دستورالعمل‌هایی برای تهیۀ ماسک صورت خانگی (۲)

ماسک صورت

در مقالۀ قبل چهار دستور تهیۀ چهار مدل ماسک صورت خانگی را به شما آموزش دادیم. در این مقاله پنج دستورالعمل دیگر را به شما آموزش می‌دهیم. با روزچین همراه شوید.

آموزش ماسک صورت

ماسک صورت جو دو سر

ماسک صورت
ماسک جو دوسر

اگر به‌دنبال یک انتخاب سریع هستید که به‌صوزت شما حس بهتری بدهد و بهتر هم به‌ نظر برسید، ماسک جو دو سر را امتحان کنید. نصف فنجان آب داغ (نه در حال جوش) و یک‌سوم فنجان جو دو سر را با هم ترکیب کنید. بعد از گذشت دو تا سه دقیقه دو قاشق غذاخوری ماست، دو قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری سفیدۀ تخم‌مرغ را با مخلوط قبلی ترکیب کنید. یک لایۀ نازک از این خمیر را به صورتتان بمالید و به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب گرم بشویید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

ماسک صورت سس مایونز

ماسک صورت
ماسک سس مایونز

چرا کرم‌های گران‌قیمت برای صورت خود می‌خرید، در‌صورتی‌که همان کار را مایونز برای شما انجام می‌دهد. سس مایونز را به‌آرامی روی صورتتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن را با آب سرد بشویید. حالا در  پوستتان احساس تمیزی و آرامش می‌کنید. اگر مطمئن نیستید کدام‌یک از ماسک‌های معرفی‌شده برای پوستتان مناسب است، از این ماسک استفاده کنید؛ زیرا برای انواع پوست مناسب است.

از دست ندهید:  ماسک؛ رازِ داشتن موهایی پُرپشت با ماسکِ موی آلوئه‌‌ورا

ماسک صورت لیموترش

ماسک صورت
ماسک لیموترش

آب یک عدد لیموترش را با یک‌چهارم فنجان روغن زیتون یا روغن بادام شیرین ترکیب کرده و روی پوستتان بمالید. این ترکیب پوست شما را مرطوب می‌کند.

ماسک صورت ماست

ماسک صورت
ماسک ماست

برای تمیزکردن پوست و بستن منافذ آن ماست ساده را حدود ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید. برای آماده‌کردن یک ماسک احیاکنندۀ پوست، یک قاشق چای‌خوری ماست، آب یک‌چهارم پرتقال (با مقداری پالپ) و یک قاشق چای‌خوری آلوئه‌ورا ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوستتان بمالید و حداقل پنج دقیقه صبر کنید، سپس آن را بشویید.

ماسک صورت تخم‌مرغ

ماسک صورت
ماسک تخم‌مرغ

اگر نیاز به کمی تفریح دارید، سری به یخچال بزنید و یک تخم‌مرغ بردارید. اگر پوست‌تان خشک است به مرطوب‌کننده نیاز دارید. همچنین تخم‌مرغ را بشکنید و زردۀ آن را جدا کنید. اگر پوستتان چرب است، سفیدۀ تخم‌مرغ را با مقداری عسل یا لیموترش اضافه کنید. اگر پوستتان نرمال است، از کل تخم‌مرغ استفاده کنید. نسبت به نوع پوست‌تان تخم‌مرغ را آماده کنید و روی پوستتان بگذارید، ۳۰ دقیقه صبر کنید و آن را بشویید. از پوستتان لذت ببرید.

امیدوارم این مقاله هم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. به سلامت پوستتان اهمیت ویژه دهید؛ زیرا زیبایی شما وابسته به پوست زیبای شما است.

منبع

خواندن مقالات زیر را از دست ندهید:

ماسک آلوئه‌ورا
ماسک صورت آلوئه‌ورا

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه