میکاپ؛ تکنیک کانتورینگ برای فرم‌های مختلف صورت

فرم‌های مختلف صورت

برای انجام میکاپ، توجه به فرم‌های مختلف صورت بسیار مهم است. در تکنیک کانتورینگ که حتماً نام آن را شنیده‌اید این مسئله اهمیت بیشتری دارد و فرم صورت فرد اصلِ مهمی در نحوۀ کانتور است. در این تکنیک آرایشگران با استفاده از ابزار و لوازم آرایشی و سایه‌روشن‌دادن به نواحی مختلف صورت سعی در جذاب‌ترکردن چهره فرد دارند. آن‌ها با استفاده از کیت کانتور که شامل رنگ‌های تیره و روشن است، عیوب چهره فرد را می‌پوشانند و نقاط قوت صورت را جلوه‌دار می‌کنند.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

زیبایی دوچندان فرم‌های مختلف صورت با کانتورینگ

فرم‌های مختلف صورت زیبایی خاص خودشان را دارند. درست است که فرم صورت بیضی ایده‌آل‌ترین فرم صورت است، اما این دلیل نمی‌شود که تنها به افرادی با این فرم صورت فردِ زیبا اطلاق شود. هر چهره و فرم صورتی زیبایی منحصربه خودش را دارد. پس اگر دوست دارید که در آرایشتان پیشانی بلندتان را کوتاه‌تر نشان دهید یا چانه کوتاهتان را بپوشانید، این تکنیک را یاد بگیرید. برای اینکه بتوانید قسمت‌هایی از صورتتان را برجسته‌تر کنید باید از کانسیلر روشن استفاده کنید و آن قسمت را هایلایت کنید. از کرم‌پودر تیره موجود در کیت هم برای بخش‌هایی استفاده کنید که می‌خواهید کمتر به چشم بیایند.

فرم‌های مختلف صورت

قبل از شروع به کار، باید فرم صورتتان را بشناسید و با‌توجه‌به اصول کانتورکردن از رنگ تیره و روشن موجود در کیت استفاده کنید.

نحوۀ کانتورینگ برای فرم‌های مختلف صورت

فرم‌های مختلف صورت

  • صورت بیضی: استفاده از رنگ تیره برای خط پیشانی و زیر فک، استفاده از رنگ روشن برای گونه و استفاده از رژگونه زیر استخوان‌های گونه.
  • صورت کشیده: استفاده از رنگ تیره در خط پیشانی و زیرچانه و شقیقه‌ها، استفاده از رنگ روشن در گونه‌ها، زدن رژگونه روی استخوان گونه.
  • صورت گرد: استفاده از رنگ تیره در شقیقه و زیر استخوان گونه، استفاده از رنگ روشن در چانه و وسط پیشانی، استفاده از رژگونه زیر استخوان گونه.
  • صورت مربع: استفاده از رنگ تیره زیر فک و شقیقه، استفاده از رنگ روشن در وسط پیشانی و چانه و زیر استخوان گونه، زدن رژگونه زیر استخوان گونه.

برای یادگیری نحوۀ کانتورینگ فرم‌های مختلف صورت، ویدئوی زیر را تماشا کنید.

امیدواریم که این ویدئو و این مطلب برایتان مفید باشد.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  میکاپ؛ آموزش آرایش روزانه شیک و ساده

افزودن دیدگاه