گزارش تصویری؛ مریل استریپ ستاره محبوب هالیوود (قسمت اول)

مریل استریپ

بی‌شک مریل استریپ یکی از نام‌های درخشان و ماندگار دنیای بازیگری است. بانویی که موفقیت و شهرتش در هالیوود به‌هیچ‌وجه مرهون خط و خال زیبا یا جذابیت‌های ظاهری نیست. بازیگری که با پشتکار فراوان برای اثبات خویش کوشید و هیچ واکنش منفی در آغاز راه او را دلسرد نکرد. زمانی که بازیگری جوان و جویای تجربه‌های نو بود، برای تست بازی در فیلم کینگ‌کنگ (۱۹۶۷) مراجعه کرد و در آن رد شد او از صحبت‌های کارگردان فهمید آن‌ها او را زشت می‌دانند. تصور کنید شما جای او بودید…چه می‌کردید؟ گریه؟ پرخاش؟ ناامید شدن و رها کردن عرصۀ بازیگری مراجعه به جراحان زیبایی؟ او هیچ‌کدام از این کارها را نکرد. چنین نقل شده که او سرش را بالا گرفت و یک نفس عمیق کشید و با اعتماد به توانایی و استعداد و تلاشش پاسخ داد «متأسفم که شما من را برای بازی در فیلم‌تان زشت می‌دانید، اما شما تنها یک نظر هستید در دریایی از هزاران نظر و حالا منتظر یک جذر و مد مهربان‌تر در این دریا می‌مانم.» این خاطره را استریپ ۶۶ ساله در یک شوی تلویزیونی تعریف کرد زمانی که نامزدی ۱۸ اسکار در کارنامۀ خود داشت.

استریپ پس از آن یکی از پس از دیگری نقش‌های متفاوت و دشوار را با مهارت بی‌نظیری ایفا کرد و در کنار جوایز معتبر فستیوال‌های جهانی مانند گلدن گلوب با ۲۱ بار کاندید شدن اسکار بازیگری رکوردار بیشترین نامزدی است و در این میان سه اسکار را از آن خود کرده است.

با روزچین همراه باشید و گوشه‌ای از کارنامۀ موفق هنری این بانوی هنرمند و سختکوش را از پنجره گزارش تصویری روزچین تماشا کنید. در قسمت بعدی گزارش بیشتر درباره استریپ خواهیم گفت و خواهیم دید.

از دست ندهید:  شما دیده‌اید؛ هزار رنگ جزیرۀ هزاررنگ

مریل استریپ و نقش‌هایش در گذر زمان

 

با روزچین باشید و در مطالب بعدی قسمت دوم این گزارش تصویری را تماشا کنید.

 

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه