گزارشی از نقاشی سه بعدی روی دیوار با تکنیک واریخت‌سازی

نقاشی سه بعدی روی دیوار سوسک

خلق آثار هنری که تنها از یک زاویه خاص به شکل درست نمایش داده می‌شود را در اصطلاح واریخت‌سازی می‌گویند. در هنر آنامورفیک تصاویر و نقاشی سه بعدی از دیگر زوایا درست دیده نمی‌شوند و خطوط و اشکال درهم برهم و نادرست هستند، مگر اینکه در زاویه درست قرار بگیریم. در این گزارش تصویری با مجله روزچین همراه باشید تا با تصویر حشرات غول‌پیکر به این سبک هنری ملاقات کنیم.

نقاشی سه بعدی به سبک و سیاق واریخت‌سازی

نقاشی سه بعدی روی دیوار طرفداران بسیاری در دنیا دارد و هنرمندان بسیاری به خلق تصاویر گرافیتی مشغول هستند. اما اگر بخواهیم چاشنی هنر آنامورفیک را در خلق آثار لحاظ کنیم، ماحصل کار متفاوت است و عکس‌های جالبی را خواهد ساخت.

اودیت (Odeith) نام هنری یک نقاش چیره‌دست است که گاهی با آثار و نقاشی‌هایش توجه مخاطبان را جلب می‌کند. او این‌بار به‌سراغ نقاشی یک‌بعدی با تکنیک واریخت‌سازی رفته است و عکس حشرات را در ابعاد و اندازه‌های غول‌پیکر کشیده است؛ تصاویری که می‌تواند میزان دهشتناک‌بودن حشرات در این حد و اندازه را به ما یادآور شود!

این هنرمند برای کشیدن این مجموعه نقاشی سه بعدی به‌سراغ محله‌های متروک در پرتغال رفته و جان تازه‌ای به دیوارهایش داده است؛ دیوارهایی که مدت‌هاست پذیرای نگاه گرم هیچ کسی نبوده است. اودیت حتی با این نقاشی‌های سه بعدی توانسته ساختمان‌های متروکه را جان دهد و در تصویر سوسک تپل‌مپلی که روی یک بنای گنبدی کشیده، جادو به پا کرده است!

امیدوارم از تماشای این مجموعه‌ عکسِ نقاشی سه بعدی لذت برده باشید. با دیگر گزارش‌های تصویری ما هم همراهی کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  آلبوم عکس لگو و تبلیغات خلاق

افزودن دیدگاه