جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و لباس فرم تیم‌های ملی

آدیداس لباس‌های فرم مورد‌استفاده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را معرفی کرد. درحالی‌که شمارش معکوس برای شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز شده است، بسیاری از کشورها شروع به معرفی رسمی لباس‌های فرمی که در این مسابقات خواهند پوشید کرده‌اند. 

فوتبال‌دوستان بدانید که جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از هر چیزی به شما نزدیک است. مطمئناً شما هم با من هم‌نظر هستید که مسابقات جام جهانی فوتبال یکی از هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین مسابقات فوتبال و حتی ورزش‌هاست. این مسابقات ۲۴ خرداد سال ۱۳۹۷ شروع می‌شود و روسیه به‌مدت یک ماه میزبان ۳۲ تیم شرکت‌کننده خواهد بود.

اسپانسر تیم‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

بعد از معرفی نمادهای جام جهانی، لوگوهای جام جهانی و توپ‌های جام جهانی در این بخش به معرفی لباس‌های فرم تیم‌ها در این مسابقات می‌پردازیم.

دو کمپانی بزرگ تولید لباس‌های ورزشی، یعنی آدیداس و نایک تأمین لباس فرم اکثر تیم‌ها را بر عهده گرفته‌اند. کمپانی آدیداس با دوازده تیم و نایک با ده تیم دو غول این مسابقات هستند. کمپانی پوما که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل لباس فرم هشت تیم را تأمین کرده بود، در این مسابقات فقط اسپانسر دو تیم خواهد بود.

تیم‌های ملی آرژانتین، آلمان، بلژیک، کلمبیا و مکزیک با برند آدیداس به میدان خواهند رفت. ناگفته نماند که اسپانسری لباس فرم تیم میزبان این دوره از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ یعنی روسیه را  آدیداس بر عهده دارد. با دقت در لباس این تیم‌ها متوجه خواهید‌ شد که آدیداس در طراحی لباس‎‌ها، از طرح قبلی لباس تیم‌ها بهره جسته است.

اضافه‌کردن طرح تی-سوباسا به لباس‌های تیم ملی ژاپن و تغییر لوگوی تیم ملی عربستان‌ سعودی پس از شصت‌ودو سال از تغییرات قابل‌توجه لباس‌ها در این دوره محسوب می‌شوند. با روزچین نگاهی به لباس‌های فرم تیم‌های ملی فوتبال کشورهای حاضر در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ می‌اندازیم.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  تاریخچه جام جهانی فوتبال از ابتدا تا به امروز

افزودن دیدگاه