انواع سالاد سبزیجات برای ماه مبارک رمضان

مصرف سالاد و سبزیجات به‌خصوص انواع سالاد سبزیجات در ماه مبارک رمضان به رفع عطش روزه‌داران تا حد زیادی کمک می‌کند؛ زیرا سبزیجات حاوی درصد بالایی آب هستند. در ادامه به شما چند نوع سالاد سبزیجات معرفی می‌کنیم که می‌توانید آن ها را آماده کنید و در افطار و سحر نوش‌جان کنید.

انواع سالاد سبزیجات

در این مقاله چهار نوع سالاد سبزیجات را به شما همراهان معرفی کرده‌ایم.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

سالاد سبزیجات رژیمی

انواع سالاد سبزیجات
سالاد سبزیجات رژیمی

یکی از پرطرفدارترین انواع سالاد سبزیجات، سالاد سبزیجات رژیمی است. شیوه‌های متفاوتی برای تهیۀ این سالاد وجود دارد که با‌توجه‌به ذائقۀ خودتان می‌توانید مواد لازم آن را تغییر دهید. قطعاً سالاد سبزیجاتبه دلیل ماهیتی که دارد، برای بدن بسیار مفید خواهد بود. جالب است بدانید که سالاد سبزیجات میزان جذب چربی و کالری وعدۀ اصلی غذا را کاهش داده در نتیجه موجب لاغری می‌شود. همچنین خوردن انواع سالاد سبزیجات فیبر موردنیاز بدن را تأمین می‌کند؛ زیرا سبزیجات سرشار از منابع عالی فیبر هستند. برای مشاهده دستورالعمل آماده‌سازی این سالاد مفید اینجا را ببینید.

سالاد نخود با سس ویژه گیاه‌خواران

انواع سالاد سبزیجات
سالاد نخود

سالاد نخود یک سالاد خوشمزه و سالم است که البته گزینۀ مناسبی برای مهمانی‌هاست. این سالاد به‌تنهایی هم می‌تواند به‌عنوان شام، ناهار یا یک میان‌وعدۀ لذیذ محسوب شود و مسلماً غذایی باب طبع گیاه‌خواران خواهد بود. مواد تشکیل‌دهندۀ این سالاد بسیار مغذی و سالم هستند؛ پس پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت روش تهیه سالاد نخود را ببینید و آن را آماده کنید.

از دست ندهید:  ویژه ضیافت‌های ماه رمضان؛ طرز تهیه سوپ فلفل دلمه‌ای و گوجه‌فرنگی

سالاد کلم قرمز با ماست

انواع سالاد سبزیجات
سالاد کلم قرمز با ماست

انواع مختلفی از سالاد کلم وجود دارد که شما می‌توانید با تهیه آن‌ها در کنار یک وعدۀ غذایی سبک، از رژیم لاغری سالمی استفاده کنید. یکی از این سالادها، سالاد کلم قرمز ترکیب‌شده با ماست است. سالاد کلم مکملی برای انواع غذا به‌شمار می‌رود. طرز تهیۀ این سالاد بسیار ساده امّا خوشمزه را در اینجا ببینید.

سالاد رژیمی عدس

انواع سالاد سبزیجات
سالاد عدس

سالاد عدس سالادی خوشمزه و در‌عین‌حال رژیمی محسوب می‌شود. سالاد عدس به دلیل داشتن سبزیجات کم‌کالری و گهگاه چربی‌سوز، می‌تواند در فهرست افرادی که خواهان کاهش وزن هستند قرار گیرد. سالاد عدس جز سالادهای مغذی و سالم به شمار می‌رود. همان‌طور که می‌دانید جز مواد خوراکی سرشار از آهن است؛ در نتیجه انتخاب خوبی برای تغذیه در ماه مبارک رمضان است. از‌آنجایی‌که در این سالاد از هیچ گوشت و فرآوردۀ گوشتی استفاده نمی‌شود، گیاه‌خواران هم می‌توانند از این سالاد استفاده کنند. اگر می‌خواهید سالاد عدس را تهیه کنید، این دستورالعمل را ببینید.

امیدواریم معرفی این سالادهای سالم برای شما مفید واقع شود. آشپزخانه روزچین در ماه رمضان کنار و همراه شما خواهد بود.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه