تکنیک‌های خشک‌کردن و سشوارکشی موها

سشوارکشی

همان‌طور که در بخش گذشته اشاره شد، سلامت و زیبایی موها در زیبایی عمومی هر فرد و افزایش اعتمادبه‌نفس تأثیر بسزایی دارد. همان‌قدر که رعایت یک‌سری تکنیک‌های اولیه برای شستن موها از اهمیت زیادی برخوردار است، مسئلۀ خشک‌کردن اصولی موها نیز بسیار حائزاهمیت است. در ادامۀ این مطلب با روزچین همراه شوید و تکنیک‌های خشک‌کردن و به‌ویژه سشوارکشی موها را بیاموزید.

خشک‌کردن موها

سشوارکشی موها

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

ممکن است مسئلۀ خشک‌کردن موها از نظر خیلی‌ها، مسئله‌ای کم‌اهمیت و پیش‌پاافتاده باشد. اما باید بدانید که نقش این مسئله در سلامت موهای شما بسیار پررنگ است، به‌خصوص اگر پای سشوارکشی موها در میان باشد. اما نگران نباشید، به کمک یک سری نکات ساده اما مهم در خشک‌کردن و سشوارکشی موها می‌توانید تا حد زیادی به سلامت موهای خود کمک کنید. در ادامه این نکات را خواهید خواند:

استفاده از حوله‌های میکروفایبر

در ساخت برخی پارچه‌ها از نوعی پلی‌استر به نام میکروفایبر استفاده می‌شود. وقتی از میکروفایبرها به‌صورت چندگانه در ساختار یک پارچه استفاده شود، سطحی ایجاد می‌کنند که قادر است رطوبت، خاک و دیگر ذرات را جذب کند. استفاده از حوله‌های میکروفایبری قبل از سشوارکشی موها و برای گرفتن آب اضافۀ مو بسیار مفید است. این‌نوع حوله با ساختار ویژه‌ای که دارد، از آسیب‌دیدن و شکننده‌شدن موها و همچنین ایجاد حالت وزی در موها جلوگیری می‌کند.

اجتناب از خشک‌کردن موها با باد گرم

باد گرم سشوار همانند تمام وسیله‌های گرمایی دیگر به برای آرایش موها به کار می‌روند، می‌تواند به موهای شما آسیب برساند. بهترین راه برای خشک‌کردن موها به نحوی‌که به آن آسیب نرسد، استفاده از یک یک باد خنک برای خشک‌کردن موهای مرطوب است، تا جائیکه موها کاملاً خشک شوند.

از دست ندهید:  ترفندهای کارساز برای پرپشت کردن مو

باد گرم برای موهای خشک

اگر واقعاً نمی‌توانید از باد سرد برای خشک‌کردن کامل موهایتان استفاده کنید، حداقل یک نکتۀ ساده را مدنظر داشته باشید: سعی کنید ابتدا به میزان ۷۰درصد موهایتان را با بادسرد خشک کرده و بعد، از باد گرم سشوار برای خشک‌کردن صددرصدی موها استفاده کنید. رعایت این امر به کوتیکول موهای شما کمک می‌کند تا از گرما و آسیب مصون بمانند.

تکنیک‌های سشوارکشی موها

سشوارکشی موها

در بخش‌های بالا کمی در مورد سشوارکشی موها توضیح دادیم، اما نکات بسیار دقیق‌تر و ریزتری نیز برای سشوارکشی وجود دارد، به‌ویژه اگر عادت دارید که این کار را به‌صورت روزانه انجام دهید. اما بزرگ‌ترین مانعی که برای سشوارکشی موها وجود دارد، گره‌های مو‌ است. در ادامه تکنیک‌هایی را برای رفع این مانع خواهید دید.

گره‌ها را در حمام باز کنید

هنگامی که در حمام هستید، سعی کنید پس از استفاده از نرم‌کننده، به کمک یک شانۀ دندانه‌درشت و به‌آرامی، گره موهای خود را باز کنید؛ زیرا وقتی موهای شما نرم و انعطاف‌پذیر باشد، باز کردن گره‌ها به مراتب آسان‌تر است و به موها آسیب نمی‌رساند.

گره‌ها را از پائین مو به سمت ریشه باز کنید

سعی کنید همیشه عمل شانه‌زدن و بازکردن گره‌ها را از پایین موها شروع کنید. شانه‌کردن موها از ریشه می‌تواند باعث شکنندگی و آسیب موها شود. شانه‌کردن موها از ریشه همچنین می‌تواند باعث ریزش مو شود.

از برس‌های نرم استفاده کنید

سشوارکشی موها

سعی کنید از برس‌های دانه‌نرم برای شانه‌کردن موها و بازکردن گره‌ها استفاده کنید. برس‌های فلزی یا برس‌گرد برای شانه‌زدن هرروزۀ موها مناسب نیستند. از نوع برس‌ها می‌توانید برای سشوارکشی و حالت‌دادن به مو استفاده کنید.

منبع: Stylecraze

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه