جاذبه‌های گردشگری تهران به روایت تصویر

جاذبۀ گردشگری یعنی تمام قابلیت‌های یک منطقه که بتواند افراد مختلف را با هدف تجارت، تفریح، یادگیری و… به سمت خود جذب کند. در گزارش تصویری پنجم شهریور به‌سراغ جاذبه‌های گردشگری تهران می‌رویم و جاذبه‌های پایتخت را به روایت تصویر تقدیمتان می‌کنیم.

صنعت گردشگری در ایران

صنعت گردشگری در ایران، قابلیت بسیاری برای رشد دارد. طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران در میان کشورهای جهان رتبۀ دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبۀ پنجم جاذبه‌های طبیعی را دارد و این مسئله‌ای قابل‌تأمل و مهم است. چراکه با برنامه‌ریزی صحیح و درایت و تلاش فعالان این حوزه می‌توان جایگاه خوب ایران را به جایگاهی خوب‌تر و ارزشمندتر ارتقاء داد.

انواع جاذبه گردشگری

جاذبه‌های گردشگری را بر پایۀ جاذبه‌های مبتنی بر ویژگی‌های محیط زیست، جاذبه‌های مبتنی بر فعالیت‌های انسانی و جاذبه‌هایی که به‌طور دست‌ساز و مصنوعی توسط انسان به‌وجود آمده‌اند دسته‌بندی می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری تهران

برخلاف تصور عده‌ای از افراد، تهران بی‌شمار جاذبه گردشگری و به‌خصوص جاذبۀ گردشگری فرهنگی دارد که امروز در روزچین برخی از آن‌ها را در قالب عکس آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید و تصاویر بخشی از جاذبه‌های گردشگری تهران همچون کاخ سعدآباد، باغ‌موزه مینیاتور، بازار تجریش، کاخ گلستان، دژ رشکان، خانه و موزۀ مقدم، میدان حسن‌‌آباد، حرم شاه‌ عبدالعظیم، تله‌‌کابین توچال و… را ببینید.

امیدوارم از دیدن این تصاویر به غایت لذت برده باشید. در گزارش‌های تصویری روزهای آینده مجلۀ آنلاین روزچین، بخش‌های دیگری از جاذبه‌های گردشگری تهران را برایتان تدارک خواهیم دید.

دیگر گزارش‌های تصویری را هم ببینید و نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید:
نقاشی‌های کمال‌الملک
وقتی ماه قرمزپوش می‌شود
تابلوهای ترکیبی ویکتور نونس
گزارش تصویری: عکس‌های ترافیک تهران

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  نظر خارجی‌ها درباره ایران و دید یک غربی به ما

افزودن دیدگاه