در باکس آفیس هفتگی سینمای ایران ما خیلی باحالیم !!!

ما خیلی باحالیم
مجید صالحی، علی مشهدی و مهران غفوریان در ما خیلی باحالیم

سینما‌دوستان روزچینی سلام. چیزی به پایان سال ۹۶ نمانده است. باید دید در این یک ماه باقی مانده کدام فیلم‌ها می‌توانند گیشۀ زمستانی پررونق‌تری را داشته باشند و آیا فیلم‌های تازه‌اکران‌شده می‌توانند رکوردهای ثبت‌شده را جابه‌جا کنند. با هم سری به باکس آفیس هفته گذشته می‌زنیم و فیلم ما خیلی باحالیم را معرفی می‌کنیم.

باکس آفیس هفتگی سینمای ایران

رتبه نام فیلم هفته اکران تعداد سالن فروش هفتگی (تومان) مجموع فروش
۱ آینه بغل ۱۰ ۱۸۳ ۱,۰۸۴,۶۶۷,۰۰۰ ۱۸,۱۵۷,۲۰۳,۰۰۰
۲ ما خیلی باحالیم ۱ ۷۱ ۲۸۷,۵۵۶,۰۰۰ ۴۳۲,۰۰۶,۰۰۰
۳ عشقولانس ۵ ۸۵ ۱۹۵,۱۸۱,۰۰۰ ۱,۳۶۷,۵۷۳,۰۰۰
۴ کمدی انسانی ۴ ۵۴ ۱۰۵,۷۷۷,۰۰۰ ۶۵۶,۹۱۱,۰۰۰
۵ پل خواب ۵ ۴۶ ۱۰۳,۲۷۸,۰۰۰ ۷۵۶,۲۴۰,۰۰۰
۶ دخترعمو و پسرعمو ۷ ۶۷ ۸۱,۵۸۴,۰۰۰ ۱,۴۷۶,۱۴۱,۰۰۰
۷ سد معبر ۷ ۲۲ ۳۵,۱۲۲,۰۰۰ ۱,۱۹۰,۲۷۹,۰۰۰
۸ حریم شخصی ۹ ۲۲ ۲۴,۰۶۵,۰۰۰ ۸۵۴,۴۳۲,۰۰۰
۹ ثبت با سند برابر است ۱۲ ۱۱ ۱۹,۲۸۲,۰۰۰ ۳,۱۴۰,۱۱۸,۰۰۰
۱۰ افسانه گل آباد ۳ ۱۹ ۱۸,۱۷۶,۰۰۰ ۴۳,۶۰۴,۰۰۰

 

آینه بغل سومین فیلم پرفروش سال ۹۶

فیلم سینمایی آینه بغل که دهمین هفتۀ اکران خود را سپری می‌کند، همچنان با استقبال تماشاگران روبروست و توانسته با دست‌یافتن به مجموع فروش ۱۸,۱۵۷,۲۰۳,۰۰۰  تومان مقام سومین فیلم پرفروش سال ۹۶ را که به خوب، بد، جلف تعلق داشت از آن خود کند. ما خیلی باحالیم نیز در اولین هفتۀ اکران خود دومین فیلم پرفروش هفته شد تا حضور کمدی‌ها را در جدول پرفروش‌ها پررنگ‌تر کند. عشقولانس هم در پلۀ سوم پرفروش‌ها ایستاد. دخترعمو و پسرعمو در هفتمین هفتۀ اکرانش با سه پله سقوط در رده هفتم باکس آفیس هفتگی سینمای ایران قرار گرفت. البته با وجود شروع اکران بدون تاریخ بدون امضا و فروش خوب روز اول آن باید در باکس آفیس آینده منتظر حضور این فیلم در رده‌های بالای جدول فروش بود.

ما خیلی باحالیم پس من عصبانی نیستم!

ما خیلی باحالیم تازه‌ترین اثر کمدی آقای بهمن گودرزی است. گودرزی در همین باکس آفیس یک کمدی دیگر هم با نام ثبت با سند برابر است روی پرده دارد! گویا برخلاف خیلی از سینماگرانی که برای ساخت اثر سینمایی با موانع بسیاری روبرو هستند این کارگردان با فاصله نه چندان زیاد دو کمدی سینمایی خود را روانۀ پرده نقره‌ای کرده است. دست راست این مدل کارگردانان روی سر امثال آقای درمشیان که با وجود امضاهای فراوان هنوز اندر خم اکران عصبانی نیستم ش مانده است!!!

از دست ندهید:  پرفروش ترین فیلم های ایرانی – هفته اول مرداد
ما خیلی باحالیم
مهران غفوریان و علی مشهدی در ما خیلی باحالیم

واقعا ما خیلی باحالیم ؟!

با دیدن فیلم‌های سینمایی کمدی که این روزها روی پرده می‌آیند و البته بیشتر شبیه سریال‌های آبکی طنز تلویزیون هستند، گویا باید از کارگردان نهنگ عنبر، اکسیدان، آینه بغل قدردانی کرد که حداقل دقت و ظرافت بیشتری در ساخت یک اثر کمدی داشته‌اند و از دستاویز قرار‌دادن سوژه‌ها و شوخی‌های نخ‌نما تا جای ممکن خودداری کرده‌اند.

آقای گودرزی که گویا از تجربۀ همکاری با علی مشهدی، مجید صالحی و نیوشا ضیغمی راضی بوده است، این سه بازیگر را از لوکیشن ثبت با سند برابر است سر فیلم ما خیلی باحالیم برده است. مجید صالحی و نیوشا ضیغمی هم در همین باکس آفیس موجود فیلم دخترعمو و پسرعمو را روی پرده دارند. اصلاً وضع در سینمای ما به شکلی شده که فرقی نمی‌کند از این سالن به آن سالن بروی، چون یک‌سری بازیگر مشخص در فیلم‌های طنز و غیرطنز تکرار می‌شوند. حالا این مسئله به برنامه‌ریزی‌نشدن اکران هم‌زمان فیلم‌ها برمی‌گردد یا اینکه ما فقط همین تعداد بازیگر داریم یا… خدا داند و بس.

ما خیلی باحالیم
مجید صالحی و مهران غفوریان در ما خیلی باحالیم

کاش سوژۀ فیلم کمی جذاب باشد، کاش بازی بازیگرها ما را نسبت به خود این بازیگران یا حداقل فیلم‌های روی پرده‌شان کمی غالفگیر کند! کاش یک یا دو شوخی جدید یا خلاقانه در یک سکانس ببینیم. با این اوضاع فیلم‌های کمدی روی پرده آیا واقعاً ما خیلی باحالیم ؟

اما داستان فیلم ما خیلی باحالیم درباره دو رفیق است که در سر سودای بازیگر و خواننده‌شدن دارند و برای رسیدن به این هدف به تهران می‌آیند و با کلی ماجرا روبرو می‌شوند و کمی چاشنی عشق و عاشقی و… .

در این فیلم به این موضوع پرداخته می‌شود که بعضی‌ها برای رسیدن به هدفشان کلی بیچارگی می‌کشند و برخی هم به‌راحتی دیگران را پله خود می‌کنند و خودشان را بالا می‌کشند.

ما خیلی باحالیم
مهران غفوریان، مجید صالحی، مهران رجبی و نیوشا ضیغمی در نمایی از فیلم ما خیلی باحالیم

بازیگران:
مجید صالحی، مهران غفوریان، نیوشا ضیغمی، مریم امیر جلالی، بهنوش بختیاری، علی مشهدی، مهران رجبی، بیژن بنفشه خواه، مجید شهریاری، خشایار راد

 

اگر به دیدن ما خیلی باحالیم رفتید دیدگاهتان را درباره این فیلم با سایر دوستانتان در گیشه هفت در میان بگذارید.???

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه