زمان پخش فصل ۸ بازی تاج و تخت

دو ماه پیش، در مطلبی که درمورد پایان فیلمبرداری فصل هشتم نوشته بودیم، اینک باید از زمان پخش فصل ۸ بازی تاج و تخت بنویسیم. گمانه‌زنی‌های فراوانی وجود داشت که زمان پخش فصل ۸ بازی تاج و تخت زودتر از سال ۲۰۱۹ نخواهد بود، اکنون شبکۀ HBO رسماً چنین خبری را تأیید کرده است.

 

پارسال (۱۳۹۶) در میانۀ تابستان، دوست‌داران سریال بازی تاج و تخت توانستند صحنه‌ها و رزم‌گاه‌هایی دهشتناک از

مخاطبان سریال باید تا ابتدای سال آتی، تاریخ دقیق ۱ اردیبهشت ۹۸ صبر کنند تا صحنه‌های تکان‌دهنده فصل هشتم را ببینند. سریال را به نظاره بنشینند، ولی طرفداران سریال امسال را هم باید صبر کنند. گرچه دلنشین‌تر این بود سرمایی را که ند استارک همواره از رسیدنش بیمناک بود، در میانۀ سرما و زمستان به نظاره نشست، ولی چنین چیزی برای فصل هشتم امکان‌پذیر نیست.

اما مخاطبان سریال نباید فکر کنند که پروندۀ سریال به در سال آتی بسته خواهد شد. در خبری که سه ماه پیش منتشر کرده بودیم، اشاره کردیم که

به نظر می‌رسد این شبکۀ تلویزیونی پربیننده اجازه ساخت قسمت‌های آزمایشی از سریالی را داده است که داستان آن به هزاران سال پیش از داستان سریال اصلی بازمی‌گردد. نویسندگان داستان این سریال هم جرج آر آر مارتین نویسندۀ کتاب‌های اصلی داستان تاج و تخت و جین گلدمن خواهند بود.

خلاصه این پروژه که به‌صورت رسمی منتشر شده از این قرار است: داستانی درباره رازهای ترسناک تاریخ وستروس، پیدایش وایت‌واکرها، رمز و رازهای شرق و افسانه استارک‌ها. داستان‌هایی که نمی‌دانیم!

اگر اسپین‌آف سریال به‌ خوبی خود بازی تاج و تخت از آب در آید، احتمالاً همان وضعیتی را که بین سه گانۀ ارباب حلقه‌ها و هابیت شاهد بودیم، این بار در ساحت سریال‌ها شاهد خواهیم بود؛ یعنی همان‌طور که هابیت در زمانه‌ای دورتر از رخدادهای جاری ارباب حلقه‌ها، ماجراجویی‌هایش ادامه داشت، این بار روایت تاریخ گذشته وستروس را شاهد خواهیم بود (گرچه فاصلۀ زمانی در سریال بسیار بیش از فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت خواهد بود). به نظر می‌رسد که دورۀ تاریخی مناسبی را دست‌اندرکاران بازی تاج و تخت انتخاب کرده‌اند. همان‌طور که در متن تاریخچۀ وستروس هم اشاره کرده بودیم، وستروس چند دوره تاریخی مهم دارد که یکی از آن‌ها با قاطعیت همین دوره هستند.

از دست ندهید:  داستان بازی تاج و تخت؛ نگهبانان شب (۷)

با‌این‌حال، باید صبر کرد و دید پرونده سریال بازی تاج و تخت در فصل هشتم چگونه بسته خواهد شد.

 

منبع

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
Share

افزودن دیدگاه