کلاه مردانه تریبلی

کلاه تریبلی مردانه مدلی است که حتماً شما را خوش‌تیپ‌ می‌کند! این مدل کلاه با ظاهر جذابش هم با لباس اسپرت (مثل تیشرت و شلوار جین) و هم با کت‌وشلوار ست فوق‌العاده‌ای را تشکیل می‌دهد. برای یک بار هم که شده حتماً این نوع کلاه را خریداری کنید تا شما هم این موضوع را تأیید کنید. ستاره‌ها و سلبریتی‌های زیادی از طرفداران این مدل کلاه هستند: از جانی دپ که خودش یک کلاه‌باز حسابی است گرفته تا فرانک سیناترا. جنس اصلی این کلاه عمدتاً از نمد خرگوش است و ماندگاری بالایی داشته و برایتان کلی کار می‌کند. با این مقاله از روزچین همراه شوید تا بیشتر در مورد این مدل کلاه مردانه بخوانید.

راز جذابیت کلاه‌ تریبلی مردانه از گذشته تا امروز

کلاه تریبلی مردانه یک نوع از کلاه‌های باریک است. این مدل کلاه در ابتدا توسط مردان ثروتمند مورد استفاده قرار می‌گرفت و با نام «تریبلی قهوه‌ای» در بریتانیا شهرت داشت. تریبلی عموماً در مسابقات اسب‌سواری گذاشته می‌شد.

کمپانی انگلیسی Look Co کلاه تریبلی را با لبۀ جلویی کوتاه و لبۀ برگردان در پشت، طراحی کرد. در ابتدا این مدل کلاه کمی شبیه مدل کلاه فدورا به نظر می‌رسید، اما تفاوت‌‌های اساسی با آن در شکل و ظاهر داشت. کلاه فدورا دارای لبۀ بلندتر و دارای پیچ‌وتاب بود؛ اما مدل تریبلی لبه‌ای کوتاه و نازک داشت.

نام این کلاه از نام رمانی که در سال ۱۸۹۴ با نام تریبلی به روی صحنه رفت، برگرفته شد. این مدل کلاه در نمایش این تئاتر توسط بازیگر آن گذاشته شده بود. ابتدا برای ساخت این کلاه از موهای خرگوش استفاده می‌کردند، اما امروزه از پشم، نایلون و سایر الیاف مصنوعی ساخته می‌شود. در سال ۱۹۶۰ این مدل کلاه به اوج محبوبیت خود رسید: زمانی که کلاه با لبۀ بلند برای مردان به هنگام رانندگی دردسر‌ساز بود، این مدل کلاه توجه همگان را به خود جلب کرد.

از دست ندهید:  کلاه مردانه فلت کَپ

پیتر سلرز بریتانیایی در نقش بازرس کلوزو در فیلم تیری در تاریکی در سال ۱۹۶۴ کلاه مردانه تریبلی را روی سر داشت و این باعث گرم‌شدن بازار این مدل کلاه شد. امروزه جاستین تیمبرلیک خوانندۀ مشهور آمریکایی نیز معمولاً در عکس‌های خود این مدل کلاه را روی سر دارد.

اگر به دنبال مدل کلاهی هستید که با انواع استایل‌هایتان قابل ست شدن باشد و تیپ شما را زیر و رو کند، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ کلاه مردانه تریبلی بروید. با این مدل کلاه، شما ظاهری چون یک جنتلمن خواهید یافت.

خواندن این مطلب را از دست ندهید:

کلاه مردانۀ فدورا

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه