری‌های مفید داخل معده را تحریک کرده و فرآیند حرکت غذا در دستگاه‌ گوارش را تسهیل می‌بخشد. جالب است بدانید شربت آلوئه ورا برای التیام زخم معده نیز بسیار مؤثر است.

کاهش التهاب

از‌آنجایی‌که آلوئه ورا خاصیت ضد‌التهابی دارد، نوشیدن شربت آلوئه ورا باعث التیام ورم معده می‌شود. آلوئه ورا در درمان التهاب‌های پوستی نیز تأثیر خوبی دارد. تحقیقات اخیر ثابت کرده‌اند که نوشیدن شربت آلوئه ورا به افراد دارای دیابت هم کمک می‌کند. آلوئه ورا برای درمان دردهای شدید مفاصل نیز توصیه می‌شود.

بهبود و سلامت قلب

در یک تحقیق حدود پنج هزار بیمار که به مدت پنج سال از درد قلب در ناحیۀ قفسۀ سینه رنج می‌بردند، از شربت آلوئه ورا استفاده کردند. این بیماران پس از استفاده مدعی شدند که درد قلب آن‌ها کمتر شده است، از‌طرف‌دیگر میزان کلسترول و قند خون این بیماران نیز بر اثر آلوئه ورا پایین آمده بود.

از دست ندهید:  غذا برای دیابتی‌ها

یک تحقیق دیگر نیز ثابت کرد نوشیدن شربت آلوئه ورا به مدت دوازده هفته می‌تواند تا پانزده درصد کلسترول خون را کاهش دهد.

سم‌زدایی از بدن

خواص آلوئه ورا به همین‌جا ختم نمی‌شود و تحقیقات دانشمندان ایتالیایی ثابت کرده است که شربت آلوئه ورا تأثیر بسیار خوبی در سم‌زدایی بدن دارد. همان‌گونه که حتماً می‌دانید کبد یکی از مهم‌ترین ارگان‌های بدن در از‌بین‌بردن سم است و آلوئه ورا به سلامتی کبد برای از‌بین‌بردن سم‌های بدن کمک می‌کند.

کاهش وزن

کسانی که به دنبال تناسب اندام خود هستند، به‌خوبی می‌دانند که آلوئه‌ ورا چه تأثیرات معجزه‌آسایی در کاهش وزن دارد. از‌آنجایی‌که آلوئه ورا خاصیت ضدالتهابی دارد، التهاب‌هایی که باعث افزایش وزن می‌شوند را التیام می‌بخشد و فرآیند سوخت‌و‌ساز بدن را بهینه می‌کند تا شاهد افزایش وزن و تجمع چربی نباشیم.

بهینه‌‌کردن سیستم دفاعی بدن

اگر از آن دسته افرادی هستید که احساس می‌کنید سیستم دفاعی بدن شما ضعیف شده است و زود بیمار می‌شوید، پیشنهاد می‌کنیم شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب یک لیوان شربت آلوئه ورا بنوشید. با این کار زمانی که شما در خواب هستید سیستم دفاعی بدن تقویت می‌شود. دانشمندان لهستانی در یک آزمایش به این نتیجه رسیده‌اند که  آلوئه ورا باعث تحریک سلول‌ها و هورمون‌های بدن شده و درنتیجه سیستم دفاعی بدن را مقاوم‌تر می‌کند.

متعادل نگه‌داشتن میزان قند خون

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که آلوئه ورا باعث متعادل‌شدن گلوکز خون می‌شود. در این نوشیدنی شاهدحضور عناصری مانند کروم، منیزیم، روی و منگنز نیز هستیم. تمامی این عناصر باعث افزایش بیشتر اثربخشی انسولین در خون می‌شود.

با در‌نظر‌گرفتن این موارد پیشنهاد می‌کنیم شب‌ها قبل از رفتن به بستر یک لیوان شربت آلوئه‌ورا بنوشید تا سلامتی و شادابی را در روزهای بعد تجربه کنید.

منبع

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه