تصاویر گرافیتی میکی موس روی دیوار شهر

تصویر گرافیتی میکی موس

گرافیتی یکی از هنرهایی‌ست که نمود آن در شهرها بسیار بالاست. این‌بار اما به مناسبت نودمین سالگرد به‌وجودآمدن محبوب‌ترین موش دنیا سری به خیابان‌های دنیا زده‌ایم و تصاویری از میکی موس را برای شما گلچین کرده‌ایم. همراه این گزارش تصویری روزچین بمانید.

میکی موس یا محبوب‌ترین موش دنیا!

والت دیزنی که در ۱۹۲۸ برای نخستین‌بار طرح موش کارتونی‌اش را کشید، آن را در انیمیشن‌های سیاه و سفید به دنیا معرفی کرد. از آن زمان تاکنون این کاراکتر با آن طراحی ساده‌اش که از چند دایره تشکیل شده، هرگز بیات نشده و به‌ تازگیِ روزهای نخستین توانسته بزرگ‌ترها و کوچک‌ترها را سرگرم کند.

امسال این کاراکتر ۹۰ ساله می‌شود و دیزنی برنامه ویژه‌ای برای این منظور در جای‌جای کشور فرانسه دارد؛ در همین رابطه از هنرمندان جوان درخواست شد تا این کاراکتر محبوب را از زاویه دید خود تصویر کنند. چهار هنرمند گرافیتی‌کار آثار شاخصی را ارائه کردند که در شهرهای پاریس، لیون، مارسی و بوردو جان گرفت و روی دیوارها نقش بست.

اما کار به همین‌جا هم ختم نشد و این کمپین علاوه‌بر کارهای هنری یک بازی‌وارسازی یا گیمی‌فیکیشن هم در دل خود دارد! بدین ترتیب که ساکنین این چهار شهر باید خیابان‌ها را بگردند و محل تابلوی گرافیتی میکی موس شهر خود را کشف کنند و به‌ازای این کاوش یک نفر خوش شانس، جایزه‌ای رؤیایی خواهد گرفت!

عکس گرافیتی میکی موس لیون فرانسه

تصویر گرافیتی میکی موس در دیواری در شهر لیون.

تابلوی گرافیتی میکی موس پاریس

در شهر پاریس این تصویر گرافیتی از میکی موس کشیده شد.

تابلوی گرافیتی میکی موس بوردو

در بوردو یک تصویر سوررئال (فراواقع‌گرایی) از میکی موس بر فراز ابرها طراحی شد.

از دست ندهید:  آلبوم عکس: دلمان آن غذای ژاپنی را می‌خواست و نخوردیم هرگز!

تابلوی گرافیتی میکی موس در مارسی

در شهر مارسِی هم یک تصویر نسبتاً آشنا و قدیمی از میکی موس توسط رمی اونو (Remy Uno) در قالب گرافیتی کار شد.

همان‌طور که در بالا گفتیم، کار جالب دیزنی در کنار طراحی این تصاویر روی دیوارهای شهرهای مختلف فرانسه این است که محل دقیق این تابلوهای گرافیتی اعلام نشده و ساکنین این شهرها تا ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) وقت دارند که تصویر شهر خود را پیدا کنند و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا یک نفر برنده شود!

قرار است فرد برنده یک آخرهفتۀ رؤیایی را مهمان دیزنی‌لند پاریس باشد و شهری که بیشترین بازخورد را دارد به‌عنوان «مشتاق‌ترین شهر فرانسه» نسبت به میکی موس معرفی شود و در آن شهر جشن مفصلی در زادروز این کاراکتر دوست‌داشتنی برگزار خواهد شد؛ یک جشن تولد به سبک و سیاق رؤیایی والت دیزنی که حتماً دیدنی خواهد بود. جای ما خالی!

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری دراین‌باره بگیرید، می‌توانید صفحه disneyfr را در اینستاگرام دنبال کنید.

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه