دربارۀ اصلاح صورت

اهمیت زیبایی چهره بر هیچ‌کس پوشیده نیست. چهرۀ زیبا اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد و در روابط اجتماعی‌تان هم تأثیر مثبت دارد. یکی از اصول اولیه و ضروری برای داشتن چهرۀ زیبا، مرتب‌بودن صورت شماست. برای مرتب و آراسته‌بودن، علاوه بر تمیزی، باید حواستان به موهای زائد صورتتان هم باشد. اگر صورت شما اصلاح نکرده‌ باشد، چهره‌تان نامرتب و کثیف دیده می‌شود. علاوه‌براین، زیبایی‌تان اصلاً به‌ چشم نخواهد آمد. در این متن نکاتی را در مورد اصلاح صورت خواهیم نگاشت.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

اصلاح صورت و زیبایی چهره

برای اینکه یک آرایش زیبا داشته باشید و به‌اصطلاح آرایش روی پوستتان بخوابد، اولین کار اصلاح صورت است. مواد آرایشی روی موهای زائد، اصلاً جلوه قشنگی ندارند و به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند موهای صورت را پنهان کنند. پس اگر حوصله یا وقت اصلاح صورت را ندارید، از خیر آرایش هم بگذرید.

اما اصلاح صورت فقط زیبایی چهره‌تان را بیشتر نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود مواد بهداشتی، انواع کرم‌ها و لوسیون‌های پوستی هم بهتر عمل کنند و صورتی شفاف‌تر، سالم‌تر و در‌نتیجه زیبا‌تر داشته باشید. در‌نهایت، اصلاح مو‌های زائد صورت باعث بالا‌رفتن اعتماد‌به‌نفس شما و بهبود روابط اجتماعی‌تان می‌شود. به‌همین‌خاطر، به‌هیچ‌عنوان از این مسئله غافل نشوید.

اما موهای زائد صورت گاهی‌اوقات خبر از مشکلی درون بدن شما می‌دهند. احتمالاً می‌دانید که مشکلات هورمونی می‌تواند باعث افزایش رشد موهای زائد شود و در این حالت، اصلاح صورت یک راه‌حل موقتی است و باید مشکل از ریشه درمان شود.

از دست ندهید:  بهترین روش اصلاح صورت

در خانم‌ها، مصرف قرص‌های ضد‌بارداری، کیست تخمدان و افزایش هورمون‌های مردانه، عوامل رشد موی صورت هستند که حتماً باید پیگیری شوند.

اگر بدون درمان این مشکلات اقدام به اصلاح صورت کنید، فقط صورت مسئله را پاک کرده‌اید. یادتان باشد این موهای اعصاب‌خرد‌کن، می‌توانند راهنمایی برای توضیح مشکل درونی بدن شما باشند.

بهترین روش برای حل مشکل هورمونی و مو‌های زائد، بعد از مراجعه به پزشک، استفاده از مواد غذایی ارگانیک، طبیعی و تا حد امکان بدون مواد نگهدارنده است که می‌تواند تا حد زیادی شما را از اصلاح صورت بی‌نیاز کند. البته چاقی و اضافه وزن هم باعث ترشح هورمون مردانه و در‌نتیجه افزایش مو‌های زائد صورت می‌شود.

اما اگر مشکل هورمونی ندارید و خیلی سریع احتیاج دارید از شر مو‌های زائد صورت خلاص شوید، امکان رفتن به آرایشگاه و اصلاح صورت را هم ندارید، یک روش خانگی بسیار موثر به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند در عرض نیم‌ساعت صورتتان را صاف و شفاف کند:

تخم‌مرغ، شکر و آرد ذرت را با هم مخلوط کنید تا به‌شکل خمیر دربیاید. بعداین خمیر را روی محل مورد نظر قرار دهید و بیست دقیقه صبر کنید. حالا با کندن این ماسک، از شر موهای زائد صورت هم راحت می‌شوید!

این مطلب را از دست ندهید:

نگهداری از پوست بعد از اصلاح صورت

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه