گزارش تصویری از گرافیتی و هنر دیوارنگاری در نروژ

گزارش تصویری از دیوارنگاری گرافیتی

دیوارنگاری یا گرافیتی عبارت است از به تصویر کشیدن اشکال، حروف و نمادها روی دیوارهای اماکن عمومی. گفته می‌شود از دوران باستان این هنر وجود داشته و در امپراطوری‌های پرسابقه‌ای چون ایران، روم، چین و یونان پدرانمان از این تکنیک بهره می‌برده‌اند. امروز در بخش گزارش تصویری مجله روزچین به شمال اروپا رفته‌ایم و با آثار هنرمندی نروژی که در حوزۀ گرافیتی مشغول است، همراه شده‌ایم.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

هنرمند نروژی مارتین واتسون (Martin Whatson) در حوزۀ دیوارنگاری یا گرافیتی فعالیت مستمری دارد. تکنیک کاری مارتین واتسون در خلق آثار جالب‌توجهش ترکیبی از استسیل و گرافیتی است و با این روش موفق شده تا ترکیبی از کاراکترهای واقعی را با طیف رنگی سیاه و سفید و خاکستری خلق کند و آن‌ها را در زمینه‌ای رنگی قرار دهد.

این هنرمند دو دسته کلی از آثار دارد: گرافیتی‌هایی که در داخل استودیوی هنری‌اش خلق کرده و آثار شاخص استودیویی که به بیرون هم راه یافته و روی در و دیوار شهر می‌توان آن‌ها را دید. بیایید به برخی از آثار شاخص این هنرمند گرافیتی‌کار نگاهی بیندازیم.

این روزها در خیابان‌های شهرهای ما هم گاه و بیگاه آثار زشت و زیبای از جنس گرافیتی را می‌توان مشاهده کرد. به شخصه در سطح شهر تهران موارد متعددی را مشاهده کرده‌ام، در شهر شما وضعیت به چه صورت است؟ اگر دیوارهای شهر شما هم آثار دیوارنگاری دیده می‌شود نام شهرتان را در بخش نظرات بنویسید یا عکس آن را برای ما هم بفرستید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  شهری هنری با نقاشی روی دیوار در خیابان‌ها

افزودن دیدگاه