پنج اشتباهی که هنگام کار با لباسشویی انجام می‌دهید

استفاده از لباسشویی یکی از آن کارهای روزمره‌ای است که هیچ‌وقت به‌درستی انجام نمی‌شود. مهم نیست چقدر از لباسشویی استفاده می‌کنید، همیشه مقداری لباس برای شستن هست! اما مهم است که این کار را درست انجام دهید. همراه روزچین باشید و پنج اشتباه زیر را بخوانید تا هنگام کار با لباسشویی آن‌ها را تکرار نکنید.

پنج اشتباهی که هنگام کار با لباسشویی انجام می‌دهید.

استفاده بیش‌ازحد مواد شوینده

اولین اشتباهی که مردم مرتکب می‌شوند، استفاده بیش‌ازحد مواد شوینده برای شستن لباس‌ها است. آن‌ها معتقدند که لباس‌های کثیف‌تر به شویندۀ بیشتری احتیاج دارند. اما آنچه که اتفاق می‌افتد این است که این لباس‌ها در چرخۀ شست‌و‌شو کاملاً تمیز نمی‌شوند.

این روزها مواد شوینده برای استفاده در مقدار کم تولید می‌شوند. دستورالعمل‌ها را بخوانید و بیش‌ از اندازۀ لازم استفاده نکنید. این‌گونه لباس‌ها و پولتان از شما متشکر خواهند شد.

شست‌و‌شوی بیش‌ازحد لباس‌ها

مردم اغلب تمایل دارند که لباس‌هایشان را بعد از یک‌بار پوشیدن به درون لباسشویی بیندازند. آقای پاسک که در زمینۀ مد مردان فعال است، می‌گوید: «شلوارتان را دوبار در طول تابستان بشویید. بعد از اتمام فصل و قبل از اینکه آن را بردارید، یک بار دیگر  آن را بشویید.»

البته جوراب‌، لباس زیر و لباس بازی کودکان بهتر است بعد از هربار استفاده شسته شوند.

استفاده از خشک‌کن

کار با لباسشویی
استفاده از خشک‌کن

مردم تمایل زیادی به استفاده از خشک‌کن دارند؛ مخصوصاً وقتی برای خرید یک لباسشویی اتوماتیک هزینه می‌کنند. اما این کار درستی نیست؛ زیرا خشک‌کن برای خشک‌کردن لباس‌های شما به هوا نیاز دارد. وقتی حجم زیادی لباس در خشک‌کن می‌ریزید، کارایی آن کاهش پیدا می‌کند.

از دست ندهید:  یک دستورالعمل کامل برای تمیزکردن پرده‌ها

لباس‌های زیر و حساس

لباسشویی برای شست‌و‌شوی لباس‌های بزرگ مناسب‌تر است. بهتر است لباس‌های حساس و لباس‌های زیر مانند سوتین را با لباسشویی نشویید. اگر به شستن آن‌ها با لباسشویی اصرار دارید، حتماً این‌گونه لباس‌ها را در کیسه مخصوص لباسشویی بریزید و بشویید اما به‌خاطر خدا آن‌ها را خشک نکنید. شاید بپرسید بهترین راه برای شستن این‌گونه لباس‌ها چیست؟ آن‌ها را با دست و آب سرد بشویید.

شست‌و‌شوی فیلترها با لباسشویی

باور کنید یا نه بعضی افراد فیلترها را با خشک‌کن تمیز می‌کنند. به گزارش مصرف‌کنندگان، این کار باعث کاهش کارایی لباسشویی می‌شود. تمیزکردن دریچه پشت خشک‌کن حداقل باید یک‌بار در سال برای جلوگیری از خراب‌شدن آن انجام شود. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید یا از که شخصی در این زمینه تخصص دارد، استفاده کنید.

نکات گفته‌شده را به خاطر بسپارید و از آن استفاده کنید تا عمر مفید لباسشویی شما بیشتر شود. بهتر است خواندن مقاله بهترین لباسشویی‌های دوقلو با فناوری‌های جدید را هم از دست ندهید.

منبع

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه