دنیای حیرت‌انگیز زیر آب و عکس ماهی ها

عکس ماهی و یک لحظه عاشقانه

ماهی‌ها از زیبایی‌های کرۀ زمین به شمار می‌روند. در ادامۀ گزارش تصویری از حیوانات محبوب و پرطرفدار، این هفته برای شما تصاویر زیبایی از عکس ماهی ها و دنیای رنگی زیر آب داریم. با مجلۀ آنلاین روزچین همراه باشید.

مختصری از ماهی‌ها

عکس ماهی
فرشته ماهی صورت آبی

انواع ماهی‌ها در دسته مهره‌داران قرار گرفته و دو ویژگی مشترک دارند: زندگی در آب و داشتن یک ستون فقرات. در کنار این اشتراکات، برخی نژادهای مختلف ماهی‌ها کاملاً ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. ماهی‌های باله‌دار مانند سالمون آبشش دارند، پوشیده از فلس هستند و از طریق تخمگذاری زاد و ولد می‌کنند. مارماهی بدنی شبیه به کرم داشته و پوستی لزج دارد. شُش‌ماهی‌ها (ماهی‌های شُش‌دار) هوا را تنفس می‌کنند. کوسه، بزرگ‌ترین ماهی، بچه‌زاست و از ماهی‌های کوچک و ماهی مرکب و پلانکتون تغذیه می‌کند. برخی انواع ماهی‌ها مانند اژدهای دریایی علفی، آن‌قدر عجیب هستند که غیرواقعی به نظر می‌آیند.

ماهی‌های عجیب
ماهی فلاور هورن

ماهی‌ها توانایی‌های خاصی هم دارند. ‌ازآنجاکه آب صدا را منتقل می‌کند، مواد شیمیایی را پراکنده کرده و نسبت به هوا هادی بهتری برای جریان برق است، ماهی‌ها بیش از حس بینایی، از حس شنوایی و چشایی و بویایی خود استفاده می‌کنند. تعداد زیادی از آن‌ها، حرکات کوچک درون آب را با استفاده از فلس‌هایی مجهز به یک سری حسگر تشخیص می‌دهند. برخی از آن‌ها حتی قادرند با تشخیص بارهای الکتریکی، طعمه خود را جهت‌یابی کنند.

عکس ماهی های جذاب

عکس ماهی
ماهی اژدهای دریایی علفی (فیلوپتریکس)

یکی از دلایل تنوع بالای ماهی‌ها این است که ۷۰ درصد زمین با آب پوشیده شده است. این دسته از موجودات، در محیط‌های مختلفی از قبیل تپه‌های مرجانی، آشنه‌های دریایی، رودخانه‌ها، مسیل‌ها و اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند. مسئله دیگر، قدمت حیات ماهی‌ها روی کره زمین است. بنا بر فسیل‌های یافت‌شده، قدت آن‌ها به ۵۰۰ سال می‌رسد. تعداد کل نژادهای ماهیان (حدوداً ۳۲هزار) از مجموع تعداد نژادهای همگی مهره‌داران (دوزیستان، خزندگان، پرندگان و پستانداران) بیشتر است. در ادامه چند عکس ماهی را برای شما خواهیم داشت.

امیدوارم از عکس‌های انتخابی ما خوشتان آمده باشد.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه