خطرناک‌ترین سردردها را بشناسید

برای سردرد چی خوبه ؟

در بخش‌های قبلی پروندۀ میگرن در مورد انواع سردرد و علائم هرکدام صحبت کردیم. اگر از مخاطبان این پرونده باشید، حتماً می‌دانید که هر سردردی خطرناک نیست. یک سردرد میگرنی ممکن است روز شما خراب کند، اما تهدیدی برای زندگی‌تان ندارد. بااین‌حال بعضی سردردها بسیار خطرناک هستند و حتی می‌توانند به سکتۀ مغزی منجر شوند. اما از کجا باید بفهمید که سردردتان سردردی خطرناک است یا معمولی؟ سردردهای خطرناک هم مانند هر بیماری دیگری، دارای علائم و نشانه‌های خاص خود هستند. در ادامه با روزچین همراه شوید و این نوع سردردها را بشناسید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

درد گردن همراه با تب

احساس درد در ناحیۀ گردن همراه با تب شدید، می‌تواند نشانه‌ای از وجود مننژیت (التهاب غشاهای اطراف سیستم عصبی مرکزی) باشد. این درد معمولاً به‌سرعت پیشرفت کرده و شدت می‌یابد.

سردرد همراه با تهوع

احساس درد در ناحیۀ سر همراه با تهوع و استفراغ شدید یا هرگونه نارسایی عصبی (مانند مشکل در صحبت‌کردن یا راه‌رفتن) می‌تواند نشانه‌ای از بروز یک سردرد خطرناک و سکتۀ مغزی باشد.

سردردهای خیلی شدید

سردردهای خیلی شدید نیز در زمرۀ سردردهای خطرناک هستند که ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری همراه داشته باشند. شاید بپرسید منظور از سردرد شدید چیست؟ سردرد شدید یعنی سردردی که تابه‌حال آن را تجربه نکرده‌اید و احساس می‌کنید شدت دردتان از همیشه خیلی بیشتر است و بدترین سردرد زندگی‌تان را تجربه می‌کنید. شاید علت این امر آنوریسم (بزرگ‌شدن یا بیرون‌زدگی دیواره یک سرخرگ بر اثر ضعف دیوارۀ سرخرگ) باشد که می‌تواند با نشت مقداری خون آغاز شده و به خونریزی مغزی منجر شود.

از دست ندهید:  آشنایی با این سردرد پیچیده و علائم آن (۱)

سردرد خطرناک

مراجعه به پزشک

درصورت مشاهدۀ موارد بالا، به‌سرعت به اورژانس مراجعه کنید تا توسط پزشک ویزیت شوید. سعی کنید استرس نداشته باشید، زیرا هنوز چیزی مشخص نیست. حواستان باشد که در مراحل اولیه پزشکان باید برایتان سی‌‌تی‌اسکن انجام دهند. دکتر ویکلز می‌گوید: «ما همیشه دوست داریم ناراحت باشیم. اجازه دهید پزشک بررسی‌هایش را انجام دهد و ببیند که اصلاً مشکل جدی وجود دارد یا خیر. ما بیشتر از مریض دوست داریم که با اطمینانِ‌خاطر او را به خانه بفرستیم.»

امیدواریم که این مطلب کوتاه بتواند شما را در تشخیص سردرد خطرناک یاری کند. هیچگاه فراموش نکنید که اولین راه‌حل درمان هر نوع بیماری حفظ خونسردی و آرامش است. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سردرد می‌توانید به بخش‌های زیر مراجعه کنید:
انواع سردرد و نحوۀ درمان آن‌ها (۱)
انواع سردرد و نحوۀ درمان آن‌ها (۲)

منبع: Health

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه