کلبه چوبی مینیمال سوغاتی از فنلاند!

کلبه چوبی دوست‌دار محیط‌زیست

تصویر و تصور ما از خانه با آنچه در ذهن خلاق معماران مدرن وجود دارد بسیار متفاوت است. شرکت Neste که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند، به‌تازگی از یک نمونه اولیه از کلبه چوبی خود رونمایی کرده است که ساختاری مینیمال دارد و هیچگونه آلودگی را در محیط‌زیست به وجود نمی‌آورد.

کلبه چوبی مینیمال که دوستدار طبیعت است!

این خانه نقلی و چوبی که نولا (Nolla) نام دارد اثری از طراح فنلاندی، رابین فالک (Robin Falck)، است. نام آن که «صفر» معنی می‌شود با خاصیت اصلی‌اش بی‌ارتباط نیست، زیرا این کلبه چوبی به‌هیچ‌وجه محیط پیرامونی خود را آلوده نمی‌کند.

این هنرمند اروپایی نمونه اولیه از کلبه‌اش را در بیرون از شهر هلسینکی پایتخت فنلاند، و در کناره جزیره والیساری (Vallisaari) بنا کرده است. او در ساخت این کلبه چوبی از مواد تجدیدپذیر بهره گرفته تا یک سبک زندگی مینیمال و دوستدار طبیعت را خلق کند.

هدف او از ساخت این کلبه زیبای چوبی همانا یکپارچه‌کردن محل زندگی بشر با طبیعت پیرامونی است، به‌گونه‌ای که زیست‌بوم از این هماهنگی هیچ آسیب و لطمه‌ای نبیند. جالب است بدانید که انرژی مصرفی در این کلبه چوبی فسقلی کاملاً از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود و صفحه‌های خورشیدی که روی سقف این کلبه قرار دارد، مسئولیت تأمین انرژی را بر عهده دارند.

بیایید با هم به تصاویر این کلبه مینیمال نگاهی بیندازیم:

به نظر شما در زیست‌بوم پهناور ایران با انواع آب و هوای مختلفی که دارد چطور می‌توانیم به یک سبک زندگی دوستدار طبیعت دست پیدا کنیم؟ به نظر شما طراحان وطنی در این حوزه چه کمکی می‌توانند به ما و نسل‌های آینده کنند؟

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share
از دست ندهید:  عکس‌های خنده‌دار حیوانات

افزودن دیدگاه