طرز تهیۀ پای اسفناج و پنیر؛ غذایی سریع و خوشمزه

پای اسفناج

سلام به همراهان همیشگی روزچین. امروز هم با یکی دیگر از دستورالعمل‌های آشپزی همراه شما هستیم. این‌بار با یک غذای سریع و سالم به نام پای اسفناج و پنیر. درست‌کردن این غذای خوشمزه، انرژی و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد، ولی ویتامین‌های زیادی را به بدنتان وارد می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید و دستور تهیۀ این غذای سبک را به همراه آموزش ویدئویی ببینید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

مواد لازم برای تهیۀ پای اسفناج و پنیر

اسفناج تازه: یک دستۀ متوسط
تخم‌مرغ: یازده عدد
نمک و فلفل: به مقدار لازم
پنیر فتا: یک فنجان کوچک
بیکن یا کالباس مرغ خردشده: یک فنجان
پیاز: یک عدد متوسط

طرز تهیۀ پای اسفناج و پنیر

قبل از هرچیزی بهتر است این نکته را یادآور شویم که برای تهیۀ این غذا یا هر غذای دیگری که به اسفناج نیاز دارد، بهتر است از اسفناج تازه استفاده کنید. اولین مرحله برای تهیۀ پای اسفناج، شستن اسفناج‌هاست. دستۀ اسفناج را از هم باز کرده و خوب بشویید. حالا اسفناج‌ها را درون دستگاه بخار‌پز بریزید تا مقداری پخته شوند. برای این کار همچنین می‌توانید اسفناج‌ها را درون یک آبکش ریخته و روی یک ظرف آب در حال جوش قرار دهید تا بخارپز شوند. دقت داشته باشید که اسفناج‌ها نباید خیلی بپزند. اسفناج بخارپز را روی سطح کارتان قرار داده و به کمک یک ساتور به قطعات متوسط خرد کنید.

از دست ندهید:  طرز تهیه خوراک نودل با مرغ و سبزیجات

از‌طرف‌دیگر یک ظرف بزرگ بردارید و یازده عدد تخم‌مرغ درون آن بشکنید و مقداری نمک و فلفل به آن‌ها اضافه کنید. حالا تخم‌مرغ‌ها را به کمک یک همزن دستی باهم مخلوط کنید. بیکن یا کالباس مرغ را درون یک تابه ریخته و در مقدار کمی روغن تفت دهید. حالا پیازهای نگینی را اضافه کنید و همراه بیکن تفت دهید. در مرحلۀ بعد اسفناج‌های خردشده را اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شوند. در این مرحله مقداری نمک به مخلوط اضافه کنید. تخم‌مرغ‌ها را به مخلوط اسفناج اضافه کرده و خوب هم بزنید. اجازه دهید تا مخلوط روی حرارت باشد و مقداری خودش را بگیرد. در آخرین مرحله پنیر فتا را اضافه کرده و تابه را برای ۱۰ دقیقه در فر ۱۸۰ درجۀ سانتیگراد قرار دهید. تابه را از فر خارج کرده و میزان سفتی پای اسفناج را بررسی کنید، اگر به میزان پخت بیشتری احتیاج داشت، آنرا برای پنج دقیقۀ دیگر درون فر قرار دهید.

پای اسفناج خوشمزۀ شما آمادۀ سرو است. می‌توانید آن را مطابق ویدئو به قطعات کوچک‌تر برش زده و به عنوان یک وعدۀ سبک ناهار یا شام نوش‌جان کنید.

منبع: foodwishes

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه