چگونه مگس‌های خانه را از بین‌ ببریم؟

فراری‌دادن مگس‌ها
فراری‌دادن مگس‌ها

مگس‌ها حشراتی موذی هستند که خواب راحت را از چشمان افراد خانه می‌ربایند و حتی با گسترش عفونت و بیماری سبب عذاب افراد خانه می‌شوند. همان‌گونه که می‌دانید فراری‌دادن مگس‌ها کار چندان راحتی نیست و باید با مگس‌کش به دور خانه بگردید و از شر تک‌تک آن‌ها خلاص شوید. دردسر فراری‌دادن مگس‌ها با مگس‌کش باعث شده است تا شاهد روش‌‌های دیگری نیز برای مقابله با این موجودات موذی باشیم. در مجله روزچین امروز با هم به پنج روش مؤثر برای کشتن مگس‌ها اشاره خواهیم کرد.

جست‌وجو و پیداکردن محل حضور مگس‌ها

قبل از اینکه به فکر کشتن مگس‌ها باشید باید ابتدا محل حضور مگس‌ها را شناسایی کرده و به‌دنبال دلایلی باشید که چرا مگس‌ها در این محل حضور دارند. در نتیجه مکان‌ها و موادی که مگس‌ را به خود جلب می‌کنند، بررسی نمایید. اگر مگس‌های منزل شما از نوع معمولی و خانگی باشند دور نگه داشتن مگس‌ها از منزل کار چندان دشواری نیست، به شرط اینکه دلیل جذب مگس‌ها به منزل را پیدا کنید.

اصول بهداشتی را برای فراری‌دادن مگس‌ها رعایت کنید

بدون شک وقتی دنبال محل حضور مگس‌ها باشید، این حشرات موذی را در مکان‌های کثیف پیدا خواهید کرد، درنتیجه رعایت اصول بهداشتی و تمیز نگه‌داشتن منزل و محیط اطراف آن، بهترین گزینه برای جلوگیری از ورود مگس‌ها به منزل به حساب می‌آید.

همیشه در منزل از سطل آشغا‌ل‌های دربسته استفاده کنید، مکان نگه‌داری سطل آشغال نیز باید جایی باشد که مگس‌ها به آن‌ دسترسی نداشته باشند. باقیمانده‌های غذا، آب‌میوه و سایر خوراکی‌ها را سریعاً پاک کنید و خوراکی‌هایی را که در یخچال نگه‌داری نمی‌کنید، در ظرف‌های دربسته قرار دهید.

اگر احیاناً در منزل حیوان خانگی دارید، مکان حضور آن را همیشه تمیز نگه‌ دارید. غذا و خوراکی‌های حیوان خانگی را فضای باز و در دسترس مگس‌ها قرار ندهید. نشتی لوله‌‌های آب را در منزل بگیرید و از تجمع آب در قسمت‌های مختلف خانه جلوگیری کنید.

جلوگیری از ورود مگس‌ها به منزل

پیشنهاد می‌کنیم در فصل‌های گرم سال که امکان بستن پنجره‌ها وجود ندارد از حصارهایی توری که جلوی پنجره قرار می‌دهند برای جلوگیری از نفوذ مگس‌ها کمک بگیرید. اگر منزل شما در شرایطی قرار دارد که درِ خانه در ساعت‌های مختلفی از روز باز می‌ماند جلوی در نیز حصار توری بکشید.

درها و پنجره‌ها را زمانی که هوا خیلی گرم نیست ببندید. استفاده از درهای خودکار و آهنربایی برای فروشگاه‌هایی که مورد هجوم مگس‌ها هستند توصیه می‌شود.

تمامی قسمت‌هایی را که احتمال ورود مگس‌ها از آنجا به منزل وجود دارد بپوشانید. ترک‌های کنار در و پنجره، سوراخ‌هایی که در اثر تعمیرات در دیوارهای منزل ایجاد شده و پوشانده‌ نشده‌اند و مواردی از این دست راه‌های خوبی برای ورود حشرات به منزل به‌حساب می‌آیند.

از دست ندهید:  رشد خلاقیت با عکس‌های متفاوت حشرات

توجه داشته باشید حشرات در چوب و خاک نفوذ می‌کنند، در نتیجه منافذ پنجره‌ها و دیوارها را با بتونه محکم کنید، منافذ کوچکی را که امکان بتونه‌کردن آن‌ها وجود ندارد می‌توانید به کمک تکه‌‌ای پلاستیک ببندید.

روش‌های فیزیکی برای فراری‌دادن مگس‌ها

  • هر روشی که در آن از مواد شیمیایی برای فراری‌دادن مگس‌ها استفاده نشود، جزو روش‌های فیزیکی مبارزه با مگس‌ها محسوب می‌‌شود. در این زمینه می‌توان به استفاده از مگس‌کش اشاره کرد که یکی از سنتی‌ترین روش‌های مبارزه و فراری‌دادن مگس‌هاست.
  • چسب‌هایی که برای کشتن مگس و پشه در بازار موجود است، گزینۀ خوبی برای ازبین‌بردن مگس‌ها شناخته می‌شود. در کنار این موارد روی حشره‌کش‌های الکتریکی هم برای کشتن مگس و پشه می‌توانید حساب باز کنید.
  • امروزه در بازار شاهد حشره‌کش‌هایی هستیم که در آن‌ها از نور مافوق بنفش استفاده شده است، این حشره‌کش‌ها اگر در مکان مناسبی از منزل قرار بگیرند، به‌خوبی حشره‌‌های داخل خانه را به خود جذب کرده و از بین‌ می‌برند. توجه داشته باشید که این دسته از حشره‌کش‌ها را باید در مکانی از منزل قرار دهید تا از بیرون دید نداشته باشد، در‌غیر‌این‌صورت تمامی حشرات موجود در فضای بیرون از منزل جذب نور مافوق بنفش این حشره‌کش خواهند شد.
  • مگس‌ها در فاصلۀ حدود دو متری از سطح زمین پرواز می‌کنند؛ درنتیجه غذا و خوراکی‌ها را در فاصله‌ای قرار دهید که دسترسی مگس‌ها به آن‌ دشوارتر باشد.

روش‌های شیمیایی مبارزه با مگس‌ها

به‌غیر از مگس‌کش، اسپری‌های مگس‌کش یکی از رایج‌ترین گزینه‌ها برای ازبین‌بردن مگس‌ها شناخته می‌شوند، اما از‌آنجایی‌که در این اسپری‌ها از مواد شیمیایی برای کشتن مگس‌ها کمک گرفته شده است پیشنهاد می‌کنیم ابتدا سایر روش‌هایی را که در بالا به آن‌ها اشاره شد امتحان کنید و در‌نهایت سراغ اسپری‌های حشره‌کش بروید. در این راستا خواندن مقالۀ استفاده صحیح از حشره‌کش‌ها را از دست ندهید.

اسپری‌های حشره‌کش را دور از دسترس افراد خانواده قرار دهید. زیرزمین یا انباری محل‌های خوبی برای قراردادن اسپری‌های حشره‌کش به حساب می‌آیند. اسپری‌های حشره‌کش برای از‌بین‌بردن حشره‌های مختلفی عرضه می‌شوند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند، در‌نتیجه برای از‌بین‌بردن مگس و پشه، حتماً از اسپری‌های حشره‌کش مگس و پشه استفاده کنید. همیشه قبل از استفاده از حشره‌کش دستورالعمل این محصول را بادقت مطالعه کنید تا نسبت به نحوۀ استفاده از این حشره‌کش اطلاعات خوبی کسب کنید.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم روش مناسبی برای فراری‌دادن مگس‌ها سراغ دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این روش‌ها قرار دهید.

منبع

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه