آیا گرگی‌ها حیوانات خانگی مناسبی‌اند؟ (بخش دوم)

اگر مطالب روزچین را دنبال کرده باشید، حتماً چشم شما به مطلب نگاهی به عکس گرگی‌ها و نحوۀ نگهداری این حیوان باوفا افتاده است. در این قسمت قصد داریم رشته کلام را دنبال کنیم و در ادامه برای شما نکته‌های جالب‌تری را از گرگی‌ها بگوییم.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

خصوصیات گرگی‌

گرگی‌ شباهت‌ زیادی به سگ‌های معمولی دارند و بزرگ‌ترین فرق بین گرگی با سگ‌های معمولی در «تربیت‌پذیری» و رفتارهای دور از انتظار گرگی‌هاست.

برای روشن‌شدن این گفته اجازه دهید مثالی بزنیم: فرض کنید سگ، یک کودک ۱۲ ساله است و گرگی یک انسان بالغ ۳۵ ساله،‌ به‌این‌ترتیب کاملاً مشخص است که تربیت یک کودک ۱۲ ساله نسبت به یک انسان بزرگسال راحت‌تر است.

گرگی‌ها قیمت گزافی نیز دارند و به همین دلیل طرفداران زیادی را سراغ داریم که به نگهداری عکس گرگی‌ در منزل خود قناعت کرده‌اند.

جالب است که افراد زیادی نیز سگ‌های معمولی را به جای گرگی خرید و فروش می‌کنند. گفته می‌شود حدود ۷۰ درصد از گرگی‌های موجود در بازار، سگ‌های معمولی هستند.

گرگی‌ها هم زوزه می‌کشند

نکاتی درمورد نگهداری گرگی‌ها

نگهداری و پروش گرگی هم کار چندان ساده و راحتی نیست. فضایی که گرگی در آن نگهداری می‌شود باید بسیار وسیع باشد.

از‌طرف‌دیگر این موجودات تمایل زیادی به زوزه‌کشیدن دارند؛ در‌نتیجه محل نگهداری این سگ‌ها باید دور از مجتمع‌های مسکونی باشد.

نزدیک‌بودن محل نگهداری گرگی به بزرگراه‌های شلوغ نیز باعث وارد‌شدن استرس به این سگ‌ها می‌شود. دور محل نگهداری گرگی‌ها را نیز باید حصار محکمی بکشید. گرگی‌ها باید در یک لانۀ بزرگ و جادار قرار بگیرند تا از باد و باران و نور خورشید در امان باشند.

از دست ندهید:  سگ‌ها باهوش‌ترند یا گربه‌ها؟

اگر به عکس سگ گرگی نگاهی داشته باشید متوجه خواهید شد که این حیوانات علاقه‌ زیادی به زندگی دسته‌جمعی دارند و می‌توان گله‌ای از گرگی‌ها را پرورش داد، به شرط اینکه امکانات مورد نیاز آن‌ها را فراهم کنید.

وعده‌های غذایی سگ‌های گرگی با گرگ‌های درندۀ طبیعت تفاوتی ندارد؛ در‌نتیجه باید حتماً روزانه چندین کیلو گوشت خام بخورند. همان‌گونه که شما حتماً می‌دانید، استخوان یکی از منابع مهم غذایی سگ‌هاست. این امر در خصوص گرگی‌ها نیز صدق می‌کند و خوردن استخوان، ویتامین‌های مفید و کلسیم را به بدن گرگی‌ها می‌رساند. استخوان و گوشت مرغ، بوقلمون و گاو را می‌توان از غذاهای مورد علاقۀ ‌گرگی‌ها دانست.

گرگی

اگر به رفتار گرگی‌ها دقت کنید، متوجه خواهید شد که این حیوانات تعامل خود را با محیط اطراف از طریق دهان برقرار می‌کنند؛ در‌نتیجه اگر چیزی که مال شماست را به دندان گرفتند، سعی نکنید این شی‌ء را به زور از دهن گرگی خارج کنید؛ چرا‌که این کار از جانب گرگی به‌عنوان حرکتی خصمانه به حساب می‌آید و برای شما دردسر درست خواهد کرد.

در مجموع باید گفت پرورش و تربیت گرگی کار چندان ساده‌ای نیست، اما اگر این سگ از ابتدا در محیط خانواده و کنار انسان‌ها بزرگ شده باشد ممکن است در بزرگسالی تعامل بهتری با انسان داشته باشد.

در این بخش به پایان دومین قسمت از نحوۀ نگهداری سگ گرگی رسیدیم. اگر شما هم از علاقه‌مندان گرگی‌ها هستید و با دیدن عکس گرگی‌ها مبهوت ابهت این حیوان باوقار می‌شوید، در قسمت نظرات تجربیات خود را در خصوص سگ گرگی با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

گرگی‌ها ظاهری شبیه به گرگ دارند

منبع

این مطالب را از دست ندهید:

سگ‌ها از چه کارهایی متنفرند (۱)
سگ‌ها از چه کارهایی متنفرند (۲)
سگ‌ها دنیا را چگونه می‌بینند
با کوچک‌ترین سگ‌های دنیا آشنا شوید
با کوچک‌ترین سگ‌های دنیا آشنا شوید (۲)
پنج واقعیت که قبل از خرید سگ‌های بزرگ باید بدانید

 

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه