انواع آش برای ماه مبارک رمضان

یکی از بهترین گزینه‌ها برای افطاری ماه رمضان آش است؛ آن‌هم آش‌های خوشمزه و بی‌نظیر ایرانی که طعم و عطر بی‌نظیرشان هرکسی را مدهوش می‌کند. در ادامه به معرفی سه آش معروف و پُرطرفدار ایرانی می‌پردازیم. همراه آشپزخانه روزچین امروز باشید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

انواع آش برای ماه مبارک رمضان

شرح مختصری از سه آش رشته و دوغ و بادمجان را بخوانید.

آش بادمجان نهاوندی

انواع آش برای ماه مبارک رمضان
آش بادمجان نهاوندی یکی از انواع آش برای ماه مبارک رمضان

آش بادمجان یکی از غذاهای محلی ایران است که در مناطق مختلف به شیوه‌های گوناگونی طبخ می‌شود. مواد اصلی تشکیل‌دهنده آن بادمجان، عدس، نخود و کشک است. این آش به دلیل وجود حبوبات، سرشار از پروتئین است. پیشنهاد می‌کنیم این آش خوش‌طعم را بپزید و نوش جان کنید. برای تهیه آن، از مقاله طرز تهیه آش بادمجان نهاوندی استفاده کنید.

آش رشته

انواع آش برای ماه مبارک رمضان
آش رشته یکی دیگر از انواع آش برای ماه مبارک رمضان

آش رشته که دیگر نیاز به معرفی ندارد و قطعاً هر ایرانی حداقل یک بار این آش لذیذ را چشیده است. زیرا این آش از معروف‌ترین آش‌های ایرانی‌ست. آش رشته را معمولاً با کشک و گاهی با سرکه یا آبغوره میل می‌کنند. خانواده‌های ایرانی از این غذا به‌عنوان پیش‌غذا یا غذای اصلی استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید این آش بیشتر در مهمانی‌های فصل زمستان یا در مراسم افطاری ماه رمضان استفاده می‌شود. البته طبق بعضی از رسوم ایرانی‌ها این آش خوشمزه و بی‌نظیر را بعد از گذشت سه روز از رفتن مسافر می‌پزند و به آن آشِ پشتِ پا (رشته پشت پا) می‌گویند. برای مشاهده دستور پخت آش رشته به آسان‌ترین روش، این لینک را ببینید.

از دست ندهید:  بهترین دستور پخت آش دوغ

آش دوغ

آش دوغ ازجمله آش‌های محلی ایرانی‌ست که همانند آش بادمجان در نقاط مختلف کشورمان با روش‌های گوناگونی طبخ می‌شود؛ اما معروف‌ترین نوع آن، آش دوغ اردبیل است. برنج، نخود و دوغ اجزای اصلی این آش محلی هستند. البته گاهی به آن رشتۀ آشی هم اضافه می‌کنند. دستور طبخ آش دوغ را در اینجا ببینید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه