سالاد سرد مخصوص مهمانی‌های تابستانی

سالاد سرد مخصوص مهمانی‌ها

سالاد سرد یکی از انواع خوشمزۀ سالاد است. مواد اصلی این سالاد ماست و خیار و سبزیجات است. این سالاد را می‌توانید برای مهمانی‌ها و جشن‌ها درست کنید. با آشپزی روزچین همراه باشید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

طرز تهیۀ سالاد سرد و خوشمزه

سالاد سرد و خنک
استفاده از سبزیجات خنک‌کننده

مواد لازم

  • سیب‌زمینی: ۴ عدد متوسط
  • خیار: ۵ تا ۶ عدد
  • نعنا: ۱ پیمانه
  • شوید: ۱ پیمانه
  • جعفری: ۱ پیمانه
  • ماست: ۲ لیوان
  • سیر: ۲ حبه
  • نمک: به‌مقدار لازم
  • فلفل گوشتی: به‌مقدار کم (برای تزئین)
  •  گردو: برای تزئین

طرز تهیه سالاد سرد و خوشمزه

برای تهیۀ سالاد سرد ابتدا سیب‌زمینی‌ها را آب‌پز کنید. بعد از پخته‌شدنِ سیب‌زمینی‌ها، آن‌ها را کامل له کنید. بعد از آماده‌کردن سیب‌زمینی‌ها می‌رویم سراغ خیارها. خیارها را تمیز بشویید و آن‌ها را با پوست رنده کنید. این کار باعث رنگ‌بخشیدن به سالاد سرد ما می‌شود.

بعد از اتمام‌ رندۀ خیارها، آن‌ها را روی سیب‌زمینی‌ها اضافه کنید. مقداری نعنا داشتیم. یک مشت از نعناها را به مواد داخل ظرف اضافه کنید. اگر احساس کردید که زیاد است یا مطابق ذائقۀ شما نیست، می‌توانید مقدار آن را کم کنید. یک‌چهارم پیمانه شوید خردشده را هم اضافه کنید. بقیۀ شویدها را برای تزئین روی سالاد نگه دارید. یک پیمانه جعفری خردشده را نیز اضافه کنید. سالاد سرد ما پر از سبزیجات رنگی و خوش‌عطر شد. حتماً آن را دوست خواهید داشت.

در لیست مواد لازم، دو لیوان ماست داشتیم. دو حبه سیر را رنده کرده و به ماست اضافه کنید. حالا ماست را به سیب‌زمینی له‌شده و خیار رنده‌شده و سبزیجات اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کنید. در این مرحله نمک را نیز اضافه کرده و مخلوط کنید. سالاد سرد ما آماده است. حالا نوبت آماده‌کردن سالاد برای سرو است.

سالاد مهمانی
سالاد سرد تهیه شده از ماست و سبزیجات

برای این کار یک ظرف مناسب را که در ویدئو نیز نشان داده می‌شود، انتخاب می‌کنیم. تقریباً تا نصف ظرف را سالاد ریخته و دست نگه می‌داریم. در این مرحله یک ردیف دورتادور ظرف را خیارهای برش‌داده می‌چینیم. بعد از چینش خیارها، بقیه سالاد را داخل ظرف می‌ریزیم. دقت کنید که خیارها خیلی جابه‌جا نشوند یا روی آن‌ها سالاد نریزد تا سالاد ما زیبا و شیک شود. بعد از پرشدن ظرف می‌توانید برای تزئین رویِ سالاد سرد از شوید، فلفل گوشتی و گردو استفاده کنید.

سالاد ما آمادۀ سرو است. امیدوارم از تهیۀ این سالاد لذت برده باشید. حتماً امتحان کنید. برای اطلاع از مراحل و جزئیات کار می‌توانید به ویدئوی زیر مراجعه کنید.

نوش جان!

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه