تامین ویتامین D مورد نیاز روزانه با اپ موبایل

اپ موبایل تامین ویتامین d روزانه

ویتامین D یکی از ویتامین‌های ضروری برای حفظ سلامتی بدن است. این روزها بسیاری از مواد غذایی را با نوعی از ویتامین D غنی می‌کنند تا نیاز ما به این ویتامین ضروری تامین شود. امروز می‌خواهیم در مجله روزچین یک اپ موبایل به شما معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن نیاز روزانه خود به این ویتامین را تامین کنید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

بدن ما چطور ویتامین D جذب می‌کند؟

یکی از ارزان‌ترین و طبیعی‌ترین راه‌های بدست آوردن ویتامین D استفاده از نور حیات‌بخش خورشید است. پوست بدن می‌تواند پس از جذب نور آفتاب، ترکیب شیمیایی ۷-دهیدروکلسترول را در بدن به ویتامین دی تبدیل کند و خیلی رایگان نیاز بدن رفع شود.

اگر کارمند هستید یا اغلب ساعات زندگی‌تان در فضای سربسته می‌گذرد و زمانی که با آفتاب چهره به چهره می‌شوید در طول روز و هفته کم است، می‌توانید این کمبود را از غذاهای غنی شده یا مکمل‌های دارویی (البته با تجویز پزشک) جبران کنید؛ که شیوه‌ای متداول در بسیاری از نقاط جهان است.

بودن بیش از اندازه در زیر نور آفتاب تنها به بهانه کسب ویتامین D روزانه ممکن است خوشایند نباشد، به خصوص با توجه به گرمی هوا، این کار کمی دشوار می‌شود. برای اینکه زمان دقیقی برای این کار داشته باشید، می‌توانید از یک اپ موبایل استفاده کنید!

اپ موبایل برای برنامه‌ریزی و جذب ویتامین D

اپ موبایل ویتامین دیاپ موبایل Dminder ابزاری است که به شما در محاسبه زمانی که باید زیر آفتاب بگذرانید کمک می‌کند. اگر هوا ابری نباشد و آفتاب مستقیما در آسمان بتابد، این برنامه با بررسی میزان اشعه‌های فرابنفش می‌تواند به شما در این فرایند کمک کند.

عوامل و پارامترهای زیر در ارزیابی‌ها موثر هستند:

? موقعیت فیزیکی شما و ارتفاع محلی که قرار گرفته‌اید از سطح دریا
? میزان تیرگی پوست شما
? سن و سال‌تان
? میزان لباسی که به تن دارید؛ و
? میزان ویتامین D که از طریق غذایی دریافت کرده‌اید.

از دست ندهید:  با بهترین کارهای اینترنتی در خانه آشنا شوید

بسیاری از افراد از نظر سطح ویتامین D مشکلی ندارند، اما اگر تمام طول روز دور از نور آفتاب روزگار می‌گذرانید بهتر است یک آزمایش ساده بدهید و از کمبود احتمالی بدن خود مطلع شوید. البته این اپ موبایل نمی‌تواند میزان ویتامین دی دریافتی شما از طریق تغذیه را محاسبه نماید؛ برای این مهم می‌توانید از دیگر اپلیکیشن‌های تلفن همراه استفاده کنید.

این اپ با توجه به موقعیت جغرافیایی و ساعاتی که می‌توانید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید، سطح ویتامین D قابل جذب از راه پوست را تخمین می‌زند. مثلا برای نمونه اگر شلوار جین و تی‌شرت به تن داشته باشید، در نور معمولی آفتاب حدود ۲۰ دقیقه زمان باید زیر آفتاب سپری کنید.  البته که در روزهای ابری این زمان بیشتر هم خواهد بود.

اگر دوست ندارید آفتاب سوخته شوید یا اصلا چنین زمانی را در طول روز ندارید، می‌توانید حدود ۱۰ دقیقه زیر آفتاب باشید و باقی‌مانده کسری ویتامین D خود را از دیگر منابع خوراکی نظیر مصرف ماهی‌های چرب بدست آورید.

دانلود اپ برای جذب ویتامین D

برای دانلود اپ dminder برای اندروید روی پیوند کلیک کنید و این اپ را از بازار رسمی اپ‌های اندروید دریافت کنید. در صورتی که از گوشی‌های اپل یا تبلت‌های iPad استفاده می‌کنید، می‌توانید اپ dminder را از اپ استور دانلود کنید.

اگر در حین دانلود از گوگل پلی (Google Play) با مشکل مواجه می‌شوید و امکان دانلود برای منطقه شما وجود ندارد، می‌توانید نشانی اینترنتی اپ در گوگل پلی را در این سایت وارد کرده و با زدن دکمه آبی رنگ، لینک دانلود را رایگان دریافت کنید.

به شخصه ترجیح می‌دهم برای حفظ تندرستی و کسب نیاز روزانه به ویتامین D را از شیوه‌های طبیعی نظیر خوردن غذاهای غنی از این ویتامین یا گذراندن زمان مناسب در زیر نور آفتاب بدست آورم و کمتر تمایلی به مصرف قرص ویتامین دی دارم، مگر در شرایط بحرانی و توصیه اکید پزشک متخصص. چون هم طبیعی‌تر است و هم ارزان‌تر، نظر شما چیه؟ 🙂

منبع: lifehacker

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه