راهکارهای طبیعی برای جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

آیا موهای شما هم می‌ریزد، ولی پول استفاده از روش‌های درمانی گران‌قیمت برای جلوگیری از ریزش مو را ندارید؟ ریزش مو یکی از دلایل اصلی ازدست‌رفتن اعتمادبه‌نفس در افراد است. سبک زندگی کنونی‌ ما سبب شده است که بیش از پیش در معرض ریزش مو قرار بگیریم و درنهایت موهایی کم‌پشت‌ داشته باشیم. در این نوشتار روش‌هایی طبیعی را برای جلوگیری از ریزش مو ارائه خواهیم داد. با مجلۀ روزچین همراه باشید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

جلوگیری از ریزش مو با چند راهکار ساده

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو با ماساژ روغن داغ

روغن‌های گیاهی (ترجیحاً روغن نارگیل یا روغن بادام) را کمی گرم کنید و به پوست سرتان بمالید و بعد با نوک انگشتانتان پوست سر را به‌آرامی ماساژ دهید. این کار، جریان خون را در فولیکول‌های مو افزایش می‌دهد و قدرت ریشۀ مو و وضعیت پوست سرتان را بهتر می‌کند.

عصاره پیاز

قدرت عصارۀ پیاز را برای جلوگیری از ریزش مو دست‌ِکم نگیرید. عصارۀ پیاز به‌دلیل گوگرد زیادش می‌تواند به درمان کم‌پشت‌شدن مو کمک کند. عصارۀ پیاز گردش خون را در فولیکول‌های مو بهتر کرده و آن‌ها را احیا می‌کند و التهاب فولیکول‌ها را کاهش می‌دهد. وجود خواص ضدباکتریایی در عصارۀ پیاز به ازبین‌بردن باکتری‌هایی کمک می‌کند که می‌توانند به ایجاد عفونت در پوست سر و درنهایت به کم‌پشت‌شدن موها منجر شود. پس برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین پرپشت‌شدن موها، عصارۀ پیاز را حتماً امتحان کنید.

از دست ندهید:  باورهای غلط در مورد ریزش موها (۲)

استفاده از عصاره ریشه چغندر برای جلوگیری از ریزش مو

این روش مثال دیگری‌ست که نشان می‌دهد تقریباً همۀ درمان‌های موردنیاز بدنتان را می‌توانید در آشپزخانه‌تان پیدا کنید. ریشۀ چغندر می‌تواند به شما کمک کند بر کمبودهای تغذیه‌ای که باعث ریزش مو می‌شود غلبه کنید. پس برای غلبه بر این مشکل می‌توانید این ماده غذایی را به رژیم غذایی‌تان بیفزایید.

 چای سبز

قبلاً با فواید چای سبز برای پایین‌آوردن چربی خون آشنا شدیم. اما خواص چای سبز تنها به کمک به سلامت قلب محدود نمی‌شود. چای سبز می‌تواند فولیکول‌های مو را احیا و تولید و رشد مو را تقویت کند. همچنین چای سبز متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و این‌گونه سرعت و میزان رشد مو را بیشتر می‌کند. کافی‌ست محلول چای سبز را به موهایتان بمالید و اثرات مثبت آن را بلافاصله متوجه شوید!

مراقبه و مدیتیشن

استرس! این واژۀ پنج‌حرفی ریشۀ مشکلات بسیاری‌ست که امروزه گریبان‌گیر بشر شده است. یکی از مشکلاتی که استرس با خود به همراه می‌آورد کم‌پشت‌شدن موهاست. همان‌طور که قبلاً هم در مورد خاصیت مدیتیشن برای درمان فشار خون صحبت کردیم، اکنون هم می‌‌گوییم که باید برای جلوگیری از ریزش مو مراقبه و مدیتیشن را در برنامۀ روزانه‌تان بگنجانید.

گوسبری هندی (آملا)

چه چیزی بهتر از آملا برای درمان ریزش مو! کمبود ویتامین C یکی از دلایل اصلی کم‌پشت‌شدن موهاست و آملا سرشار از این ماده غذایی‌ست که بی‌شک از بهترین راه‌های جلوگیری از ریزش مو محسوب می‌شود.

آملا سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و خواص ضدباکتریایی قدرتمندی دارد که می‌تواند از التهاب پوست سر و شورۀ سر پیشگیری کند. آملا پوست سر را تمیز نگاه می‌دارد و مواد مغذی ضروری را به ریشۀ مو می‌رساند و سبب می‌شود موها قوی‌تر و براق‌تر شوند.

منبع

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه