چطور بافت موی آفریقایی را تمیز و زیبا انجام دهیم؟

بافت موی آفریقایی

انجام بافت موی آفریقایی تمیز و زیبا تنها زمانی ممکن است که شما آموزش لازم را دیده باشید و با تمرین و تکرار در این کار متبحر شده باشید. بافتن مو با مدل‌های مختلف یکی از سبک‌های آرایش مو است که می‌توانید در مراسم و دورهمی‌ها آن را روی موهایتان انجام دهید. یکی از مدل‌های بافت، بافت آفریقایی‌ست که طرفداران خاص خودش را دارد و شاید فرد تا مدت‌ها موهایش را با این مدل بافت نگه دارد. این نوع بافت که از نام آن هم مشخص است بیشتر در کشورهایی مثل آفریقا و مکزیک و در کل کشورهای مناطق گرمسیری انجام می‌شود.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

آموزش قدم‌به‌قدم نحوۀ انجام بافت موی آفریقایی

در ویدئوی زیر، آرایشگر روی سرِ یک ماکت نحوۀ انجام بافت موی آفریقایی را به‌صورت گام‌به‌گام به شما خواهد آموخت.

سبک‌ها و مدل‌های متنوعی برای بافتن مو وجود دارد که هرکدام مناسب یک نوع چهره و یک فرم صورت است. برای شرکت در مهمانی‌ها شما می‌توانید خودتان آن‌ها را به‌صورت کامل یک قسمتی از موها را ببافید یا از بافت‌های مصنوعی لابه‌لای موهایتان استفاده کنید. اکثر افراد نحوۀ بافتن مو را از مادر یا مادربزرگشان آموخته‌اند؛ بافتی که به‌‎سادگی انجام شده و با یک کش بسته می‌شود و به‌راحتی هم قابلِ‌بازشدن است. این نوع بافت، سالم‌ترین بافت برای موهاست که آسیبی به آن‌ها نمی‌رساند.بافت موی آفریقایی

از دست ندهید:  مدل مو و آرایش صورت

انواع بافت مو

بافت موی آفریقایی: در این نوع بافت، موها روی سر شکلی لوله‌لوله به خود می‌گیرند و سبک سنتی بافت مو در آفریقاست.

بافت موی مکزیکی: در این سبک بعد از بافت، موها را اطراف سرتان می‌ریزند. این مدل به افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند با موهایشان کنار سرشان پُرتر به نظر برسد.

بافت خطی: این نوع بافت بیشتر مناسب جلوی سر است و قسمتی از مو بافته می‌شود و بافت‌ها با خط از هم جدا می‌شوند.

نحوۀ مراقبت از موهای بافته‌شده

برای شست‌وشو از آب با فشار زیاد و شامپوی معمولی استفاده کنید. موها نباید خیلی محکم بافته شده باشند وگرنه پیازِ مو آسیب می‌بیند. بعد از حمام، موها را به حال خود رها نکنید، این کار باعث پوسیدگی موها می‌شود. بنابراین با سشوار موها را خشک کنید. می‌توانید از کرم مو و ژل مو برای حالت‌دادن و مرتب‌کردن موها استفاده کنید. اگر تار موهایتان نازک است و موهای کم‌پشتی دارید، بهتر است به‌سراغ بافت مو نروید، زیرا آسیب شدیدی به پیاز موهایتان وارد می‌شود.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه