آشنایی با پنج روشن کننده پوست که طبیعی هستند

روشن کننده پوست

امروزه پیدا‌کردن مؤثرترین درمان مشکلات پوستی‌ برای بسیاری از مردم کار دشواریست. به این دلیل که محصولات فراوانی در بازار وجود دارند که مدعی برطرف‌کردن این مشکلات هستند. همیشه توصیه شده است که از طبیعی‌ترین محصولات برای پوست‌تان استفاده کنید، زیرا کمترین عوارض را دربر خواهند داشت. محصولات طبیعی برخلاف محصولات فرآوری‌شدۀ شیمیایی که مملو از عوارض جانبی هستند و ممکن است با استفاده از آن‌ها وضع پوست‌تان حتی بدتر از شروع استفاده از آن‌ها شود، از سلامت بیش‌تری برخوردارند. در مطلب زیر به پنج روشن کننده پوست اشاره خواهد شد که طبیعی هستند و به رفع مشکلات پوستی‌تان کمک می‌کنند و پوستی شاداب و روشن برایتان به ارمغان می‌آورند. در ادامه برای آشنایی با این محصولات با روزچین همراه شوید.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

ویتامین A

یکی از پنج محصول روشن کننده پوست ویتامین A است. ویتامین A  یک آنتی آکسیداسیون است که در سه شکل موجود است: ترتینوئین، رتینوئید و آلدئید که هرسه باهم به صورت مؤثر کار می‌کنند و سبب افزایش روشنی پوست می‌شوند. ویتامین A همچنین سبب تحریک تولید پروتئینی می‌شود که دارای بافت‌های ناصاف پوست بوده و کلاژن نام دارد. این ماده سبب سفت‌شدن و نرمی پوست می‌شود، بنابراین برای ساخت سلول‌های جدید بسیار مفید است. کلاژن برای از بین‌بردن پوست قدیمی و مرده از خارجی‌ترین لایۀ پوست بسیار مفید است. تولید پوست جدید و روشن‌تر قطعاً این مرحله را دربر دارد که پوسته‌پوسته‌شدن نیز نامیده می‌شود.

ویتامین C

روشن کننده پوست

ویتامین C محصول روشن کننده پوست دیگری‌ست. این ویتامین، ویتامینی‌ست که بیش از دیگر ویتامین‌ها در محصولات مراقبت پوستی استفاده می‌شود. این ویتامین بیشترین تأثیر را در محصولاتی دارد که خاصیت جوان‌سازی و همچنین روشن‌کنندگی پوست را دارند. ویتامین C به‌صورت انواع گوناگونی در محصولات موضعی پوست ترکیب می‌شود. ویتامین C سبب کاهش ایجاد لکه‌های سیاه برروی پوست شده که این امر سبب تأثیر بیشتر محصولات روشن‌ کننده پوست می‌شود. این ویتامین همچنین با اکسیداسیون‌های دیگر مانند ویتامین A که کلاژن‌ساز و الاستین‌ساز هستند کارایی بهتری خواهد داشت و سبب احیا‌شدن پوست و روشن‌شدن آن می‌شود.

از دست ندهید:  همه چیز درباره‌ی کرم روشن‌کننده پوست

گلوتاتیون

این آنتی اکسیداسیون کارآمد با تمرکز برروی دو مادۀ اصلی پوست که شامل رادیکال‌های آزاد و اکسیژن هستند، سبب روشن‌شدن بدون ضرر پوست شما می‌شود. این ترکیب در کبد یافت می‌شود به این دلیل که گلوتاتیون خود را به مواد شیمیایی بی‌ضرر و همچنین آلوده‌کننده‌های آن‌ها می‌چسباند تا راحت‌تر از بدن خارج شوند. گلوتاتیون برای درمان موضعی استفاده می‌شود اما باعث روشن‌شدن پوست نیز می‌شود.

کوژیک اسید

دیگر روشن کننده پوست کوژیک اسید است. کوژیک اسید ماده‌ای قدیمی‌ست که اولین بار در ژاپن از شراب برنج به‌دست‌ آمده. این ماده، عنصری رایج در صابون‌ها و لوسیون‌های روشن‌کننده رایج در بازار است. این ترکیب با بافت‌ها و سلول‌های پوستی کار می‌کند و چون به‌تدریج نرم و درخشان می‌شود سبب روشن شدن پوست خواهد شد.

آخرین روشن کننده پوست ؛ آب تازه

روشن کننده پوست

آب برای روشن‌شدن پوست تأثیر به‌سزایی دارد. برای روشن‌شدن پوست‌تان هرروز به میزان کافی آب بنوشید تا بدن خود و همچنین پوست‌تان مرطوب باقی بماند. همچنین برای شستن پوست‌تان از آب گرم و تمیز استفاده کنید که سبب هوارسانی بهتر به پوست و ایجاد محیطی مناسب برای تنفس پوست می‌شود.

منبع: Skincare

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه