طرز تهیه کیک انار مخصوص شب یلدا

کیک انار

کیک انار از‌جمله میان‌وعده‌های خوشمزه و خاص برای مراسم و مجالس کوچک شماست. کیک انار ظاهری اشتهاآور و فریبنده دارد و می‌توان از این کیک خوشمزه در شب‌های خاصی مثل شب یلدا استفاده کرد. برخی افراد به دلیل ارزش غذایی کمی که شیرینی و کیک و از این قبیل خوردنی‌‌ها دارند، مخالفان درجه‌اول این دست از میان‌وعده‌ها هستند، اما وجود انار – که خواصی مثل جلوگیری از سرطان دارد – باعث شده تا هیچ‌کس این کیک را رد نکند. پیش‌از‌این در نوشته‌های پرشماری از دستورپخت کیک‌های گوناگون نوشته بودیم، در ادامۀ مطلب با شما هستیم با طرز تهیۀ آسان کیک انار.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

مواد لازم کیک انار

مواد لازم برای کیک انار عبارت‌اند از:

 • تخم‌مرغ، شش عدد
 • شکر، یک فنجان و چهار قاشق غذاخوری
 • آرد، یک فنجان
 • بیکینگ پودر، نصف قاشق چای‌خوری
 • وانیل، نصف قاشق چای‌خوری
 • آب انار، یک لیوان
 • پودر ژلاتین، دو قاشق چای‌خوری
 • وانیل، نصف قاشق چای‌خوری برای ژلۀ انار
 • شکر، دو قاشق غذاخوری
 • دانۀ انار، یک لیوان کامل
 • آب انار، یک‌پنجم فنجان برای شربت
 • کره، دویست گرم
 • پودر قند، سه فنجان
 • پنیر خامه‌ای، چهارصد گرم

طرز تهیه کیک انار

ابتدا درجه حرارت فر را روی ۱۷۵ درجۀ سانتیگراد گذاشته و کف دو قالبی را که برای کیک آماده کرده‌اید، با کاغذ روغنی بپوشانید. تخم‌مرغ‌ها را به‌همراه یک فنجان شکر درون ظرفی ریخته و با یک همزن برقی آن را هم بزنید تا کاملاً پف کند. سپس یک فنجان آرد را همراه نصف قاشق بیکینگ پودر مخلوط کرده و بعد از انجام این کار، این مخلوط را به ترکیب تخم‌مرغ و شکر اضافه کنید. بعد از اینکه آرد را به‌خوبی با مواد ترکیب کردید، نصف قاشق وانیل به آن اضافه کنید و هم بزنید. حالا خمیر به‌دست‌آمده را به‌صورت برابر در دو قالبی که آماده کرده بودید بریزید و آن را در فر گذاشته و حدود نیم‌ساعت صبر کنید.

بعد از اینکه از پخت کیک مطمئن شدید، آن‌ها را روی یک توری فلزی بگذارید تا بعد از مدتی سرد شوند، سپس از قالب در آورید.

حالا نوبت درست‌کردن شربت برای لایه‌های کیک است. یک‌پنجم آب اناری که از قبل آماده کرده بودید را با دو قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید و هم بزنید. این کار را به‌طور‌متناوب تکرار کنید تا شکر به‌خوبی حل شود. برای روکش خامه‌ای کیک (یا همان فراستینگ)، پودر قند مورد‌نیاز را با کره مخلوط کنید و تا دو دقیقه هم بزنید.

سپس پنیر خامه‌ای را به‌صورت مساوی با قاشق به‌طور‌مداوم به این مخلوط اضافه کنید و هم بزنید تا جایی که پنیر تمام شود و بعد از آن نیز هم زدن را تا یک دقیقه ادامه دهید و بعد از آن چهار قاشق آب انار به این مخلوط اضافه کنید و کاملاً هم بزنید و تا زمان درست‌شدن کیک، آن را در جایی سرد بگذارید.

بعد از سرد‌شدن کیک‌ها، آن‌ها را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم و چون دو قالب داشتیم، جمعاً چهار لایه کیک خواهیم داشت. روی لایۀ اول، یک‌چهارم شربت انار را بمالید و مجدداً روی آن با کمی فراستینگ (یخچینه) بپوشانید. این کار را برای هر لایه انجام دهید، به جز لایۀ آخر که بهتر است مقدار کمتری شربت استفاده کنید. روکش خامه‌ای اضافی را دورتادور کیک بمالید و سطح کیک را بهتر است با دیواره‌ای دلخواه با قیف یا لوازم دیگر تزئین کنید تا تاپینگ انار را درون آن روی سطح کیک بریزیم.

تاپینگ انار

حالا نوبت تاپینگ (روچینه) انار است. برای تهیۀ تاپینگ انار، سه‌چهارم فنجان آب انار را همراه دو قاشق غذاخوری وانیل و دو قاشق پودر ژلاتین، داخل ظرفی مثل شیرجوش ریخته و تا یک دقیقه مایع را روی حرارت هم بزنید تا ژلاتین آب شود.

دو قاشق دیگر شکر اضافه کرده و مرتباً هم بزنید تا جایی که آب داخل شیرجوش تبدیل به بخار شود. بعد از آن برای مدتی صبر کنید تا مخلوط خنک شود و سپس با همان شیرجوش درون آب یخ بگذارید و مجدداً هم بزنید تا ژلاتین غلیظ و کمی سفت شود.

کیک را از درون یخچال برداشته و تاپینگ را به سطح آن اضافه می‌کنیم و دانه‌های انار را هم روی آن پخش می‌کنیم. کیک را به‌مدت یک ساعت درون یخچال بگذارید و بعد از آن مصرف کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه