پایان فیلمبرداری بازی تاج و تخت

فیلمبرداری بازی تاج و تخت همواره طی این سال‌ها از موضوعات جالبی بوده است که بسیاری از عکاسان را به گوشه و کنار اروپا و شمال آفریقا می‌کشانده تا تصاویری از مراحل مختلف سریال تهیه کنند. وقتی فصل هفتم هنوز پخش نشده بود، تصاویری از جان اسنو و دنریس تارگرین حسابی خبرساز شد. این اواخر خبرهایی از برج وینترفل و شمال و دیوار سر زبان‌ها افتاده بود. این خبرها را پایانی نبود. حالا خبرها حاکی از فیلمبرداری بازی تاج و تخت است و این برای هواداران همزمان هم خوشحال‌کننده است و هم ناراحت‌کننده.

خبرهایی از پایان فیلمبرداری بازی تاج و تخت

لاست (Lost) از آن دست سریال‌هایی بود که وقتی فصل سوم آن به پایان رسید و فصل چهارم آغاز شد، بسیاری از طرفداران منتظر شدند تا سریال هر چقدر زودتر تمام شود و به فضاحت نیفتد. متأسفانه این اتفاق نیفتاد! لاست تا سه فصل دیگر ادامه پیدا کرد و بدل به یک فضاحت محض شد و تمام آن شکوه و جلال که طی چند سال در ذهن هواداران شکل گرفته بود، ذره ذره نابود شد.

سریال بازی تاج و تخت نیز گرچه در فصل هفتم اندکی افت کیفیت داشت (مخصوصاً در قسمت ششم و هفتم) این امید همچنان برقرار بود و هست که سریال مجدداً به روزهای خوشش باز خواهد گشت. گرچه چنین چیزی کاملاً محتمل است؛ ولی با‌این‌حال شوربختانه در فصل هشتم سریال تمام می‌شود و به جزئی از خاطرات جمعی هواداران بدل خواهد شد. تصاویری که میسی ویلیامز (آریا استارک) و پیتر دینکلیج (تیریون لنیستر) منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که فیلمبردازی بازی تاج و تخت برای همیشه به پایان رسیده است (گرچه خبرها حاکی از ساخت اسپین‌آف‌هایی از این سریال است، ولی بعید به نظر می‌رسد این سریال‌ها نشانه‌ای از شکوه سریال اصلی داشته باشند).

از دست ندهید:  داستان بازی تاج و تخت؛ اسوس (۱۲)

سال ۲۰۰۴ وقتی سریال دوستان (friends) به پایان رسید، تعداد زیادی از بینندگان را در ناراحتی فرو برد، ۲۴۰ قسمت سریال باکیفیت و زندگی ده‌ساله در کنار بازیگران طراز اول این سریال، برای همه خاطرات خوشی فراهم کرده بود، دوستان همچنان پرطرفدار است و برای بسیاری که سریال‌های کمدی را دنبال می‌کنند، همچنان در صدر لیست قرار دارد.

همان‌طور که سریال‌ها شروعی دارند، پایان داشتنشان اجتناب‌ناپذیر است. با پایان یافتن فیلمبرداری بازی تاج و تخت و پخش واپسین فصل آن (در شش قسمت نود دقیقه‌ای) احتمالاً تب آن قدری فروکش خواهد گرد، ولی احتمالش هست که بازی تاج و تخت دست‌کم برای یک دهه همچنان در فهرست سریال‌بینی کسانی باشد که به‌دنبال چنین ژانری هستند، دنیایی مالامال از حماسه، جادو، خشونت و روابط پیچ‌در‌پیچ انسانی.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه