شادی خیابانی هواداران تیم ملی فرانسه پس از جشن ملی باستیل

سرانجام جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم به اتمام رسید و قهرمان این جام مشخص شد. در این گزارش تصویری می‌خواهیم بخشی از عکس‌های شادی خیابانی هواداران تیم ملی فرانسه را با هم ببینیم. با روزچین همراه باشید.

جشن ملی باستیل

۱۴ ژوئیه، در فرانسه به مناسبت یورش انقلابیون به باستیل و آغاز جنبشی که منجر به انقلاب کبیر فرانسه شد، جشنی برپا می‌شود. دو روز پیش، این جشن ملی در حضور امانوئل مَکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، توسط ۲۹۰ نظامی فرانسوی به همراه ۲۲۰ خودرو، ۶۴ جنگنده، ۳۰ بالگرد و ۲۵۰ اسب برگزار شد؛ در این جشن ملی نخست‌وزیر سنگاپور و وزیر امور خارجۀ ژاپن نیز به‌عنوان میهمانان ویژۀ رئیس‌جمهور فرانسه حضور داشتند و پیش از رژه نظامیان، امانوئل مکرون بودجه جدید نظامی فرانسه را امضاء کرد.

باستیل زندان و قلعۀ مخوفی در پاریس بوده که به آن باستیل‌سن‌آنتوان می‌گفتند. این قلعه مظهر قدرت مطلق لویی شانزدهم محسوب می‌شد. قلعه باستیل در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۱۷۸۹ به دست مخالفان لویی شانزدهم فتح شد.

روز جشن ملی باستیل جزء تعطیلات رسمی فرانسه است و در این روز، ارتش فرانسه طی مراسمی باشکوه و رژۀ نظامی حیرت‌انگیزی در طول خیابان شانزلیزه، این روز را پاس ‌می‌دارند.

ادامۀ جشن روز ملی باستیل با قهرمانی آبی‌ها

با پیروزی چهار بر صفر تیم ملی فوتبال فرانسه ⚽ ?? ? مقابل کرواسی در جام جهانی روسیه، آبی‌پوشان فرانسوی جام زرین قهرمانی را از آنِ خود کرده و شیرینی جشن باستیل را برای هم‌وطنانشان دوچندان کردند.

هواداران تیم ملی فرانسه نیز از هر ملیتی، یک روز پس از جشن ملی باستیل باز هم به خیابان زیبای شانزلیزه آمدند و به بهانۀ جشن قهرمانی آبی‌ها به شادی و هیاهو پرداختند.

شاید به نظر کمی دور از ذهن بیاید، اما می‌توان امید داشت که روزی جام زرین قهرمانی در دست‌های تیم ملی فوتبال ایران بدرخشد تا مردم در خیابان‌‎‌ها شادی کنند و پیروزی تیم ملی کشورشان را جشن بگیرند. ⚽ ?? ?

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  با زابیواکا نماد جام جهانی ۲۰۱۸ سلفی بگیرید!

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه