میکاپ؛ آموزش آرایش روزانه شیک و ساده

آرایش روزانه

دانستن نحوۀ انجام آرایش روزانه برای همه خانم‌هایی که به دانشگاه، محل کار و یا خرید بیرون از منزل می‌روند، مهارتی ضروری است. شاید شما هم دوست داشته باشید در جمع دوستان و همکاران خود شیک و زیبا ظاهر شوید و انجام آرایش غلیظ و به قول معروف هفت‌قلم به‌عنوان میکاپ روزانه اصلاً خوشایند نیست و جدای از آسیبی که به سلامت پوستتان می‌رساند، زننده و دور از پسند است. آرایش ملایم آرایشی است که سن شما را کمتر نشان دهد و عیوب صورت مثل کک‌و‌مک و لک را بپوشاند.

نحوه انجام آرایش روزانه ملیح و همه‌پسند

آرایش روزانه ملیح و ساده برای هر مکانی مناسب است. برای این نوع آرایش باید از رنگ‌های ملایم و مات استفاده کنید و سایه و رژ شما باید محو باشد. البته انتخاب رنگ رژ کاملاً سلیقه‌ای است. بهتر است از کرم‌ پودر حاوی ضد‌آفتاب استفاده کنید تا از پوستتان در مقابل اشعۀ مضر خورشید محافظت کنید. از کرم‌ پودرهای گریم و سنگین برای آرایش خود استفاده نکنید. زمانی که آرایش طولانی‌مدت روی پوست بماند و منافذ پوست بسته باشد، اکسیژن لازم به لایه‌های زیرین پوست نرسیده و همین عوامل به‌مرور پیری زودرس، شل‌شدن پوست و چین‌و‌چروک سطح پوست را سبب می‌شود. هنگام استفاده از لوازم آرایشی یه تاریخ انقضای آن‌ها توجه کنید و در صورت منقضی شدنشان، آن‌ها را دور بریزید. پدهای آرایشی را هر چند مدت یک بار تعویض نمایید؛ چراکه به‌مرور زمان آلودگی‌های زیادی جذب این پدها می‌شود.

آرایش روزانه

به‌محض اینکه از کار بیرون رها شدید و به منزل رسیدید، با یک شویندۀ مناسب پوستتان را کاملاً تمیز بشویید و سپس از کرم مرطوب‌کننده مناسب با نوع پوستتان بهره ببرید. بهتر است برای مراقبت بیشتر از جوانی صورت، شب‌ها قبل از خواب با یک پنبه صورتتان را با گلاب پاک کنید. استفاده از کرم دور چشم و کرم شب قبل از خواب، زمانی که پوست خودش را بازسازی می‌کند، امری ضروری است.

از دست ندهید:  میکاپ؛ آموزش ویدئویی نحوۀ کوتاه کردن مو مدل ۲۰۱۸

آموزش نحوه انجام آرایش روزانه شیک و ساده

 

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه