بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی

مخاطبین و طرفداران پروندۀ بهترین سریال‌های آمریکایی، این هفته به‌سراغ ژانر محبوب علمی-تخیلی رفته‌ایم. در سال‌های اخیر، بسیاری از برترین سریال‌های تاریخ تلویزیون در دو ژانر علمی-تخیلی و فانتزی تولید شده‌اند که همین امر سبب می‌شود مقالۀ این هفته سریال‌های شناخته شده‌تر و شاهکاری را درنظر بگیرد. پس پیشنهاد می‌کنم حتماً با معرفی بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی همراهمان باشید.

بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی - سریال وست‌ورلد
سریال وست‌ورلد

پیش از این در مقاله‌ای به معرفی سریال بی‌نظیر وست‌ورلد پرداخته‌ایم. این شاهکار اچ‌اب‌او که در پیوست موفقیت‌های پی‌در‌پی بازی تاج و تخت از این شبکه نمایش داده شد، با نگاهی فلسفی و علمی-تخیلی توانست بازار مخاطبین سریال را در اختیار بگیرد. ایدۀ اساسی سریال وست‌ورلد، به نگاهی ویژه نسبت به هوش مصنوعی اختصاص دارد و خود سریال بر‌اساس فیلمی در دهۀ هفتاد به همین نام تولید شده است.روایت وست‌ورلد این‌گونه شروع می‌شود که در جهانی که با واقعیت مجازی ساخته‌و‌پرداخته شده‌ و ساکنانش هوش مصنوعی دارند، آدم‌ها به‌عنوان مهمان وارد می‌شوند تا بدون مرز این جهان را تجربه کنند. گره داستان از جایی شروع می‌شود که سطحی آگاهی میزبانان این میهمانی، از کنترل خالقشان ممکن است خارج شود. فصل دوم این سریال شاهکار هم‌اکنون در حال پخش است.

بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی - سرگذشت ندیمه
سریال سرگذشت ندیمه

سریال علمی-تخیلی سرگذشت ندیمه، همان سریالی است که توانست سایت اشتراک فیلم هولو را تبدیل به یک برند کند. براساس رمان شاهکار مارگارت اتوود، سایت هولو دست به تولید این سریال بی‌نظیر زد. روایت قدرتمندی از یک پادآرمانشهر در آینده که در آن تمام رنج‌های جامعۀ زنان به تصویر کشیده می‌شود. در آمریکای پس از جنگ داخلی (در آینده‌ای نزدیک) به دلیل پایین‌آمدن رشد جمعیت و بالا‌رفتن بیماری‌های مقاربتی، حکومت خودکامه تصمیم می‌گیرد از زنان تنها به‌عنوان ماشین تولید‌مثل استفاده کند. نخستین فصل از سرگذشت ندیمه توانست با کسب سیزده کاندیداتوری جشنواره امی،‌ هشت جایزه را به دست آورد. همچنین جایزۀ بهترین سریال درام و بهترین بازیگر زن سریال درام نیز در شب جوایز گلدن گلوب به نخستین فصل از این سریال رسید. فصل دوم سریال سرگذشت ندیمه به‌تازگی پخشش را از هولو آغاز کرده است.

از دست ندهید:  گزارش تصویری از فصل دوم سریال وست‌ورلد
بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی - سریال مردی در های کسل
سریال مردی در های کسل

پس از وست‌‌ورلد و سرگذشت ندیمه سریال دیگری که بی‌شک استحقاق حضور در فهرست بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی را دارد، سریال مردی در های کسل است. این سریال نیز همانند سرگذشت ندیمه بر‌اساس یک رمان شاهکار ادبیات علمی-تخیلی نوشته شده و فیلمنامه‌اش بر‌اساس روایتی از فیلیپ کی. دیک (مشهورترین نویسندۀ رمان‌های علمی-تخیلی آمریکایی) شکل گرفته است. روایتی از یک تاریخ جایگزین که در آن متحدین پیروز جنگ جهانی شده‌اند و قصه دهۀ هشتاد این تاریخ متناوب را نمایش می‌دهد. بدین‌صورت که کشور ایالات متحدۀ امریکا به سه قسمت تقسیم شده است : قسمت غربی با نام پسیفیک آمریکا که تحت تسلط امپراطوری ژاپن قرار دارد، قسمت شرقی با نام نازی بزرگ رایش که در اختیار آلمان نازی‌ست و قسمت میانی که کوه‌های راکی گفته می‌شود. شرایطی تخیلی که درآن خالقین سریال به این نظریه می‌پردازند که اگر نازی‌‌ها برندۀ جنگ جهانی دوم می‌شدند، آمریکا در چه شرایطی قرار می‌گرفت. این سریال بی‌نظیر که توسط استودیوی آمازون تولید شده است، در انتظار سومین فصلش به سر می‌برد.

بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی - سریال همتا
سریال همتا

با نقش‌آفرینی بازیگری که سابقۀ بردن جایزۀ اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل را درسال ۲۰۱۶ (برای فیلم ویپلش) دارد، سریال همتا توسط شبکۀ استارز پخش خود را آغاز کرد. در این سریال جی. کی. سیمونز اسکار برده در دو نقش به‌عنوان قهرمان سریال حضور دارد. همتا روایت مامور هاوارد سیلک را نشان می‌دهد که درگیر و دار پرونده‌ای متوجه می‌شود سازمانی که برایش کار می‌کند، درگاهی به جهان‌های موازی را در جایی پنهان کرده است. روایتی جذاب که با پرداختی بسیار قوی راهی بازار سریال‌های آمریکایی شده و بی‌شک یکی از بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی نام می‌گیرد. این سریال در آستانۀ دومین فصلش قرار دارد.

به پایان معرفی بهترین سریال‌های علمی-تخیلی آمریکایی رسیدیم. در هفته‌های آتی با دیگر ژانرها و سایر سریال‌های موفق هالیوود با شما خواهیم بود. تا بعد… .

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

2 ديدگاه

  1. من عاشق سریال های علمی تخیلی آمریکایی م. همشونم دیدم. چه قدرت تخیل بالایی دارن اینا. عالیییین، عالیییی

افزودن دیدگاه