ویژۀ خانم‌ها! انتخاب مدل مو بر اساس فُرم صورت

انتخاب مُدل مو

انتخاب مدل مو را نمی‌توان تنها بر اساس سلیقۀ شخصی یا مُدروز انجام داد. قطعاً هر مدل مو برای هر شخصی مناسب نیست و مدل مویی برای هر فرد ایده‌آل است که باعث جذابیت و زیباترشدن چهرۀ او شود. یکی از معیارهای مهم در انتخاب مدل مو، فُرم صورت است. پنج مدل معمول برای شکل و فُرم صورت افراد وجود دارد و برای هرکدام مدل مویی مناسب و برخی هم نامناسب هستند. برای اینکه از انتخاب مدل مویتان پشیمان نشوید بهتر است بدانید چه مدل مویی برای شما بهتر است.

برای کاهش چربی خون چه بخوریم؟

آیا با 15 ماده غذایی قاتل چربی خون آشنا هستید؟ 
اگر به دنبال راهی بی‌دردسر برای کم کردن کلسترول خون هستید این کتاب الکترونیکی برای شماست
کافی است نشانی ایمیل خود را در فرم زیر وارد کنید تا یک نسخه از این کتاب ارزشمند را رایگان برای شما بفرستیم​

انتخاب مدل مو باتوجه‌به پنج فُرم صورت

انتخاب مُدل مو

با درنظرگرفتن فُرم صورت افراد، انتخاب مدل مو را باید بر اساس آن انجام داد.

مدل‌ موی مناسب برای صورت بیضی‌شکل

فُرم صورت بیضی ایده‌آل‌ترین شکل صورت برای یک فرد است و معمولاً هر مدل مویی برای صاحبان این شکل صورت زیبا خواهد بود. بنابراین برای اینکه انتخاب شما برای مدل مویتان بهترین باشد بهتر است به موارد دیگر چهره‌تان توجه کنید و انتخابتان را بر اساس آن‌ها انجام دهید.

اگر لب‌های برجسته و درشتی دارید با کنارزدن موهایتان زیبایی آن‌ها را بیشتر جلوه ده. اگر چشمانتان درشت است بهتر است جلوی موهایتان را به‌صورت چتری کوتاه کنید تا نگاه‌ها به سمت چشمانتان جلب شود.

مدل‌ موی مناسب برای صورت گرد

شما باید مدل مویی را انتخاب کنید که کوتاه بودن و گردی صورتتان را بپوشاند. بهتر است قد موهایتان بلندتر از چانه‌تان باشد؛ بلندبودن قسمت جلوی مو گردی صورتتان را می‌پوشاند. مدل‌های خیلی کوتاه مثل کُرنلی و کوپ برای شما مناسب نیست.

از دست ندهید:  خوش‌پوشی به سبک دوشس کمبریج؛ مدل لباس‌های کیت میدلتون

مدل‌ موی مناسب برای صورت مربعی‌شکل

افرادی که فرم صورتشان مربعی‌شکل است و فک پهن و زاویه‌داری دارند و گونه‌ها و پیشانی‌شان پهن است، باید مدل مویی داشته باشند که زوایای تند صورتشان را بپوشاند. پیشنهاد می‌کنیم موهایتان را روی گونه‌ها بریزید و موهایتان را بلند نگه دارید. بهتر است با کمک پوش‌دادن، قسمت بالای موها و فرق سر را کمی پُف‌دار کنید. موهای کوتاه برای شما مناسب نیست.

مدل‌ موی مناسب برای صورت قلبی‌شکل

مشخصه این فرم صورت، چانه‌ای تیز است. پس بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که توجه افراد به پیشانی و گونه‌ها جلب شود. موهای حالت‌دار یا فر برای شما مناسب است. هرچه مدل مویتان حالت‌دارتر باشد بهتر است. ازاین‌رو مدل لایه‌ای و خُرد به شما پیشنهاد می‌شود.

مدل‌ موی مناسب برای صورت لوزی یا الماسی‌شکل

چهره پهن و پیشانی و چانه باریک از ویژگی‌های این مدل صورت است. بنابراین باید مدل مویی را انتخاب کنید که چانه‌تان برجسته‌تر به نظر برسد. بهتر است پایین موها حالت‌دار باشد، مدل چتری برای جلوی مو هم برای شما مناسب است.

آموزش و درست کردن موهای بلند برای مهمانی‌ها

به پیشنهاد مجلۀ روزچین ویدئوی زیر را ببینید. در این ویدئو آراستن مدل مو برای دورهمی‌ها و مهمانی‌های دوستانه به خانم‌هایی که موهای بلندی دارند آموزش داده شده است.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مطالب را از دست ندهید:
نُه مدل مویی که موهای کم‎‌پشت و نازک را پُر نشان می‌دهند!
مدل مو و آرایش صورت
بافت مو مدل تیغ‌ماهی
میکاپ: درست‌کردن موهای بلند با چند مدل متفاوت
میکاپ: آموزش مدل‌های کوتاهی موی زنانه در سال جدید

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه