انواع گل های آپارتمانی با عکس در تنوع بی‌نظیری از رنگ‌ها

انواع گل های آپارتمانی با عکس در تنوع بی‌نظیری از رنگ‌ها

در این بخش از گیاهان آپارتمانی با انواع گل های آپارتمانی با عکس آن‌ها همراه شما عزیزان طرفدار گل و گیاه خواهیم بود. برای شناخت چند گل زیبای گلدار دیگر با روزچین این هفته همراه باشید.

در نوشته‌های پیشین به گیاهان آپارتمانی گلدار، گیاهان آپارتمانی مقاوم، گلهای آپارتمانی سایه دوست، گلهای آپارتمانی، تامین رطوبت برای گیاهان، زمان تعویض گلدان، نگرش‌هایی در نگهداری از گیاهان و نور لازم برای گیاهان پرداختیم. امروز به معرفی انواع گل های آپارتمانی با عکس آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع گل های آپارتمانی با عکس

گیاهان تصفیه کننده هوا
گل پوتوس تصفیه‌کننده هوا

بهار و تابستان بی‌شک از زیباترین فصل‌های سال هستند. بارش‌های بهاری، همواره نوید رویش گل‌های زیبا و درخشان در نقاط مختلف را می‌دهند. قرار‌دادن یک گلدان پر از گل‌های تازه روی پیشخوان یا میز آشپزخانه می‌تواند فضایی دوست‌داشتنی و شاد را برای شما مهیا کند. ‌به‌همین‌منظور در این مطلب هشت گلِ دلربای زیبا را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم که به زیباتر‌شدن آپارتمانتان کمک شایانی خواهند کرد.

 لاله

گلهای آپارتمانی
گل لاله

لاله یکی از محبوب‌ترین گل‌های بهاری‌ست. این گل که در تنوع بی‌نظیری از رنگ‌ها و شکل‌ها قابلِ‌مشاهده است، رسیدن بهار را به ما مژده می‌دهد. من هرسال بی‌صبرانه منتظر هستم که بهار فرارسد تا یک دسته لاله را انتخاب کنم و روی میز آشپزخانه قرار دهم. یافتن این گل در فصل بهار کار سختی نیست و تقریباً همۀ گل‌فروشی‌ها این گل را در ویترین خود دارند.

ادریسی

عکس گلها
گل ادریسی

گل ادریسی با نام علمی Hydrangea یکی دیگر از انواع گل های آپارتمانی با عکس امروز ما است. اگر به‌ دنبال یک گل بهاری هستید که ارزش قرار‌‌دادن در گلدان را داشته باشد، در انتخاب این گل شک نکنید. این گل‌های زیبا حس فوق‌العاده‌ای را به خانه شما خواهند افزود. تنوع رنگ این گل آپارتمانی نیز بسیار زیاد است. گل ادریسی بسیار چشم‌نواز است و حس شادی و آرامش را به خانۀ شما خواهد آورد.

 بابونه

گیاهان آپارتمانی
گل بابونه

فریبنده و ارزان است. بابونه انتخاب ایده‌آلی برای آشپزخانۀ شماست. آن‌ها را به هم ببندید و در گلدان قرار دهید تا ظاهرشان دل شما را ببرد. اگر می‌خواهید فضا را از حالت رسمی خارج کنید نیز می‌توانید از کوزه به‌عنوان گلدان استفاده کنید. تنوع رنگ‌های کوزه‌ها، شادی را به خانه شما اضافه خواهند کرد. در ضمن بابونه خواص درمانی و آرامش‌بخشیِ زیادی دارد. حتماً از این گل زیبا در منزل استفاده کنید.

از دست ندهید:  پروندۀ گیاهان آپارتمانی: گل شمعدانی با برگ‌های خوشبو

لیلیوم

گیاهان آپارتمانی گلدار
گل لیلیوم

امکان ندارد گل لیلیوم (نام علمی: Lilium) توجه شما را جلب نکند. این گل‌ زیبا و خوشبو را در کنار رز قرار دهید تا عشق و محبت را به خانه خود ببرید. جالب است بدانید این گل زیبا ۱۵۰۰ گونه دارد که در ۶۰ جنس قرار می‌گیرند. لیلیوم یا همان گل سوسن در کلیساهای کاتولیک گذاشته می‌شود و نماد پاکی و طهارت است.

برگ بیدی

گیاهان آپارتمانی
گل برگ بیدی

برگ‌های راه‌راه بنفش، جلوه‌ای رنگین به این گیاه آپارتمانی بخشیده‌اند. این گیاه علاقه‌مند به نور مستقیم آفتاب است. هر چه این نیاز بیشتر برای آن تأمین شود، بنفشیِ بیشتری در ظاهر آن جلوه‌گر می‌شود. اگر خاک این گیاه همواره نمناک باشد، این گیاه در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد.

ارکیده شاپرکی

گیاهان آپارتمانی
گل ارکیده شاپرکی

این‌گونۀ کلاسیک از ارکیده‌ها با داشتن شاخه‌هایی بلند از گل‌های بزرگ سفید، ظاهری برازنده و خیره‌کننده را به هر مکانی که در آن قرار بگیرد می‌بخشد. این گیاه گونه‌های مختلفی دارد و نور کافی و غیرمستقیم خورشید و محیط مرطوب را ترجیح می‌دهد.

شمعدانی

گلهای آپارتمانی
گل شمعدانی

اگر دیدن شبنم روی گلبرگ‎های درخشان شمعدانی نظر شما را جلب کرده است، یکی از آن‌ها را در منزل یا محل کار خود قرار دهید. انواعی از این گیاه مانند شمعدانیِ پیچ به‌سادگی قابلِ‌پرورش بوده و شکوفه‌هایی با رنگ‌های مختلف و سرشار از طراوت دارند. این گیاه به نور فراوان علاقه دارد و با تأمین نور کافی، بیشتر گل خواهد داد. ازآنجاکه رشد این گیاه در زمان خشکی خاک میان دفعات آبدهی رخ می‌دهد، پس می‌بایست از آب‌دادن بیش‌ازحد به این گیاه خودداری کرد.

بگونیا

گیاهان آپارتمانی گلدار
گل بگونیا

آخرین گلی که می‌خواهیم از انواع گل های آپارتمانی با عکس به شما معرفی کنیم گل بگونیا است. این گل زیبا با رنگ‌های روشن خود، یک آکسسوری طبیعی و جاندار برای دکوراسیون منزل شماست؛ گلی با رنگ‌های صورتی، نارنجی، زرد و… که جلوۀ بی‌نظیری دارد.

اگر در خانه گل دیفن باخیا، بامبو، آنتوریوم، سانسوریا، پیله‌آ، پوتوس، آزالیا، سنبل، سینره، گل گندمی، ژربرا، کالانکوآ، آگلونما و اسپاتی‌فیلوم دارید، می‌توانید برای اطلاع از نحوۀ نگهداری آن‌ها به سایت روزچین مراجعه کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

3 ديدگاه

افزودن دیدگاه