ژله چندرنگ خوشمزه برای دورهمی‌ها

ژله چند رنگ

ژله چندرنگ یکی از انواع محبوب و پرطرفدار ژله‌هاست. این ژله با ظاهری زیبا و وسوسه‌کننده بیشتر برای جشن‌ها و مهمانی‌ها تهیه می‌شود. آشپزخانه روزچین امروز با طرز تهیۀ ژله چندرنگ در خدمت شماست. 

طرز تهیه ژله چندرنگ

ژله رنگی
ژله چندرنگ و زیبا

مواد لازم

  • پودر ژلۀ خوراکی در چند رنگ
  • پودر ژلاتین به تعداد ژله‌ها
  • آبِ جوش
  • مایع بستنی
  • قالب ژله

طرز تهیه

انواع ژله
ژله چندرنگِ لایه‌لایه

برای تهیۀ ژله چندرنگ به پودر ژله‌ در چند رنگ نیاز داریم. این ژله‌ها را جداجدا درست کرده و لایه‌لایه روی هم اضافه می‌کنیم. کارِ درست‌کردن ژله چندرنگ را شروع می‌کنیم.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

ابتدا پودر ژلۀ رنگی را در ظرفی ریخته و یک بسته پودر ژلاتین (یا یک قاشق چایخوری) را به آن اضافه کنید؛ استفاده از پودر ژلاتین برای سفت‌شدن و راحت جدا‌شدن ژله‌ها از قالب است.

حالا روی پودرها یک لیوان آب جوش اضافه کنید و تا زمانی که مواد در آب حل شوند و مایع شفاف شود، هم‌بزنید. ژله ما آماده است. ژله را در قالب ریخته و در یخچال قرار دهید تا کمی خود را بگیرد. در این حین شما باید لایۀ بعدی را آماده کنید. برای این لایه یک پودر ژلۀ بی‌رنگ مثل آلوئه‌ورا را انتخاب کنید.  چون قصد داریم مایع بستنی هم به آن اضافه کنیم. در این قسمت پودر ژلۀ بی‌رنگ و پودر ژلاتین و آب جوش را با هم ترکیب کرده و هم‌بزنید. به ترکیب آماده‌شده یک پیمانه مایع بستنی اضافه کنید و خوب هم‌بزنید. ترکیب به‌دست‌آماده شبیه شیر خواهد بود. این ترکیب را کنار بگذارید تا خنک شود. اگر این لایه را وقتی گرم است روی لایۀ ژله بریزید، آن را آب خواهد کرد. پس حتماً به این قضیه دقت کنید.

بعد از آماده‌شدن ژلۀ بستنی، قالب ژله را از یخچال درآورده و یک لایه از ژلۀ بستنی را روی آن بریزید. لایه‌های رنگی بعدی را نیز به‌همین‌ترتیب (یک لایه ژلۀ رنگی، یک لایه ژلۀ بستنی) اضافه کنید. یادآوری می‌کنم که بعد از اضافه‌کردن هر لایه، قالب را درون یخچال قرار دهید تا لایۀ جدید خود را بگیرد، سپس لایۀ بعدی را اضافه کنید.

بعد از اینکه تمام لایه‌ها را اضافه کردید و ژله خود را خوب بست، یک بشقاب یا سینی یا هر ظرف مناسب دیگری را که مدنظر دارید روی قالب گذاشته و قالب را برگردانید. برای اطلاعات بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

بعد از آماده‌شدن این ژله، شما با یک تصویر زیبا و چشم‌نواز که قابلِ‌خوردن است روبه‌رو هستید.

حتماً ژله چندرنگ روزچین را امتحان کنید و این دسر را به‌خصوص در مهمانی‌ها سرو کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه